Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan szemetesek Magyaro...

Miért olyan szemetesek Magyarországon az utcák, terek, városok?

Figyelt kérdés

Nevelés, vagy szokás kérdése? Állítólag kultúrált ország vagyunk. Akkor miért kell szégyenkeznünk emiatt is a turisták előtt? Sokszor én szégyellem magam a szemetelő miatt. Nem egyszer dobtam már ki helyette a szemetet, például a közértes kocsiból állandóan.

Ja, és például miért koszos a közértes kosár?



2013. máj. 2. 07:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Éremnek két oldala van, nálunk 5 km-es körzetben egy darab szemeteskuka sincs.
2013. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Akkor nézzünk egy másik példát, mert Európa azért eléggé tele van szeméttel. Elmész mondjuk Japánba és azt látod, hogy az egész ország teljesen tiszta. Pedig tudtommal Tokió a világ legnagyobb városa és még rengeteg Budapestnél nagyobb városuk van, amik Tokióhoz hasonlóan tiszták, ha nem jobban. Nyilvános kukák nagyon-nagyon elvétve vannak, mindenki hazaviszi a szemetét. Valóban nevelés kérdése lehet az egész.
2013. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
mert sok a cigó.
2013. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Az már velem is előfordult, hogy hazahoztam a szemetet.

Például kinéztünk a Majálisra, ittam egy nagy pohár sört, jól esett, de az egyetlen kuka nem látszott ki a szemét alól, ezért gondoltam máshol kidobom de már az autóig nem volt sehol szemetes, ezért beraktam az autóba az addigra ronggyá gyűrt poharat. Ma reggel dobtam ki itthon.

Ja, egyébként a feleségem vezetett.

Remélem azért még európai voltam és nem ázsiai emiatt, de sok mindenben vehetnénk példát róluk!

Például, meghajolnak egymásnak köszönésképpen, nálunk még a köszönést sem fogadják.....

2013. máj. 2. 23:40
 15/34 anonim ***** válasza:
A többség olyan, mint te. A maga szemetével tesz egy kis pluszt, és nem szedi össze a férgek ganéját. Szankció kéne, mint annyiszor.
2013. máj. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 mustafa33 ***** válasza:

Vannak országokn keletebre ahol sokkal rosszabb a helyzet.

És vannak vidékek MO-n amik tisztábbak és vannak amik szemetesebbek. Attól füg mennyi a kátrányos helyzetű (most akármivel vádolnak meg, nálok ablakig ér a szemét, kivéve, ha közmunkában meg vannak fizetve a saját házuk előti takarításért). Aztán ott alkalmazkodik a többségi is.

Mindig tisztábbak voltak a német (sváb, szász) lakosú települések. De például szlovákiában (a szociban) a magyar lakta falkvakat tartották példának, mert ott szokás volt szombat délután a férfiaknak utcát seperni. De ez már múlt idő.

2013. máj. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

A 15-ösnek.

Ha visszaolvasod, megláthatod, hogy én nem a többségbe tartozom. Egyáltalán nem szoktam szemetelni, és már nemegyszer dobtam ki más helyett a szemetet, vagy figyelmeztettem rá. Ráadásul az Öko-kör tagja vagyok.

Tehát nem csak az érdekel, hogy nálam ne legyen szemetes,

(bár itthon kicsit rendetlen vagyok, a feleségem le is szokott szidni néha ezért.)

Sajnos most már az a helyzet, hogy lassan a többség, az szemetel, valamilyen formában.

Vagyis, ne forgasd vissza rám, mert nem igaz!

2013. máj. 3. 10:31
 18/34 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés a 15-ösnek.

A Svábhegyen volt dolgom, és ne adj Isten épp lomtalanítás volt. Egy szögesdrót darabot vettem észre az út közepén egfy terjedelmes lom kupac szélén. Egyébként nem szégyellem, sokszor mentettem már meg a Lomokból még kitűnően használható dolgot újra hasznosítván, ezzel is csökkentve a szemét mennyiséget, kiszálltam és beljebb dobtam a szögesdrót köteget, hogy ne okozzon esetleg másnak komoly bajt.

Közben egy tökéletes állapotban lévő régi könyvre lettem figyelmes és érte nyúltam.

Ebben a pillanatban egy kis öreg ember rohant ki az ottani villából, tajtékozva, hogy rohadt szemét guberáló, nem szégyelli magát, hogy szemetel? Mondom: Szemlélet váltás kellene!!! De ebben az országban nem hiszem, hogy mostanában lesz!

Sokan csak a másikat kritizálják, és ha jól cselekszik, akkor csak környezeten belül, (ebben igazad van 15-ös,de

abban nem, hogy mindenki ilyen, arra nem kell visszaforgatni, hogy Te is biztos...... Ez megint egy sajnálatos sajátossága a mai magyar társadalomnak.

2013. máj. 3. 10:42
 19/34 anonim ***** válasza:
Szerintem a többség olyan, hogy jár is egy kicsit a maga szemetével, hogy ne szórja szét, és trehány idegeneket nem szolgál ki ilyesmivel. Ezt írtam, és tudom, hogy te is itt húzod meg a határt, ami normális. Ha kicsit tekergetsz a szavaimon, hamar rájössz, hogy szerintem is kb kik szeretik széthajigálni a mocskukat.
2013. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Szerintem a többség valamilyen módon szemetel, vagy nem figyel. Itt arra gondolok, hogy kidobja az elemet a kukába, vagy eldobja a csikket, mert azt nem tekinti szemétnek.

A blokkot benn hagyja a bevásárlókocsiban, és a koszos túrórudis papírt mellé löki.

Szerdán lehet tüzelni, mellé löki a műanyagot és a gumit is. Ja, van egy kis kábel is, már azt is leégeti

Na itt kezdődik a nagy szemetelés, az út szélén hagyott zsákok, stb, ez már külön regény.

Én valamennyire a szemetelés elleni harcosnak tekintem magam, nem elégszem meg, hogy itthon rendben legyen, simán rászólok a szemetelőre, nem ijedek meg tőle, és tevékenyen részt veszek, amennyire tudok az össznépi akciókban is.

Te voltál már szemétgyűjtési önkéntes rendezvényen?

Mert én igen. Vagyis nem vagyok olyan mint az átlag.

Ezen alapuló polgári szervezet, az Öko-Kör alapító tagja vagyok, amennyiben érdekel a tevékenység, pályázhatsz a

tagságra és megtudhatod a tevékenységet. Most itt nem akarom a 10 oldalas alapító levelet bemásolni.

2013. máj. 3. 10:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!