Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek megbocsájtható ha...

Szerintetek megbocsájtható ha egy férfi megüt egy nőt?

Figyelt kérdés
Nem megver, hanem megüt. Egy pofon például.

2013. márc. 27. 21:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
5%
egy ferifi megüt egy az már nem férfi hane, egy gyáva kis szardarab és ha megtalálom ledaralom
2013. márc. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
57%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Az itt általam leírt 3-as hsz-ben történtek után szerintem nagyon is kijárt volna egy lángos.

2013. márc. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak úgy ítélhető meg, ha ismert a dolog története, hogy mi vezetett ide.
2013. márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
61%

Nem, már egy pofon sem. Gerinctelen viselkedés szerintem.


30F

2013. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 ettro ***** válasza:
36%

Igen!


Egy férfi 80%-ban csak akkor emel kezet egy nőra, ha a nő nagyon mélyen megbántja, szitkozódik, vagy szidja.


Erre van is egy mondás: Ha nem pofázol, nem lesz monoklid!


Sajnos mindig azt vizsgálják, hogy jajj szegényt megverték, vagy megütötték. Azt sosem nézik, mi volt az előzmény.


Sajnos sok esetben a nő már évek óta terrorizálja a férfit, mire a férfi egy szer felemeli csak a szavát.


Persze vannak kivételek a maradék 20%

2013. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
Semmilyen körülmények közt nem. Nem is férfi az, aki nőhöz csak egy ujjal is hozzáér. Gondolj bele: a férfi sokkal erősebb mint a nő általánosságban véve, ezért ha férfi bánt nőt, az pont olyan, mintha 20 évesek mennének neki a 10 éveseknek.
2013. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nem. Nekem is lett volna már "okom" megütni nőt. Helyette elhagytam. Egyrészt gondolom jobban fájt neki, másrészt megmaradtam férfinak. Vannak nők akikkel nem lehet mit kezdeni, ezt aláírom, de ki kötelez bárkit, hogy velük legyenek? Ha meg két hülye megtalálja egymást, akkor hajrá, éljenek boldogan, mindkettő megérdemli. A nő a pofonokat, a férfi a hisztis, követelőző p.csákat. (talán ezek az emberek nem is kapnának jobbat jellemüktől kifolyólag)

Ha a nő normális akkor meg lépjen le az első pofonnál.

2013. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%
Azért némely nő elég rendesen vissza szokott élni ezzel, és ha épp nem egy visszafogott típus a párja, megeshet a pofon. Ha aljasan és folytonosan hazudik és megcsal, én is adnék neki párat. De ennél sokkal jobb, ha inkább az érzelmeivel játszol, és lelkileg készíted ki belül. Na, az sokkal nagyobb és fájóbb nyomot hagy. :)
2013. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem megbocsátható. De hogy tisztázzuk a fogalmat:


Az eset tisztességtelen, erkölcstelen, de fátylat lehet rá borítani, ha a pasas őszintén megbánta, a nő pedig belátja, hogy visszafordítani nem lehet a múltat, csak tanulni belőle. Nyilván nem csak a pofonról van szó, hanem az előzményekről is.

Tehát a megbocsátás nem azt jelenti, hogy legközelebb is tűrni kell a férj agresszióját, ha elviselhetetlen, akkor elválhat tőle úgy, hogy közben megbocsát neki, amivel a saját magában hordozott sérelmet is le tudja tenni.

Ahogy A Pál utcai fiúk Fábri Zoltán féle filmváltozatában Boka megbocsát Gerébnek, de nem veszi vissza a csapatba.


Ezt persze mondani könnyű, de megtenni nehéz.

2013. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
36%
NŐRE NEM EMELÜNK KEZET
2013. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!