Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 10-18 éves lányok, szoktatok-e...

10-18 éves lányok, szoktatok-e fürdeni testnevelés óra után, és ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 10:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mind ugyanazt válaszoltátok tulajdonképpen, és ugyanazon okok miatt nem fürödtünk mi sem.


Sajnos az a baj, hogy a magyarországi testnevelés órák csak arról szólnak, hogy osztályozzák a szertornát, de arról nem, hogy legyen idő fürödni is. Minálunk csak a fiúk fürödtek, és rendszeresen beírták őket hiányzónak, mert folyton késtek a következő óráról. :(


Ha én lennék Hoffmann Rózsika helyében, inkább azon agyalnék, hogy minden iskolában meg lehessen oldani a tesi óra, edzés utáni tusolást mind technikailag, mind időben. És lenne normális ebédszünet is, nem csak tíz meg öt perc.


Tavaly dolgoztam egy általános iskolában, főleg a sporttagozatos gyerekekkel foglalkoztam. Egyik lány sem fürdött edzés után, mert olyan állapotban voltak a tusolók, hogy se zuhanyrózsa, se hideg vagy meleg csap (mi csapnak hívjuk azt, amit eltekersz). És én is odajártam évekkel ezelőtt, és azóta semmit sem változtattak, pedig tulajdonképpen az egész iskolát felújították. Vajon miért nincs ennek a dolognak kultúrája? Ha a testnevelő tanár fontosnak tartja az óráját, akkor azt miért nem tartja fontosnak, hogy egy húszfős osztály óra után meg tudjon fürdeni? (Főleg, ha nem utolsó óra a testnevelés)

2013. febr. 1. 10:32
 12/12 anonim válasza:
100%
A zuhanyzók undorítóak és amúgy sincs rá idő.
2013. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!