Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki albérletbe költözik...

Ha valaki albérletbe költözik és lakótársat keres az hogyan működik?

Figyelt kérdés
Hogy találtok lakótársat és hogy jöttök ki azzal akivel együtt éltek? És a bérleti díj mennyi? Plusz a rezsi? Mennyibe van egy albérlet fenntartása? (Főként Budapest, de mindegy ki válaszol)
2011. jan. 29. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó módja van:

vannak direkt lakótárskereső oldalak

vannak olyan főbérlők, akik csak egy szobát adnak ki, értelemszerűen a főbérlő lesz a lakótársad

van olyan, hogy az egyik szobában már eleve lakik valaki, itt a lakótárs adott

van olyan, hogy összeállsz haverral és együtt vesztek ki valamit


Szóval egy csomó megoldás létezik. Én eddig laktam főbérlővel, az jó volt, főleg mert nem volt rezsi, csak egy fix díj, íyg nem kellett külön kalkulálnom vele, csak hó elején letettem a pénzt, aztán el is felejthettem.

Laktam barátnőmmel, ez volt a legjobb, nagyon jól kijöttünk :D

Laktam úgy is, hogy volt már eleve másik albérlő, az katasztrofális volt, ki is utáltam. Mindent tönkretett, de esze ágában nem volt megjavítani, amit elrontott, vagy kifizetni. Sokba került nekem nagyon...

Most a húgommal lakom. Ez határeset, de legalább tudtam előre, mire számítsak :)


A bérleti díj nagyjából rezsivel együtt legolcsóbban 25 ezer/fő, ha ketten vagytok egy szobában, 35 ezer, ha egyedül vagy, ha lakást bérelsz, az 50 ezer plusz rezsinél kezdődik. Persze fölfelé határ a csillagos ég.

2011. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tökéletes választ :D De komolyan :)

Ilyenre vártam:)

2011. jan. 29. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten 30e ft fix áron béreltem szobát igen jó helyen. A többi szobában már laktak fiatalok, amikor mentem megnézni a szobát, akkor leültünk az étkezőben, elmondták, hogy mi a "házirend", hogy hogyan osszák el a takarítást és egyebeket, hogy kinek mi a rigolyája, (már akkor jókat nevettünk), és hogy pont ilyen dolgozó fiatalt keresnek, mint én. Hiszen ők is dolgoznak, és így hasonló lenne az életritmusunk.

És ha megfelel a rendszer akkor szívesen látnak.

Másnap beköltöztem. ;)


Most párommal élek albérletben, ketten vagyunk csak a lakásban, itt már ugye több a költség, de legalább nem kell senkihez sem alkalmazkodni.


Nézegess hirdetéseket, "szoba kiadó", "lakótársat keresünk" (én egy ilyet hívtam fel pesten), "szobatársat keresek". Én interneten találtam lakást.


De mindenképpen jól kérdezd ki azt akivel együtt fogsz lakni. Mert ha te nem dohányzol, korán lefekszel és hajnalban kelsz, és mondjuk mellé rendmániás vagy és folyton porszívózol, biztosan össze fogsz veszni egy hajnali bagollyal, aki reggel fekszik le, délután kel, és akkor telerumlizza és telecigizi a lakást, mire hazaérsz.

Csak mondtam egy példát. :P

A lényeg hogy rendesen beszélgess el az illetővel.

2011. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még egy dolog: ha tetszik, azonnal mondj igent, Budapesten nem lehet cicózni, ott ha nem döntesz azonnal, másé lesz a jó hely.
2011. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2011. jan. 30. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!