Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan működik ez a helyátadás?

Hogyan működik ez a helyátadás?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat metrózom ide oda,és a forgalmasabb helyeken ahol sokan felszállnak problémám van a helyátadással.

Időseknek nyilván át szoktam adni ha elfogadják.

Viszont azt nem tudom hogy anyukának gyerekkel át kell e adni.Át kell?


Ma a metróra felszállt egy idős házaspár,a néni talált helyet a bácsi pedig nem.Egy huszonéves srác meg én akik egymással szemben ültünk,mondhatni egyszerre pattantunk fel,de a bácsi a fiú helyét választotta mert a feleségéhez az volt közelebb.Nekem is megköszönte hogy felálltam :)


pár megállóval később felszállt egy házaspár egy 3 éves gyerekkel,viszont nekik nem álltam fel mert nekem már csak 3 megálló volt hátra.Aztán rosszul éreztem magam hogy nem adtam át,de akkor úgy éreztem hogy olyan idétlen minden megállónál pattogni,ha felszáll egy helyre szoruló ember.


Most akkor mit csináljak>?Amikor kezd megtelni a metró álljak fel hogy ne kelljen pattognom?

16/L


2012. nov. 16. 20:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 9-es. Azért szomorú olvasni, hogy egy ilyen fitt ember nem tud állni a tömegközlekedési eszközökön.
2012. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
4%
11: Tudok állni, kiválóan. Ha van hely, leülök, ha nincs, állok. Ugyanígy lesz 70 éves koromban is, nem fogok nyavalyogni ha nincs hely, meg bagatelizálni a fiatalok terheit. Gondolkodni kell, egészségesen élni, és akkor 40 éves korban, irodai munka mellett nem lesz hatalmas teher 10 percet kibírni tömegközlekedési eszközön.
2012. nov. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

Én csak és kizárólag az állapotos nőknek adom át a helyet, minden körülmények között. Az időseknek pedig akkor, hogyha a közelemben nincsen szabad hely. Metrón amúgy én sem nagyon ülök le, csak ha bőven van hely.


Üdv, 23/L

2012. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem gyakran adom át a helyem. Ha látok terhes nőt, neki átadom, vagy olyannak, aki apró csemetével van, főleg, ha látom hogy a kicsi nyűgös, fáradt. Szeretem a gyerekeket, meg nekem is jobb, ha az ülésen elszunnyad, és nem hangosan nyüglődik. Az öregek... az más tészta. Ha idős, gynegének tűnik akkor átadom, de vannak azok a tipikus "buszos nénik", akik lila meg rózsaszín hajjal, hosszú vörös körmökkel és élénkpink szájjal mászkálnak - na, nekik aztán nem:) És 40 éves nőknek sem, nem olyan öregek még.
2012. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!