Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Anyukák nektek ez hogy esne a...

Anyukák nektek ez hogy esne a férjetektől, túlreagáltam szerintetek?

Figyelt kérdés
A páromnak iszonyat nehéz főzni, mert hiába tudom hogy szeret valamit ha épp nincs rá kedve rá se szagol a főztömre. A héten kiakadtam heti 5 x főzök hétvégéken nem kell mert, mindig nagyszülőknél eszünk. Na ebből az 5 ből kb 2-3 szor eszik, de mindig makroadagot kell főzni mindenből, még abból is amit imád, mert nem hogy 2 nap de 2x sem eszik ugyanabból. Ez csak azért bosszantó, mert 2 gyerekkel vagyok itthon, ahhoz hogy legyen főtt étel elcipelem őket a boltba bevásárolok, a főzés is úgy megy hogy közben köztük is rohangálok, és mikor hazajön a munkából, annyira szarul esik, hogy rá sem néz a kajára. Van hogy pl eleve mekis zacskóval jön haza, vagy instant tésztákat kotyvaszt magának. ilyen műkajafüggő. lényeg a lények kiakadtam közöltem, hogy többet őrá nem vagyok hajlandó főzni, főzök olyat a mit a gyerekek szeretnek , én megeszek szinte akármit, és így legalább nem is kell napi szinten ezért rabolnom a gyerekektől az időmet. Persze halálosan megsértődött, és azt állította, hogy csak képzelődöm, mert ő imádja a főztöm. Most 2 napja betartom ezt, erre meg most minden nap kínlódik, hogy mit egyen...
2012. nov. 8. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha előre megbeszélitek, hogy főtt kajával várod este, és hogy mit főzzél. Vag hogy pont, hogy ne főzzél, mert mekit eszik.


Ha a megbeszélés ellenére piszkája az ételt este, vagy gyorskajával tér haza, többet nem főznék neki, és el is magyaráznám, hogy miért nem: tojik arra, hogy Te fáradsz vele és örömet akarsz szerezni.


(Mondjuk én azt sem nagyon vágom, hogy valaki fogja magát és munka után nem hazamegy enni, hanem bemegy a mekibe, de ezt még le tudom tuszkolni a saját torkomon, ha nagyon muszáj. :-D)

2012. nov. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kellett volna egy megbeszélés, figyelmeztetés, hogyan legyen ezután, nem egyből bevágni a durcát, és nem főzni.

MOndom én, hogy én is főzök a férjemre, és nekem is van két törpém.

Én mondjuk nem rohangálok mindennap a boltba, egy hétre előre megtervezem a menüt, és hétvégén nagy bevásárolok.

Csak friss dolgokért megyünk le a boltba, de az meg a napi levegőzésbe belefér.:)


Az is igaz, hogy az én férjem meg rengeteget eszik, szinte mindent imád amit főzök, és mindenből legyen rengeteg.:)


Szóval először mindig mindent meg kell beszélni, esetleg írjátok össze mit szeretne enni.

2012. nov. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én azt tettem volna,amit te,megmondtam volna,hogy ennyi volt,nincs főzés.

egy dolgot tudnék javasolni.bár az én férjem megeszik szinte mindent,de sokszor volt olyan,hogy fanyalgott,hogy ő nem ezt kívánta,meg nem ezt.így én előre közlöm,hogy mi lesz a kaja,így arra készül.ha véletlenül változtatok,mert megláttam valamit,és inkább azt főztem,akkor reklamál.így ez nálunk bevált

de ülj le vele beszélgetni,hogy neked erre se időd,se energiád nincs,és a gyerektől veszed el az időt.én két naponta főzök,szerencsére megeszi a férjem két napig is.

2012. nov. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, pont ez egy jó tma. Napokban "nyavajgott" az ismerősöm is, h a gyerek imádja a túróstésztát, a férje rá se néz, de szereti pl. a káposztástésztát, a gyerek azt kiköpködi...Hát most mit tehetne, főz ezt is-azt is!!.

Hát a nagy fityiszt-elnézést kérek. Én nekem bár szerencsém van,a férjem szinte mindent megeszik, simán azt csinálom, hogy azt főzöm amiből vagy az egyik vagy a másik enni fog. Ha éhes úgy is ráfanyalodik. Vannak kaják, amiket eleve nem főzök , nem nagyon szeretjük őket. De a többi csak elfogy még kis "azértfőzhettélvolnavmimástis" sziszegés közepette is.

2012. nov. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon szeretek főzni, úgyhogy ha nekiállok (2-3 naponta) akkor a férjem nagyon hálás és megeszi:)

Komolyan.

Szerintem ez "szoktatás" kérdése. Tudom, hogy csúnya dolog, meg minden, de én nem hagyom addig elfajulni a dolgot, hogy minden nap más van, aztán válogasson...és igen, sem a gyerekektől, sem magamtól nem fogom elvenni azt az időt.

Pl szokott gombát kapni. Szívesen megcsináltam neki eddig, de legutóbb annyira sokat hozott, hogy már kétszer főztem belőle, de még mindig van, és rettenetesen utálom pucolni. Úgyhogy megkértem, hogy most ne hozzon. Vagyis hozhat, de biztos nem főzöm meg. Csak ha megpucolja.

2012. nov. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Férjem is válogatós volt..Aztán megbeszéltük, ennyit nem lehet főzni, ezért amit a gyerekek szeretnek, és heti 1 nap ő dönthet...Mindig pörkölt volt..:(

Ha van időm, főzök rengeted pörköltöt, kis dobozokba lefagyasztom, ha olyan a menü, ő pluszba megkapja kis dobozkáját, feljavítani az ő kajáját.

Káposztás tészta pöri nélkül száraz, megakad a torkán..:)

Ő vércse, mi meg nem vagyunk húsimádók..

Így megoldva, bármit főzhetek...feljavítja. (mindent)

2012. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!