Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyit szoktatok kapni...

Mennyit szoktatok kapni húsvéti locsoláskor és hogy müködik ez?

Figyelt kérdés
Lehet ciki DE SOHA nem voltam locsolni(12 éves vagyok)és nem tom hogy müködig ez meg várósba egyáltalán lehet mert nálunk szinte mindenki mogorva mert nem tom mér.Inkább várósi válaszolokat kérdek mert faluba tom milyen jo dolog locsolni de a várósba nem igy müködig még törvény is van ere.
2009. ápr. 6. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj a rokonokhoz(nagymama, nagynéni,stb), osztálytársaidhoz(persze a lányokhoz),szóval olyanokhoz,akiket jól ismersz.Vigyél parfümöt(kölnit),tanulj meg egy verset(semmiképpen sem olyat,amiben trágár szavak vannak).Elmondod a verset,majd megkérdezed,hogy:-Szabad-e locsolni?.Ez után kevés parfümöt fújsz a hajukra.Nagyon fognak neked örülni,meglátod mindenhol megvendégelnek sütivel,üdítővel.Általában a rokonok szoktak pénzt is adni, de az osztálytársak inkább csokitojást.Ne menj csak úgy be senkihez,akit pl csak látásból ismersz.Sajnos vannak olyanok is, akik nem fogadnak locsolókat, de a legtöbben biztosan.Sok sikert!
2009. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nagymamám nagynéném meghalt inkább kis pénszt akarok gyüjteni dologra és hát a szüleim monták gyüstsek de ez nekem inkább lehetetlen látom mert ebe a várósba nekem csak a szüleim élnek osztályátársak fele is máshol lakik ezért nem igen lehet itt locslás de legalább értitek mér nem voltam soha locsolni hát ugylátom NEM is fogok. Kössz a választ
2009. ápr. 6. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha pénzt akarsz gyűjteni,akkor inkább válalj hétvégi munkát.Fűnyírás,kutyasétáltatás,újságkihordás,szórólapozás,stb.Keresd meg a MELÓ-DIÁK-ot,ők még segítenek is, ha esetleg egyedül nem megy.Gyerek koromban én is így kerestem a zsebpénzt.
2009. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Mifelénk értetlenkedve bámulnak ezen az emberek, itt csoki vagy szépen kifestett főtt tojást adnak max. Pénzt?! Nem is hallottak szinte róla.

Ráadásul locsolkodni is csak az jön akivel le van beszélve, rokon esetleg közeli barát.

Max akkor kapok én is pénzt, ha mamám ad húsvétra.

De úgy egyébként szerintem ne számítsd ebből bevételre. Ha mondjuk elképzelem, hogy valaki ad is pénzt kb 200forintot adhat vagy esetleg egy 500ast. Max ezrest, de én azt nagyon soknak találom.

És ha belegondolsz alig jönne össze pénz... és a mai világban 5 ezer forint már semmi, bemész valahová és simán otthagysz 4-5 ezret pedig nem is vettél semmit.


Ha pénzt szeretnél valóban vállalj diákmunkát. Neked nagyon jó lehetőségeid vannak amíg tanulsz, főleg nyáron sok diákmunka van általában. Vagy szüleiddel egyezz meg, hogy vállalsz mosogatást takarítást felmosást kötélre kirakod a ruhákat stb. valamennyi pénzért. Tudom ez nem a legjobb mert általában nekik sincs pénzük de mégis valamennyit biztosan tudnak adni és mégis jobban gyűlik a pénzed, mintha csak ülnél egy helyben és nem csinálnál semmit.

2009. ápr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én városi vagyok,kb 15 ezer jön össze rokonoktól.
2009. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!