Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért úgy szólunk idegen...

Miért úgy szólunk idegen emberekhez, hogy "elnézést"?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdett el zavarni, meg tűnt fel, hogy "elnézést"el szólítok meg embereket az utcán, illetve engem is így szólítanak meg, ha mondani akarnak valami. Csak eszembe jutott, nem értem mi miatt kérünk elnézést a másiktól.
2013. jan. 23. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
"Elnézést a zavarásért."
2013. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elnézést kérünk azért, hogy megzavarjuk a másikat. Valamikor tényleg megzavarás, valamikor csak bevett szófordulat.
2013. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem illik idegeneket csak úgy "letámadni" a bajainkkal.
2013. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, azért, mert elnézést kérünk, hogy megzavartuk :).
2013. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az első válaszolók korrekten megadták a kérdésre a feleletet!


Mellesleg mégis hogy kéne leszólítani valakit? "Csá k.csög figyejjé má..."? Na persze vannak akik így csinálják, Kolompáréknál menő mindenképp....

2013. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Azért szerintem se a legjobb. :) Valakit megszólítani, beszélni valakihez az zavarás? Mert ha az akkor az már alapból nem tuti. :)
2013. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem ez távolságtartó illedelmeskedő angolos modorosság. Még jó hogy mennem hajolunk meg kicsit kalapemeléssel meg hasonló körülményeskedésekkel. :D Szerintem jól érzed hogy nem annyira emberközeli.
2013. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: rendben, de akkor milyen alternatíva volna?
2013. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
8 Szia!Üdvözlöm!Jó napot! :) A "bocsánat" és "pardon" "elnézést" az nem megszólítás se üdvözlés az nem köszönés. :D
2013. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg senki sem gondolta, hogy köszönés HELYETT kér elnézést a megszólításért.
2013. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!