Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más családokban is szokás...

Más családokban is szokás hogy úgy spórolnak hogy hazavisznek amennyi szalvétát cukrot sót tudnak a mekiből meg a starsbuckból? Cikinek éreznéd ha a párod családja mindig felpakolna ilyen helyen?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 12:59
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Az ikeában sószóróban van és viszik neki a tejfelespoharat és addig nyomjak még tele nem lesz a nyuggerek
2013. febr. 17. 15:04
 32/47 anonim ***** válasza:
70%

Ezért hívják M-o.-ot is balkánnak, mert itt szinte mindenki lop!!

(Tisztelet a kivételnek.)


Nem véletlenül van az ausztriai szupermarketekben MAGYAR NYELVEN kiírva, hogy NE LOPJ!!

De ilyen felirattal találkoztam már Olaszországban is!


Sokan azt hiszik, hogy ami "csak úgy" ki van téve, azt pont neki rakták oda ki.

Tehát hazaviszi.


Nálunk a boltban, volt kitéve kínálni egy üvegtálban cukorka, a vevőknek.

Marokszám tették zsebre, nem győztük után tölteni.

Akkor fejeztük be ezt a cukorka kínálósdit, amikor valaki végül ellopta az üvegtálat is!!


Amúgy meg kell nézni nyaraláskor egy svédasztalt, hogy hogy néz ki, ha magyarokat étkeztetnek.

Mintha egy tank ment volna át az asztalon!

Mindenki pakol zsebbe és retikülbe...

Nem csoda, hogy mindenhol utálnak, ha megszólalsz magyarul.

2013. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
96%

Előzőnek: én még nem találkoztam ilyen felirattal soha Ausztriában, pedig hetente megfordulok áruházaikban. És ne higyjétek, hogy csak a magyarok "lopnak": szállodában dolgoztam, a németek marékszám tették zsebre a kínálós Negro-cukorkát, állandóan azt töltögettük, aztán amikor elfogyott, még nekik állt feljebb. Ja, és azt állították, hogy ezt boltban nem kapni. Még a húsvéti figurákat is lopták az orrunk elől, csak azt vetted észre, hogy tegnap három bárány volt, ma meg csak kettő...

Kérdésedre viszont a válasz: igen, megaciki, intelligens ember nem tesz ilyet. Gratulálok, beleválasztottál.

2013. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egyik barátnőm és családja ilyen... szerintem eléggé tahók, pedig nem is műveletlenek. Múltkor drága barátnőm azon volt kiakadva, hogy rászólt az egyik drogériában a biztonsági őr, hogy ne hazsnálja azt ami nem tester... Undorító belegondolni, hogy lehet azt a rúzst, amit megszeretnék majd venni már valaki kipróbálta... jól ki is oktattam, hogy nehogy még neki álljon feljebb. De amúgy mindennel így vannak cukrot, tejszínt marékszámra viszik, és még büszke is rá. De amúgy az ilyen ember máshol is ennyire önző, énközpontú... buszon fel nem állna azért, hogy egy idősebb ember le tudjon ülni, mert hogy neki jár az ülőhely. Ehhh... sajnos sokan ilyenek...
2013. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
94%
ez kényszeres mánia, nem pedig szükség. Neki kell az érzés, h vmit ingyen elvihet, akkor el is visz. Abban szerintem semmi rossz nincs, ha kihozzák a kávét valahol 3 cukorral, de nem rakod bele és utána hazaviszed. Vendéglátásban dolgozom, nekünk ezeket a cukrokat utána gyakran ki kell dobnunk, ha kicsit is foltos lett a papírja pl. Meg ez benne volt az árban. De h extra bemegy h elhozzon valamit? Ez kicsit szánalmas...gondolom téged is zavar, most mégis véded őket, ezt nem értem. A ruhákat meg hordani, majd visszavinni, egyenlő a pofátlansággal...én turkálóban vásárolok, de ott legalább tudom h a ruha használt és azért fele annyi, ha rendes boltban sok pénzt kiadok nem akarok használt cuccot kapni
2013. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
95%

OFF: 11- es válaszolónak: A mekiben egyrészt azért lett kitéve az üdítő- töltő, hogy gyorsítsák a kiszolgálást, másrészt, mert ez megoldotta az örökös "jéggel- jég nélkül" problémát. Így tulajdonképpen a vendég dönti el, tesz- e magának jeget, vagy sem. Ugyanis a kasszásnak kötelező beletenni a jeget, elvileg nem szabad megkérdeznie a vendéget, hogy kér- e bele, mivel a megfelelő mennyiségű jég biztosítja a kellő hőfokot és szénsavasságot. (Nem azért pakolják bele, hogy többnek tűnjön az üdítő.)


