Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg bunkó megszólás a "mi...

Tényleg bunkó megszólás a "mi van? "

Figyelt kérdés
Már többször mondták nekem, hogy nem "mi van" hanem "tessék", volt olyan is aki megharagudott rám emiatt.
2013. febr. 14. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Bunko bizony. Csak egy igazi ordas taplo kerdez igy vissza, ugyhogy szokj le rola batran.
2013. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez attól függ..pl hangnem és hogy kinek megy a mivan. Egy közeli embernek nem bunkóság, csak ha direkt olyan hangnemben mondod..de mondjuk ha elbambulsz és hirtelen eszmélve egy mivannal visszakérdezel, akkor az nálam korrekt.

De ha mondjuk egy hivatalban vagy egy tanáriban benyögsz egy ilyet akkor igen, az nagyon is az.


Disztingválás a kulcs...

2013. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a mai eset az olyan volt, hogy nem hallottam, hogy mit mondtak nekem mert másra figyeltem és csak a nevemet hallottam. hulla fáradt is voltam akkor már. de nem volt olyan a hangnemem, hogy bunkó lett volna az a mi van.
2013. febr. 14. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor is szokj le rola mert berogzodik hogy igy kerdezel vissza es egyszer olyan helyen fogod elszolni magad ahol nem kellene, hangnemtol meg mindentol fuggetlenul.
2013. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, az

:)

2013. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon.

Erre szokták mondani, hogy s.gged kivan.

2013. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, kissé bunkóság. Én csak akkor szoktam így visszakérdezni, amikor valaki már ugrál a fejemen, hogy foglalkozzak vele.
2013. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!