Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti elítélitek a romákat?

Ti elítélitek a romákat?

Figyelt kérdés
Ezt a bűntényt roma származású emberek követték el,aminek szerintem az lett a vége,hogy a bíróság beszámíthatatlannak ítélte őket..... http://www.youtube.com/watch?v=eyX8iXUL2jQ

2013. ápr. 26. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
A romákat nem, de a bűnözőket igen, akkor is, ha romák, meg akkor is, ha nem romák.
2013. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanaz a véleményem, mint az elsőnek. A bűnt ítélem el, függetlenül attól, hogy milyen származású az elkövető.
2013. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Általánosságban nem. Ismerek tisztességes, lelkiismeretesen dolgozó romát, akinek épp elég baja van a származásával, nagyon nehezen boldogul.


Aki pedig bűntényt követ el, ott nem számít, hogy mi a származása.

2013. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően én is a bűnös embert, nem pedig a romát. De sajnos az tagadhatatlan, hogy arányaiban sokkal több Magyarországon a roma bűnöző. Megfélemlítik az embereket, sőt, a rendőröket is! Undorító népség. Nem azt mondom, hogy az összes egytől-egyig!! De nagy részük sajnos igen. Ahogy az is undorító, hogy miket meg nem tesznek a segélyért. Pl. terhes anyák gyógyszereket vesznek be, isznak a terhességük alatt, meg még ki tudja mit, hogy beteg gyerekük szülessen, akire több segély jár!! Szerinted normális az ilyen ember?
2013. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Inkább erre nem írok semmit, mert ki fognak cenzúrázni.
2013. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Inkább azt az undorító, mozgássérült nőt kellett volna lelökni egy szikláról, meg a társait. Sajnos azt kell mondjam, hogy ilyen undorító emberek nemcsak a romák között vannak, hanem mindenhol, csak a romákból valamiért hamarabb előbújt az állat.
2013. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Én sajnos igen, ha elmegyek mellettük már rögtön érzem ahogy majd beszólnak, kéregetnek. Állandóan csúnyán beszélnek és igénytelenek. Egyszer viszont láttam egy tök aranyos ápolt cigány családot a buszon, de egyből lejött hogy cigányok abból ahogy az anya beszélt (nem csúnya szavakkal csak olyan hangsúllyal) szóval nem tudom...

Ezt a videót pedig láttam is anno a tvben, nagyon durva, anyám meg úgy tett mintha nem hallaná...

2013. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem állítom, hogy minden cigány bűnöző lenne, mivel ez általánosítás... De belém idáig csak cigány kötött bele, és akart kirabolni...
2013. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Hát én úgy vagyok vele h 2-t ismerek aki normális a többi viszont valamiért (de lehet h viccből,nem kérdeztem meg) meg akart verni v megkéselni. De volt olyan osztálytársam akire szó szerint rendőrt kellet hívni, mert megzsarolt azzal h ha nem fizetek neki védelmi pénz, akkor minden nap sz.rrá ver.

Többször is az ilyenek miatt kellet iskolát váltsak mielőtt le érettségiztem volna. A középiskola nekem maga volt a kénköves pokol. Pedig én nem mentem oda anyázni nem tetem rájuk megjegyzéseket semmi ilyesmi.


És ez nem rasszizmus csak tények.

2013. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz,hogy minden romát elítélek.Nem lenne fair azokkal szemben,akik igyekeznek beilleszkedni,és be is tudnak,mert lehet,hogy meg kell érte küzdeniük,de nem kifogásokat keresnek,meg sajnáltatják magukat.Azt igenis ki merem jelenteni,hogy feltűnően sok bűnöző van közöttük.Ha meglátok egy-két romát,már tudom,hogy óvatosnak kell lenni.

Én nem tudom,ezekkel a roma bűnözőkkel mi van,hogy kötelező nekik pszichopataként viselkedni,másokon élősködni,biztos ez valami kötelező kulturális hagyomány,de minden ember megkapja valamilyen formában azt,amit másokkal tesz,és én nem fogom sajnálni őket(sem)

2013. ápr. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!