Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan működik ez a helyátadás?

Hogyan működik ez a helyátadás?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat metrózom ide oda,és a forgalmasabb helyeken ahol sokan felszállnak problémám van a helyátadással.

Időseknek nyilván át szoktam adni ha elfogadják.

Viszont azt nem tudom hogy anyukának gyerekkel át kell e adni.Át kell?


Ma a metróra felszállt egy idős házaspár,a néni talált helyet a bácsi pedig nem.Egy huszonéves srác meg én akik egymással szemben ültünk,mondhatni egyszerre pattantunk fel,de a bácsi a fiú helyét választotta mert a feleségéhez az volt közelebb.Nekem is megköszönte hogy felálltam :)


pár megállóval később felszállt egy házaspár egy 3 éves gyerekkel,viszont nekik nem álltam fel mert nekem már csak 3 megálló volt hátra.Aztán rosszul éreztem magam hogy nem adtam át,de akkor úgy éreztem hogy olyan idétlen minden megállónál pattogni,ha felszáll egy helyre szoruló ember.


Most akkor mit csináljak>?Amikor kezd megtelni a metró álljak fel hogy ne kelljen pattognom?

16/L


2012. nov. 16. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Hú én ezért ha zsúfolt a metró le se ülök :)

Babakocsisoknak illik átadni vagy ha több kicsi gyerekkel van anyuka...

Meg ugye idősek, állapotosak...

2012. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

amikor anyukám kislány volt, mesélte, hogy a férfiak mindig átadták a nőknek a helyet, nem számított, hogy hány éves, gyerekkel vagy anélkül, mert udvariasak voltak. ezt csak úgy elmeséltem

az igazság az, hogy a tizenéveseknek egyáltalán nem kéne ülni, hacsak nem olyan sok hely van, hogy mindenkinek jut

az szép dolog, hogy te egyáltalán átadod, ez már dicséretes

én majdnem 40 éves vagyok, de nem látszom annyinak, meg adok is magamra, de bizony néha olyan rohadt fáradt vagyok munka után, hogy ali állok a kábamon

ilyenkor nagyon dühít, hogy tizenévesek ott vihorásznak csapatban ülve, semmi bajuk azon kívül, hogy elzsibbadt az ujjuk az okostelefon backurálásától... de hát persze nem mondhatom, hogy állj fel fiam, mert némelyik olyan tahónak tűnik, hogy nincs kedvem vele szájkaratézni


nos, ha nem vagy beteg, vagy tényleg nagyon fáradt, akkor ne ülj le, hacsak nincs sok hely....legalább egy metrón egy normális gyerek legyen, te.

2012. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Amikor úgy érzed, az illető rosszabb állapotban van, mint Te akkor add át a helyed. Kivétel, az ittas ember, mert bármennyire szédül, nem állok fel. Terheseknek mindig átadom a helyem, mert nekem is jól esett lehuppanni annak idején...

De nem kell ebből nagy ügyet csinálnod..:)

2012. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
*alig állok a lábamon
2012. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Jaj, jaj, szegény tinik, de sajnálom őket...
2012. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Ha megfogadsz egy tanácsot, egy nálad majd kétszer idősebbtől. Gondolj bele, hogy te is leszel, állapotos, lesz kicsi gyereked ( és hidd el, egy 2-3 éves gyereknek egyensúlyozni a metrón nem egyszerű, anyuka meg két kézzel tartja a gyereket, kapaszkodik, meg fogja a csomagját), vagy ne talán-tán 70 éves. Neked mi esne jól? És ez a válasz a kérdésedre. Ha kényelmetlen pattogni, akkor legyél udvariatlan, önző, nemtörődöm, és nem lesz ilyen bajod.

Kedves 62%-os, ha egyszer lesz munkád, hidd el, megérted, miért fárad el az, aki egész nap a gép előtt ül, és ahhoz képest az iskola smafu. Már, ha eljutsz odáig, hogy ezt megértsd.

2012. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
kedves 6-os! (3-as vagyok) honnan tudod, hogy én mit dolgozom? :) de ne aggódj, tőled nem várnám el, hogy átadd a helyet.... :)
2012. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Aki kisgyerekkel van, azzal is legyél előzékeny.

A 40 éves nővel abszolút nem értek egyet.

A helyedet átadhatod, ha akarod. Az udvariasság és a lúzerség közt van különbség. Lelkiismeretfurdalásod azért volt, mert jól neveltek és jó az erkölcsi értéked, és valahol csak sajnáltad, hogy nem adtad át a helyed a gyerekes anyukának.

Ugyanakkor nem kell átadnod a helyed boldognak boldogtalannak. Nekem volt egyszer olyan, hogy rohadt fáradt voltam, és a fejem is fájt. Leültem a buszon. Zsúfolásig tömve volt. Volt olyan nénike a busz másik végében, aki ha a közelembe lett volna neki átadom, de a közelemben nem láttam olyat, akire azt mondhattam volna, hogy na ez igen, ez a szerencsétlen tényleg rászorul. Egy 50-60 körüli nő, kipécézett magának, elkezdett rám célozgatva mindenfélét mondani a fiatalokról stb. Annyi energiát belefeccolt, hogy teljesen meggyőzött róla, hogyha valaki, na ő aztán nem szolgál arra rá, hogy átadjam neki a helyet. Magasról leszartam, végighallgattam egész úton, de nem lett volna az az Isten, hogy én annak a lepcsesp0fájú nőnek átadjam a helyem. Nem pirultam el, nem volt lelkiismeretfurdalásom, egyszerűen tudtam, hogy ő azon a buszon az utolsó ember, akinek le kellene ülnie! :)

2012. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
6/8-as: Képzeld, van munkám. Én is főállásban dolgozom, 9-10 órát, és ezt látom, körülöttem mindenki hú de sajnáltatja magát, pedig rohadtul nem csinál semmit. Én a 9-10 órám mellett heti 3x kondizom és 1-2x kardiozom..
2012. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom elég érdekes és hasznos válaszok érkeztek. Köszönöm mindegyiket.Lehet tényleg túlgondolkoztam a dolgot,szerintem a legjobb lesz ha ezentúl majd felállok mikor jobban megtelik a metró/busz.
2012. nov. 16. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!