A szlovákok vagy szlovákiai magyarok mind ilyenek?
Belevágtam egy vállalkozásba, és szeretnék bővíteni szlovákiában is, de ahhoz kellene egy szlovák állampolgár partner, aki tudná intézni az üzlettel kapcsolatos ügyeket szlovákiában. Sajnos akivel eddig beszéltem azok jórészt meg sem hallgattak, vagy ha igen után elkezdtek követelőzni, így végül nem sikerült találnom ottani partnert pedig vagy 50 embert kerestem fel. AZ üzlet nem átverés, ők is jól keresnének vele.
Komolyan gondolkodom rajta, hogy ezek az emberek nem normálisak. Vagy az oktatás színvonala vagy nagyon komoly beltenyészet miatt váltak ilyenné. Sokukon az emberi viselkedés nyomait sem lehet felfedezni.
(5. hozzászólás)
Hát igen nekem pont ellentétes tapasztalataim vannak velük, bizalmatlan, agresszív, sértődékeny, és nagyon buta népség. Úgy vettem észre, hogy a szlovákiai magyarok olyanok ott mint nálunk a romák.
Már ne is haragudj, de hogyan lehet ilyet egyáltalán leírni, hogy mint a romák...?! Azok az emberek nem az állammal tartatják el magukat, nem csalnak, hogy több pénzhez jussanak. Csak annyival másabbak, hogy a nemzetiségük magyar, és napról-napra szembe kell nézniük és megküzdeniük azzal, hogy mások abban az országban, ahol élnek. Próbálják megtartani magyarságukat, ami nem is olyan könnyű, hiszen az állam mindent megtesz azért, hogy egyre nehezebb legyen számukra, kezdve a magyarellenes politikával.
Ha egy magyarországi magyar képes leírni ilyesmit, hogy ők romák, és nemhogy inkább valamiféle büszkeséggel töltené el, hogy a felvidéken élők nehézségeik ellenére a magyar nemzethez tartozóknak vallják magukat, akkor mit lehet várni a szlovákoktól?!
Nagyon szomorú, hogy ilyen véleménnyel kell szembesülni az embernek, hogy vannak akik így gondolkodnak a kisebbségben élő magyarokról.
Ha egyszer Magyarországon dolgozik, onnan kapja a fizetését és oda is adózik, akkor miért ne kaphatná onnan a juttatásokat?
Az ennivalókat tekintve meg biztos nem ismerte az adott ételt, te sem ismerheted más országokét, és azok neked is szokatlannak tűnhetnek.
Egyébként meg érdemes volna elgondolkodni, hogy miért alkalmaznak külföldieket az egyes cégeknél, mert bizony a magyar mentalitás miatt tart ott az ország ahol épp van, és annyiban igaza volt az illetőnek, hogy a múlt sajnos sokkal jelentősebb és dicsőbb volt, mint a jelen.
Történelméről nem lehet beszélni Szlovákiának az egyszer biztos, esetleg mint a Monarchia részéről.
Amúgy meg Szlovákia sincs sokkal előrébb mint Magyarország, igaz ott bevezették az euró, de az állami vezetés ugyanúgy a béka segge alatt van.
Gondolom, hogy nem túl értelmes emberek megnyilvánulásaiból vontad le ezeket a rossz tapasztalatokat, de azért nem kéne ennyire általánosítani és főként nem együtt ócsárolni a szlovákot és szlovákiai magyart, mert biztosra veszem, hogy van különbség a kettő között mind gondolkodásmódban mind hozzáállásban.
A hajtási a lovas kocsik korszakából származik.VaLÓban akkoriban hajtási engedély kellett,mivel a lovas kocsit hajtják.A forgalmi jogosítvány (elterjedt nevén jogsi) a gépkocsi vezetésére jogosít,az autót a lovas kocsival ellentétben vezetjük,nem hajtjuk.
A felvágottfélék technológiája alapvetően hasonló a vörösárukéhoz a nyersanyag kiválasztást, egyes aprítási folyamatokat, a bélbe töltést és a füstölést, főzést, hűtést illetően. A felvágottfélék rendszerint a húspépbe belekevert, mozaikképző hús- és szalonnaszemcsékből állnak, a mozaikképző húsrész lehet előre pácolt is. Fűszerezésük intenzivebb, mint a vörösáruké, jellemző fűszerük sok esetben a fokhagyma. Közismert felvágottfélék az olasz, soproni, zala stb. felvágott.
A mustár nálunk mustár,nem senf,a senf ismeretlen itthon,az németül van.
A krinolin valóban egy abroncsos szoknya volt,éppen annak a vaskos merevítői után nevezték el róla ezt a hentesárut.A gyümölcsleveket nem hívjuk málnának,hacsak nem málnából készültek.Narancslére pl semmi esetre nem mondjuk azt hogy málna,ahogy az a szóban forgó munkahelyen történt.
A vény szó eredete (bármily furcsa,nem a véglényből ered)
A nyelvújítás korából származik a vesz igéből, hiszen ennek a töve csak ve-. Az -ány,-ény képző pedig gyakori volt:lény, talány. A recept szó is a latin recipere 'átvesz' igéből ered. A vevény pedig ennek -vény képzős változata, ilyen képzés a növény is.
Hogy mi a pörkölt úgy általában,azt éppen az itthoni magyaroknak nem kell elmagyarázni,általában húsból van és rengeteg változata létezik,ezzel együtt itthon népszerű a borsópörkölt nokedlivel is.
A szakállamtitkár nem szakálamtitkár,( a szakállhoz köze nem sok van,a szaktárcákhoz,az államhoz és a titkári feladatokhoz annál inkább: [link]
A virsli a német würtschen szóból ered,ezzel nincs is semmi gond,Frankfurt,Németország a származási helye,a zokni is páros,mégsem értjük alatta a virslit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!