Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért divat a multikat szidni?

Spock kérdése:

Miért divat a multikat szidni?

Figyelt kérdés

Én éveken keresztül dolgoztam multinál ügyfélszolgálaton, és őszintén szólva nem volt velük különösebb gondom sőt...

Jó fizetést kaptam (és időben jött mindig), a munka nem volt halálos, ráadásul nyelvet is tanultam, a kollégák is normálisak voltak.


Ennek ellenére mind a multikat, mind azok ügyfélszolgálatait állandóan szidják. Nem mondom, hogy álommeló, de a magyar fizetésekhez/munkakörülményekhez képest szerintem nagyon jók.



2013. febr. 1. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te el vagy tévedve.

A multikkal az a bajuk az emberek egy csoportjának, h kiviszik a pénzt az országból plusz lehet te jó fizetést kaptál, de a legtöbb munkavállaló éhbérért dolgozik(persze megmagyarázzák, h adnának szívesen többet, de akkor nem lesz a havi bevételük csak x tíz milliárd forint és most abból h adjanak fizetésemelést?)

2013. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 loupsolitaire ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "divat" szidni?

Előttem író leírta az egyik fő problémát.

A másik, hogy nem veszik emberszámba a dolgozót, csak egy tárgy. Nincs érdekképviselet sok helyen.


De hát multi függő. Nem mindegy, hogy tecsóról/madaras tecsóról, vagy a Decathlonról, esetleg egy német gyökerű kovácsüzemről beszélünk.


(Szvsz egy konkrét munkahely alapján nem lehet olyan következtetést levonni, hogy mindegyik korrekt.)

2013. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 loupsolitaire ***** válasza:
100%
Kieg.: a tapasztalat nem egyenlő a divattal.
2013. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Viszont menne a hiszti az embereknek, ha a 4x annyiba kerülő drága magyar termékeket lehetne csak megvenni, vagy esetleg este 6 után jutna eszébe valakinek hogy nincs valami, és akkor milyen jól jönnek az éjjel-nappali teszkók...
2013. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A multik pont az ilyen helyekre telepenek be...

Nem kellett volna a lehető legelb.szottabb módon indítani a 1989-90 ben a "kapitalista" szabad Mo.-ot.

Mindent elcsesztünk,az emberek nagy része bukik bele a hitelekbe,stb.

Legatyásodtunk,és ki is használnak minket.

Amúgy meg egyébként teljesen kezd összeforrni a világ.

2013. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"ha a 4x annyiba kerülő drága magyar termékeket lehetne csak megvenni"


Semmivel, max 10%-kal lenne drágább.

Én rendszeresen vásárolok magyar termékeket.

2013. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miért lett divat? Igazad van, tényleg remek dolog hogy csődbe megy az összes hazai üzletlánc, termelő, hosszútávon akár a mezőgazdaság is, ott a TESZKÓban az import paradicsom, vegyük azt...
2013. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Viszont menne a hiszti az embereknek, ha a 4x annyiba kerülő drága magyar termékeket lehetne csak megvenni"


Ez bullshit. A gengszterváltás előtt kemény NULLA darab multi volt az országban, és hiszed vagy sem, feleannyiba nem került a kenyér mint most.


"esetleg este 6 után jutna eszébe valakinek hogy nincs valami, és akkor milyen jól jönnek az éjjel-nappali teszkók..."


Pesten kerületenként van 4-5 éjjel-nappali ABC, szóval ez az érved is megbukott.


Na, még valami ami miatt érdemes a zsidajmultikba járni? :D A cukorkaautomaták a bejáratnál tök klasszak, ez igaz,ezt elfogadom :DDDDDD

2013. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jah, hogy Magyarország neked csak Pestből áll? Itt bukott meg a te érved is. Mivel más megyeszékhelyen, kisebb városokban sajnos nincs éjjel-nappali ABC.
2013. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A másik: A rendszerváltás előtt nem volt előírva, hogy mindenféle EU-s tyúkketrec meg tökömtudja miben legyenek az állatok tartva, ezért is adják már a gazdák is 45-50ft-ért a tojás darabját. A rendszerváltás óta eltelt nem kevés idő, nagyon meglepődnél, ha tudnád, hogy mekkora árrés van a selejt multi kaják, és a rendes magyar kaják közt. Elismerem, a multikban inkább selejtet kapni. De sajnos kevés embernek adatik meg, hogy csak azért mert magyar valami, másfélszer annyiért megvegye.
2013. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!