Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más családokban is szokás...

Más családokban is szokás hogy úgy spórolnak hogy hazavisznek amennyi szalvétát cukrot sót tudnak a mekiből meg a starsbuckból? Cikinek éreznéd ha a párod családja mindig felpakolna ilyen helyen?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 12:59
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Nem nagytételben viszik így nem fogy el de azért 10 szalbéta 5 cukor 3 szívószál befigyel. És az őr nem szól. Másoknak meg aki rosszul öltózött szól hogy ne töltsón kólát kvs pohárba.persze azok rosszarcu szakadtak akiknek mer szólni. De most az astoria mekiben oda van állitva az őr közvetlen az üdítők mellé így tegnap nem volt semmi. Viszont azon én is csodálkoztam hogy nem ujratólthetó az ücsi akkor mi ek van kitéve olyan helyeken szoktak csak
2013. febr. 17. 13:20
 12/47 anonim ***** válasza:
87%

Ezúton is szeretnék gratulálni az egyik kedves válaszolónak, aki privátban csak mocskolódni tud...


Kérdező, és párod azt nem mondta, hogy miért van szükségük 10 szalvétára pl? Ez kényszer lehet náluk.

2013. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim válasza:
96%
A barátom anyja is ezt csinálja, és sosem használja el a starbucksból lenyúlt kávéspálcákat, szalvétákat és tasakos cukrokat. Ez csak egy kényszer, hogy elvegyen valamit, ami ingyen van. Azt hiszem, belebetegedne, ha egy ideig nem kapna senkitől semmit ingyen. Egy darabig tartogatjuk ezeket a szemeteket, aztán egy óvatlan mozdulattal mennek a kukába, persze én dobom ki, mert nincs hely apró pálcikák meg fogpiszkálók tömegeit tárolni tök feleslegesen.
2013. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
85%

Ez kényszerbetegség és nem spórolás. A starbucks és a meki mérhetetlenül drága hely. Ha egyvalamit vesznek is azért, hogy bemehessenek és elhozhassanak ilyen dolgokat, már abból a pénzből megvették volna a kiló cukrot meg csomag szalvétát...


Elég gáz. Addig nem érdekelne a dolog, amíg a párom nem csinálja. Ha igen, akkor komolyan leülnék vele beszélni.

Családjával meg lehet, hogy nem túl sokat találkoznék...

2013. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
97%

Arra meg, hogy ezek párszáz forintos tételek...

Gondold el, hogy a ezeknek a helyeknek a látogatóinak ha csak a fele ilyen tahó, hogy ellopkodják a dolgokat, akkor máris nem pár száz forintról beszélünk, hanem akár százezrekről is!

2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
96%
13:30 - Valahol ott kezdődik a dolog, mikor sétálnak a szülők Bübükével, és Bübüke letépdesi az összes nyíló kis virágot, mert ott van, s aztán 10 lépés után elhajítja. Ha azt mondanák neki, ne tépd le szentem, jönnek még utánunk is, gyönyörködjenek azok is benne, meg éljen még szegény! Ez egy szemlélet, ami gyerekkorban gyökerezik.
2013. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Ők elhasználják mondjuk. Azért veszel 10 szalvétát hogy ne kelljen venniaz egy darabig elég. Pl ha ott vgyok és kérek szal étát azt adjak a kvhoz meg starbuckos ckrot. Starbucks felett laknak szal néha csak leugranak cukorért mivel sokan vannak nem túnik fel senkinek meg főleg az emeleten nem is látják csak a kamera de azt se nézik sztem. De hozzáteszem boltbol sose lopnának vagy ilyesmi
2013. febr. 17. 13:40
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam Londonban egy kávézóban, ott is ki volt téve a cukor, a hab, a cukorpótló, szalvéta, műanyag kanál, stb... Volt, hogy bejöttek a gyerekek, nem rendeltek semmit, csak kinyomták az összes habot a szájukba és elszaladtak. Mit tudsz velük csinálni?


1. Kiabálsz velük, ami teljesen felesleges, holnap jönnek megint és zavarod vele a többi vendéget.


2. Elmondod nekik, hogy azért van kitéve, hogy beletegyék a kávéba. Ha szeretne tejszínhabot enni, semmi baj, vegyen le egy poharat és nyomjon bele nyugodtan, üljön le, eszegesse meg egy kanállal. Azon senki se akad ki és a gyereknek se kell szaladnia teli szájjal. Én olyan jól összebarátkoztam velük, hogy pár nap után már sütit is vettek a habhoz, így aztán már tényleg senkit se érdekelt, hogy kinyomják a habot.


Egyik ilyen áruházat se vágja földhöz, ha néhány ilyen emberke kipakolja a cukrot vagy a szalvétát. Persze, nem illik, nekem is ciki lenne, ha pl. anyám ilyet csinálna, de mint alkalmazottat nem érdekelt. A főnökség is tudta, hogy ez probléma. Egyszerre nem raktunk ki több kiló cukrot és kész. Az, hogy most 3 cukorral issza a kávét, aztán még elvisz 5-öt senkit, se érdekelt. Ez nem spórolás, hanem csak azért is elviszik, ha már ki van rakva, mert úgy vannak vele, hogy amúgy is kifizették.


Ne értsetek félre, senkit se akarok védeni, de meglepődnétek, hogy mennyi ilyen ember van. Van, aki nem is vesz semmit és úgy viszi el a cukrot. Ha ez az egyetlen öröme, vigye. Ahol önkiszolgáló rendszer van, ott fel vannak készülve az ilyenre és inkább gyakrabban töltögetik után a cukrot, minthogy egyszerre kilószámra rakjanak ki.


Szóval szerintem ne foglalkozz velük, nem fognak megváltozni. Ez annak a családnak örömet okoz, nekik külön program kicseszni pl. a Mekivel.

2013. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem spórolás :D csak egy rossz szokás.
2013. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
67%

Részemről nincs lelkiismeretfurdalás, ugyanis a 300Ft-os teának az árába jó sok cukor belefér. Ha 4-et kérek 2 citromlével, kávétejszínnel, az még teljesen sima ügy. Természetesen a kávétejszínt nem teszem bele, a cukorból is csak 2-őt, a citromléből is. Ami fennmarad abból a táskában mindig van cukor, a kávétejszínt felhasználom a pályaudvari kávésnál, ahol 20 Ft a tejszín, a citromlét meg otthon megiszom este teával, vagy a cukorral is.

Amúgy nem ezért megyünk oda, de ha már ott vagyunk, ott is spórolunk azzal amivel tudunk. Ja, és wc-re is megyünk, mert az is ki van fizetve. Odáig még nem kényszeróültem, hogy a wc papírt megcsapoljam. Egyébként megjegyezném, hogy a vonatokon meglepő módon nem lopják már a wc papírt, ellenben vizet ßasznak utánatölteni... nem lehet kezet mosni sem.

2013. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!