Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vidékiek, kisebb településen...

Vidékiek, kisebb településen élők, nálatok ez még mennyire "divat"?

Figyelt kérdés

Barátnőméknél mindenki köszön egymásnak a faluban, ha ismerik egymást, ha nem. Ha jön szembe az utcán valaki, annak köszönni kell. Nekem ez nagyon furcsa volt budapesti lévén.

Nálatok is ez a szokás?


2012. máj. 21. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
én még az utcában lakóknak se köszönök:D
2012. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megyeszékhelyen laktam, ott nem volt divat. De a környező falvakban igen.

Mondjuk egy falu annyira kis közösség, hogy simán ismerhetsz is mindenkit.

2012. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Én kisebb városban élek de csak akkor köszönök ha ismerem az illetőt.
2012. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát ismeretleneknek is illik köszönni, úgyse jön szembe sok ember
2012. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon régi szokás falvakban (régen is mindenki ismert mindenkit, ha személysen nem iskklor látásból, pl. a templomból).
2012. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Falusi vagyok es igen koszunk egymasnak.
2012. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mustafa33 ***** válasza:

Mert kis helyen még tisztelik egymást az emberek.

De egy "vidéki városban" ami ugye negyedmilliós de azért vidék nem szokás még egy bejáratban lakóknál sem. De ehhez hozzátartozik az is, hogy ha falun bajba jutsz, segítenek rajtad, ha városban haldokolsz a járdán, átlépnek fölötted százan is.

2012. máj. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Igen!Akaratlanul is kialakul egyfajta közösségi szellem!

Az emberek beszélgetnek egymással,lényegesen kisebb a zárkózottság és a magány,mint egy nagyvárosban!

Talán már a falu határán belül is otthon érzik magukat az itt élők,nemcsak az ajtón belül!

2012. máj. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon szimpatikus. De sajnos barátnőm azt mondja, hogy náluk ez kezd kihalni, nagyon sokan nem köszönnek már, és a kisgyerekeket sem tanítják arra, hogy köszönjenek az utcán szembejövőnek. Azt mondja, hogy szinte az az első emléke, hogy megtanítják neki, köszönni kell mindenkinek.
2012. máj. 22. 09:22
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Én falun élek, és igen, mi köszönünk egymásnak. A szüleim városiak, és a gyerekeim, amikor kicsik voltak, a mamánál is mindig mindenkinek köszöntek az utcán. A városiak nagyon jól fogadták, és kedvesen mosolyogva szinte mindenki visszaköszönt:)
2012. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!