Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más családokban is szokás...

Más családokban is szokás hogy úgy spórolnak hogy hazavisznek amennyi szalvétát cukrot sót tudnak a mekiből meg a starsbuckból? Cikinek éreznéd ha a párod családja mindig felpakolna ilyen helyen?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 12:59
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
99%

nem, más családoknál ha spórolni akarnak, akkor nem járnak mekibe és starbucksba!

Igen cikinek érezném, ha az ismerettségemből ezt bárki megjátszaná, mivel azt jelenti nem tud nyilvános helyen viselkedni. Valószínű nem is mennék vele többé ilyen helyre!

2013. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%

Szalvétát nem használunk. A só nem drága. Cukorból meg nem használunk sokat.

De ha mindebből tonnaszám fogyna nálunk, AKKOR SEM LOPNÉK.

Párod családja ritka undorító szokással rendelkezik.

2013. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
99%
Pont azt akartam írni, mint a 2-es. A Starbucksban annyiba kerül egy tejeskávé, amennyiért a boltban két kiló cukrot és egy csomag szalvétát kapni... Aki ilyet csinál, az nem takarékos, hanem kicsinyes, szánalmas és iszonyat tahó.
2013. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Nem c tipusuak anyuka pl tanárnő. Özvegy nincs sok pénzük hitelük van de ciki az ilyesmi nem? És mikor páromnak szóba hoztam azt mondta ingyen van azért van kitéve hogy bármennyit vehess. Amúgy nem érdekelne csak mások is látják.

Meg ikeában másokat is láttam régebben hogy vitték haza a cukrot meg a teafiltereket meg mindig látom azt is hogy az ingyen kártyával iható kávé helyett üdítőt töltenek jó sokszor egymás után és a biztonsági őr nem szól gondolom mert jól öltózettek vagy nem tudom. Mi is voltunk most a 390 es akcióban ott és ott is megszedték magukat. De ezek párszáz ftos tételek nem?

2013. febr. 17. 13:09
 5/47 anonim ***** válasza:
97%
Ja, hogy lopnak...
2013. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Ez pitiáner dolog. Meg kapzsiság. Az első bemegy a vonaton a wc-be, s ellopja az összes papírt, s a következőknek semmi sem marad. /Mondjuk nem is számítunk már rá, hogy lenne:)/ Amit közös használatra tesznek ki, azt nem illik lenyúlni. És biztos nem spórolás miatt teszik, mert más téren meg herdálják a pénzt. Pl. nappal is ég a villany, szól a tv, ha senki sincs a közelében. Csak jobban tetszik azt mondani, hogy takarékosak vagyunk, mint azt, hogy piti tolvajok.
2013. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
85%
Párszáz forintos tételt sem lop normális ember... Az ilyennek le kéne vágni a kezét.
2013. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
75%
Ezzel senki nincs előrébb, ez nem spórolás, ez beteges kényszer arra, hogy valamihez, bármihez ingyen jussanak hozzá. Én azt szoktam, hogy ha olyan helyen eszem, ahol ilyen kis tasakos só és bors van, akkor sóból elhozok 4-5 darabot, egyet felhasználok, a többit a táskámba rakom, mert néha más helyeken, ahol nincs kirakva só, esetleg szükséges lehet. Ezt kb évente kétszer. Egyelőre még nem találtam olyan helyet, ahol kis tételben is lehet venni ilyen sót-borsot, ha tudtok ajánlani Budapesten megköszönném :) Feltöltött telefon, egy flakon víz, pénz, valami olvasnivaló (könyv vagy folyóiratok), toll, egy notesz vagy füzet, néhány női dolog, egy kis fésű és só. Ezek mindig vannak nálam, bárhová megyek :)
2013. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
81%

Ezért vannak külföldön felkészülve a magyar nyelvből: Ne lopj!


Ciki?...Nem, szánalom.

2013. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon ciki..

Könyörgöm, pár száz ft-on így spórolni?? Nem kell sok sót meg cukrot használni, úgyis egészségtelen! Pláne nem kell mekibe járni, ha nincs pénz 1 kg sóra meg cukorra..

Istenem, milyen emberek vannak...

Kérdező, ha a párod szerint is ez így oké, akkor a helyedben most lelépnék, mert 10 év múlva is ezt fogja csinálni. A helyedben égne a pofámról a bőr és nem mernék elmenni vele semerre.. (tapasztalat, apám 3 éven át csinálta ezt, nem mertem vele elmenni sehova)

2013. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!