Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért úgy szólunk idegen...

Miért úgy szólunk idegen emberekhez, hogy "elnézést"?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdett el zavarni, meg tűnt fel, hogy "elnézést"el szólítok meg embereket az utcán, illetve engem is így szólítanak meg, ha mondani akarnak valami. Csak eszembe jutott, nem értem mi miatt kérünk elnézést a másiktól.
2013. jan. 23. 09:26
1 2
 11/13 TappancsMancs ***** válasza:

Gondolom nem köszönés helyett de asszem úgy szokott még is ez előfordulni hogy "Elnézést meg tudja mondani ...?" A gyakorlatban talán még is helyette mondják de majd mások hozzászólnak mi a tapasztalat.


Akár hogy is helyette vagy előtte asszem ez fölösleges dolog. Megszólítani valakit az normál alapon nem bántás, zavarás és ilyenek. Szerintem nem szólítunk meg úgy embert hogy "bocsánat"...

2013. jan. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TappancsMancs ***** válasza:
Jó hogy nem térden állva könyörögni a bocsánatáért és tényleg ne haragudjon és magyarázkodni hogy mennyire sajnáljuk hogy odamentünk hozzá miközben ő ment az utcán, és megzavartuk a gyaloglásban és hát ez tényleg igazi konfliktushelyzet. De reményünket fejezzük ki hogy talán egyszer majd meg fog bocsátani nekünk ezért súlyos vétségért és megígérjük hogy soha többé nem fog ez előfordulni és legközelebb előtte három nappal emailben jelezzük és telefonon egyeztetünk vele hogy mikor lenne neki megfelelő... :D
2013. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TappancsMancs ***** válasza:

Egy ember megy az utcán. :)


Odalép hozzá valaki és azt mondja

- Elnézést...


Mire az egyből félbeszakítja

- Ezt nem nézem el. Milyen ember maga és hogy merészel engem megszólítani? Még hogy elnézést? Ezt igazán nem nézhetem el!


S lerázva a kínos helyzet, továbbmegy otthagyva a kérdezősködőt.


:D

2013. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!