ON: Tényleg ciki. Anyósomék csinálták ezt. 3 napos wellness- hétvégén voltak egy vidéki szállodában, az árban benne volt a svédasztalos reggeli, meg a vacsi. Minden reggel degeszre zabálták magukat, hogy ebédre ne kelljen költeni, és kihúzzák a vacsoráig. Persze, jó feltűnően, minden gátlás nélkül. Aztán a maradékból is pakoltak még szalvétába, úgy vonultak át minden reggel az éttermen, pakkal a kezükben. Pedig szerintem aki karácsony előtt egy héttel megengedhet magának egy ilyen hétvégét, az ne sz.rrágóskodjon.

2013. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nálunk nem szokás.


Hogy cikinek érzeném-e? De még mennyire! Ez nem spórolás, hanem velősen szólva fasz&ri viselkedés, illetve lopás. A szociban lehet, hogy ez elment, de ma már más világ van.

Kiteszik a közös szalvétát, a sót-cukorot, ők pedig elveszik az összeset?! Örüljenek, hogy a nevezett helyekről még nem dobták ki őket!

2013. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: egyébként tudod, hogy mit jelent az a szó, hogy "intrikálni"? Mert te most azt teszed. Amivel jól feldühíted az embereket. :(


Ha te szégyelled a párod tahó családját a tahó viselkedésért, akkor ne járj velük nyílvános helyre, se leginkább sehova. Ha a párod is hasonló szellemben él, mint a kedves szülei, és te őt választottad, akkor nincs helye nyavalynak, mert a lelked mélyén te is éppen olyan ember vagy, mint akik ellen most intrikálsz.


Csak hogy tudd. :)

2013. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ciki. Amúgy is, mennyi tasak cukrot kell hazavinni ahhoz, hogy egy kiló összejöjjön belőle? És ehhez hányszor kell bemenni és pénzt költeni egy ilyen helyen? Ha a szüleim kávézni mennek, ott ugye mindig szolgálnak fel 1-2 tasak cukrot a kávé mellé, de mivel ők cukor nélkül isszák, ezt az egy két tasakot hazahozzák és itthon eltesszük, ha vendég jön, akkor ilyen cukrot kínálunk mellé, nem pedig a kilós zacsit tesszük elé. De ezen kívül soha semmit nem "loptunk" még. És ezt sem érzem lopásnak, mert a kávé árában benne van a cukor, illetve ha meginnák, akkoris ugyanúgy eltűnne az a cukor, mintha csak hazahozzák. De olyat el sem tudnék képzelni, hogy egy gyorsétteremben, ahol ki van rakva a pult végén a szalvéta felmarkoljam az összeset és betömködjem a táskámba, csak hogy nekem ne kelljen vennem kb. 150 forintért egy csomaggal... De nem is tudom, hogy kivitelezhető ez pl. Mekiben és SB-ban. Mekiben pl. csak akkor adnak cukrot vagy sót, ha külön szólsz, hogy kérsz, és szalvétát is csak kb. kettőt tesznek a tálcára. Mindegy, szerintem elég proli dolog.
2013. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Azért vendég elé sem illik kirakni, smucigságnak tűnik. oda a kockacukor való.


Nekem egyébként olyasmi örömérzetet okoz a hosszúzacskós cukor feltörése, (KFC) mint Amelie-nek amikor belenyúl abba a zsákba a film elején, tudjátok az a "szeretem amikor..." résznél. De úgy, hogy jó hangosan törik :P Szóval nem is maga a cukor a lényeg. A barátnőm sík ideg volt már, hogy neki sosem sikerült úgy feltörni :)))))

2013. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!