Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más családokban is szokás...

Más családokban is szokás hogy úgy spórolnak hogy hazavisznek amennyi szalvétát cukrot sót tudnak a mekiből meg a starsbuckból? Cikinek éreznéd ha a párod családja mindig felpakolna ilyen helyen?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 12:59
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
94%
Az oké, ha rendel valamit az ember, és elvesz/kikér több hozzávalót, de hogy csak úgy bemegy és elviszi a cukrot, szívószálat, szalvétát, az szégyen.
2013. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Egyébként pl az öltözködést is ugy oldják meg hogy visszaviszik a ruhákat pár hordás után elég sokszor. Valahol megértem őket mert nincs lóvéjuk. Meg ezt néha én is szoktam hogy rájövök 1 hordás után még se tetszik.de ők rendszeresen csinálják. Ilyet is szoktatok ti is?
2013. febr. 17. 14:20
 23/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem szoktam. Ha nincs pénzem ruhára, nem veszek.
2013. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Jóde akink alig van ruhája és mindig visszaviszi...valamibe járnia kell
2013. febr. 17. 14:28
 25/47 anonim ***** válasza:
95%
Akinek alig van ruhája, és nincs pénze rá, kérjen segítséget a vöröskereszttől...
2013. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
87%
Nem szoktunk ilyeneket csinálni, mert ez sznobság és lopás. Az más ha vesz valamit az ember és mondjuk 4 cukrot rak bele, vagy adnak hozzá hármat és én csak kettőt rakok bele, akkor a maradék egyet elrakom. Ez kleptománia és bunkóság, amit leírtál. Hordás után meg végképp nem viszem vissza a ruhát ha jó és tetszik. Ez a család emlékeztet engem a dzsentri életre. Csórók, de azért még fenn akarják tartani a látszatot, hogy ők gazdagok. Szánalmas!
2013. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
48%
Az igen, az tényleg tahóság, ha nem fizet semmit, csak bemegy és lenyúl valamit. De ha ilyen helyen valaki nem eszi meg a cukrot egy társaságban, vagy a szívószálat nem használta fel, azt miért dobjuk a kukába? ez nálam a pazarlás kategóriája. Főleg, ha közben meg megy a rizsa a környezettudatosságról.
2013. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
91%

Így nem lehet spórolni. Úgy lehet spórolni, hogy nem a mekiben eszel hanem otthon főzöl. Én nagyon cikinek érezném és nem szívesen mennék velük ilyen helyre ezek után. Minek szalvétát lopni? Otthon ha nincsenek vendégek, eszel és utána megmosod a szád, meg van oldva. Szalvétát lopni... valószínű ha rozsdás szögek lennének kirakva abból is vinne, csak mert ingyen van, nagyon gáz.

Az energia amit a kicsinyes lopásra fordítanak nagyobb mint a haszon a végén. Bevallom, 10 évesen én is elhoztam egy étteremből egy cukrot mert nagyon szép volt a csomagolása, nemrég találtam meg a szekrényben. De ebből nem kell sportot űzni.

2013. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
66%
Az éttermek részéről úgy oldanám meg, hogy szívószálat adjanak a piákhoz, a cukrot pedig cukortaróban raknám ki minden asztalra, abból csak nem szórják a táskájukba.
2013. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim válasza:
100%

Amint már írták,ez nem spórolás,ha spórolnának,nem járnának ilyen helyre.

Abban is igaza volt viszont valakinek,hogy ezek a helyek elég drágák,szóval emiatt (még ha sokan is csinálják ezt) nem fognak csődbe menni,mert ezek azért belekalkulálják az árakba. De az már igenis lopásnak számít,ha csak úgy bemegy,nem vesz semmit,elcsen pár cukrot,sót,szalvétát aztán angolosan távozik. A ruházkodáshoz meg annyit,ha nincs pénzük új ruhára,osszák be a régit vagy vásároljanak turkálóból. Elég illetlen dolog,hogy más abban a tudatban veszi meg utánuk azt a ruhadarabot,hogy új,közben meg már használták.

A kérdésre válaszolva: ezt már cikinek érezném,biztos nem mennék velük ilyen helyre.

2013. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!