Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan szemetesek Magyaro...

Miért olyan szemetesek Magyarországon az utcák, terek, városok?

Figyelt kérdés

Nevelés, vagy szokás kérdése? Állítólag kultúrált ország vagyunk. Akkor miért kell szégyenkeznünk emiatt is a turisták előtt? Sokszor én szégyellem magam a szemetelő miatt. Nem egyszer dobtam már ki helyette a szemetet, például a közértes kocsiból állandóan.

Ja, és például miért koszos a közértes kosár?



2013. máj. 2. 07:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Szinte mindenhol legalább ennyire szemetelnek az emberek, csak a turisztikai látványosságok környékén jobban ügyelnek az önkormányzatok a takarításra.
2013. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Mert Matyikának nem mondták el, hogy a szemetesek nem futurisztikus szobrok, meg egyébként is azt látja, hogy az egész utca egy nagy szemetes, és mindenki annak megfelelően használja.

Szerintem egyébként biztosan nevelés kérdése, akinek kiskorában elmagyarázták, az nem fog mindent szétdobálni.

2013. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése. Én is szégyenkezem amiatt, ahogy egy-két közterület kinéz. Pedig nem lenne ám nagy kunszt megtanítani a gyerekeknek, hogy a szemetelés nem helyes dolog. De hát amikor azt látni néha, hogy a felnőttek is szemetelnek...

"Állítólag kultúrált ország vagyunk." A kulcsszó itt az ÁLLÍTÓLAG.

2013. máj. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Valóban nevelés és igényesség kérdése. De nem azért kell feltakarítani a szemetet, hogy a turistákra jó benyomást tegyünk, hanem azért, mert normális ember nem él szemétdombon... Egyébként ezen az oldalon is olvastam már, hogy sokan úgy állnak hozzá, hogy "engem nem zavar, ha valaki eldobja a szemetet, csak ne az én kapum előtt" - és ha mindenki így gondolkodik, akkor bizony térdig fog érni a szemét. Sokakat sajnos tényleg nem zavar.
2013. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Nem magyar sajátosság sajnos. Akadnak városok Európában, mint Pl. Bern, ahol alig látsz az utcán szemetet, de Svájcban is ott van Zürich, ahol tele van szeméttel az utca.
2013. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Hát azt kétlem, hogy mindenütt egyformán szemetelnek az emberek. Nyugaton még nem láttam olyat, hogy a legnagyobb lelki nyugalommal nagy ívben eldobja a szemetet az illető, itt viszont majdnem mindig. Ha rászólsz akkor pedig előfordulhat, hogy jól helybenhagynak. Bár belém nem nagyon mernek kötni! :)

Vannak olyan önkormányzatok is, ahol helyi szinten is jobban odafigyelnek a takarításra.

Ha a 4-es úton megyek, fura, hogy Albertirsán nincs szemét, előtte és utána pedig van.

Kicsit más téma, de végülis idevág.:

Ausztriában kora reggel egy részeget láttam botorkálni.

Nagyon rosszul lehetett, mert a rácsos csatornafedélig botorkált és belehányt. Ment tovább, egészen a másik csatornafedélig és ismét beleadta, amit tudott, majd ment a harmadikhoz. Elég megbotránkoztatóan részeg volt, dehát előfordul, bár az dícséretes, hogy még tajt részegen is gondolt arra, hogy ne piszkítsa össze az utcát.

Magyarországon talán minden tízezredik piás ügyelne arra,

hogy ne hányja telibe az egész környéket. Hadd kerülgessék a boros répát-borsót!

2013. máj. 2. 10:41
 7/34 A kérdező kommentje:

Persze mindenütt keletkezik szemét. De erre megvan a mód, hogy hogyan lehet eltüntetni. Ez is hozzáállás kérdése.

Kicsit más, mint a szemetelés, a nagyra megnőtt gaz a ház előtt.

Egy forgalmas helyen a tulaj mindig meghagyta a gazos füvet a háza előtt, én pedig emiatt nem láttam be soha a főútra, hogy kimehetek-e, vagy sem az autómmal, ezzel balesetveszélyt teremtve. Voltak is ilyenek nem egyszer.

Mikor már nagyon eluntam, odamentem és lenyírtam a füvet,

ahol zavarta a beláthatóságot.

Arra ment egy ismerősöm és nagyon meglepődött, hogy miért nyírom le más füvét?

Én meg úgy voltam vele, hogy nem várok addig míg az önkormányzat kicammog, és addig akár több ember is meghalhat a beláthatatlan útszakasz miatt.

Vagyis: Nem kell megvárni mindig a bajt, hanem cselekedni kell és megelőzni azt, nem másra várva, hanem a legjobb tudásunk szerint tenni.

De mondhatnék más példát. Nem léptem át a részegen, de lehet, hogy nem is az. (Végül is kiderült, hogy az, de

ez lényegtelen, lehet, hogy először ivott)Rosszul volt,

a légutat szabaddá tettem, stabil oldalfekvésbe tettem,

és mentőt hívtam, akik hamarosan meg is jöttek.

A halált ugyanis nem biztos, hogy megérdemelt.

Na jól eltértem a kezdő témától, de valahol itt van a kulcs!

2013. máj. 2. 10:53
 8/34 A kérdező kommentje:

Még egy példa, amihez tulajdonképpen semmi köze a civil lakosságnak, mégis rengeteg szemetet képez:


Egy közlekedési baleset után akár hónapokig, évig ott hever a törött alkatrész, szemét az utcán, jó esetben félredobják a nagyobb darabokat, hogy ne akadályozza a forgalmat.

Ausztriában hivatalból azonnal riasztják baleset után a baleseti takarítókat, egy órán belül tiszta az utca.

Az unokatestvérem férje is baleseti takarító Bécsben.

2013. máj. 2. 11:07
 9/34 anonim ***** válasza:
Magyarországon jellemzően a kisvárosok nincsenek tele szeméttel, a nagyobb városok meg igen. Ugyanez igaz más országokban is. Nem egyformán természetesen, de maga a probléma egyáltalán nem magyar specifikus.
2013. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül Európa szinten szemetes utcák terén igencsak elől vagyunk, és az nem mentség, hogy máshol is így van. Egyszerűen ha már magyarország szinte mindenben utolsó, akkor ebben legyünk elsők. Na meg adómennyiségben.
2013. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!