Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sokaknak miért nem evidens WC...

Sokaknak miért nem evidens WC előtt IS kezet mosni?

Figyelt kérdés
Elég undorítónak tartom,hogy minent össze-vissza fogdosnak az emberek egy nap alatt és nem mosnak kezet pisilés előtt/után
2013. jan. 2. 18:23
1 2 3
 21/26 fospuska válasza:
én inkább előtte. a cerka tisztább,mint sok ember lelkiismerete.:D
2013. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Mert az embereknek "csak úgy" nem koszos a keze. Ha mondjuk hazamennek és a villamoson összefogdosták a kapaszkodót, vagy más miatt nem tiszta a kezük, akkor megmossák. Akkor is, ha épp nem készülnek pisilni. Ha meg jön az inger, akkor a tiszta kezükkel bemennek és pisilnek egyet. Aztán kezet mosnak, ülnek a TV előtt, esznek, alszanak, tanulnak és nem koszolódnak a következő pisiig.
2013. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
szerintem koszolódik..könyv kilincs billentyűzet egér..
2013. jan. 4. 14:30
 24/26 anonim ***** válasza:

Mert mocskos, gusztustalan feudalista berendezkedés bizonyos visszamaradott értékrendjeinek örökösei vagyunk. Vissza a természetbe, hangoztatja mindenki. Ja, vissza a természetbe, meghalni 40 évesen valami lehetetlenül fölösleges módon. Valóban rakás fertőzés így terjed, én pl. wc-ülőkére 10 éves korom óta nem ülök, addig folyamatosan sikerült elkapni valamit, pedig wc-papírt is tettem a deszkára, ha nem otthon jött rám a szükség. Komolyan sokszor fontosabb előtte kezet mosni, mint utána, és én rendes kézfertőtlenítőt is tennék az illemhelyek mosdóiba. Egyszerűen vicc, hogy mennyi betegséggel-gombával töltött napot lehetne elkerülni, ha kicsit jobban odafigyelnénk az ilyesmire.

Valóban szükséges egy bizonyos baktériumközeg, hogy az ember szervezete ellenálló maradjon, de van, aminek hiába tesszük ki, nem lesz ellenálló. Ilyenek a rohadt kilincses és wc-s fertőzések.

2013. jan. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nő létemre 47 éve nem mosom a kezem pisilés előtt. Ha ez tényleg jelentősen növelné a fertőzés kockázatát, minimum félévente elkapnék valamit, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
2013. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, én sem nagyon mosom meg előtte. Persze ha piros napjaimat élem, akkor egyértelmű, de egyébként nem igazán. Sima pisilésnél úgysem érek közvetlenül oda, csak vépével. Sokkal rosszabb, ha valaki nem hajtja le a vécé tetejét, amikor lehúzza a klót, a sok pisi- meg kakimolekula meg szanaszéjjel repül rá a fogkefémre. Fujj.
2013. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!