Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vidékiek, kisebb településen...

Vidékiek, kisebb településen élők, nálatok ez még mennyire "divat"?

Figyelt kérdés

Barátnőméknél mindenki köszön egymásnak a faluban, ha ismerik egymást, ha nem. Ha jön szembe az utcán valaki, annak köszönni kell. Nekem ez nagyon furcsa volt budapesti lévén.

Nálatok is ez a szokás?


2012. máj. 21. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Itt is MINDENKI köszön egymásnak. Nem is nagy falu, max. 400 fő így mindenkii tudja ki kicsoda. Főleg úgy, hogy, ha elindulnál 1 tős-gyökeres falubelinktől, biztos a fél-háromnegyed falubéli emberhez találnál valami rokoni szálat :D

Én még az ismeretlen embernek is köszönök aki itt megy az utcán :-)

2012. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindenki köszön mindenkinek mert az ember ha mindenkit nem is, de a korabelieket ismeri.

Közel 3000 fős faluban élek.

A szüleim mindenkit ismernek, kapásból megmondják ha valaki nem idevalósi.

Én már nem mindenkinek köszönök mert van akit nem ismerek mert nem felénk lakik és jóval idősebb nálam. Van akinek hiába köszön az ember, úgyse köszön vissza. Na neki se érdemes.

2012. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!