Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy külföldön élő de Magyarors...

Egy külföldön élő de Magyarországon nyaraló magyart hogy büntet meg a BKV ellenőr?

Figyelt kérdés
Nincs nála pénz. Maximum rendőrt hív az ellenőr, nem? És a rendőr mit csinál?

2013. márc. 16. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ugyanúgy, mint aki itt él. Miért lenne különbség?
2013. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
55%
A rendőr felírja az adatait, amit az ellenőr is megtehet, tehát feleslegesen hív az ellenőr rendőrt, átadja az adatokat az ellenőrnek, az ad egy csekket az utasnak, aki vagy befizeti, - vagy nem. Ha nem, a BKV pótdíjazási osztály megpróbálja behajtani, EU-n belül van is rá szabály, hogy be lehet.
2013. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megfogja,akkor gyorsan.Ha meglép,sehogy.
2013. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen adatokat ir fel? És a pótdijazási osztály továbbitja az adatokat az adott ország hatóságainak? És az adott ország mit csinál vele?
2013. márc. 17. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

ez egy jó helyzet. mert nem lehet őket megbüntetni ha a helyszíni birságot nem vizeti meg.

mivel nincs magyarországi állandó lakhelye.

az összes válaszadó nem olvasta el rendesen a kérdést!!!!!

2013. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen én is sejtettem. ezért kérdeztem úgyhogy köszi !
2013. márc. 18. 00:47
 7/7 anonim válasza:

Ezt akartam kérdezni, mert engem is megfogtak, és volt jegyem, szakszjegyem, de -húúúúúúú...4 megállót utaztam vele a 3 helyett. Ki nem fozettem, sőt a személyit is megtagadtam, mire a közteresek jöttek, és szétszedtek...

Lelépni szintúgy nem tudtam, mert beleakadtam a közteresekbe. 16 000, ami undorító 1 megálló miatt.

Mondtam, hogy nem Magyarországon élek, és nem tudtam, hogy így működik, de nem fogadták el. Ki nem fizetem. De vajon Bécsbe kijönnek értem??

2014. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!