Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a facebookon...

Mi a véleményetek a facebookon történő gyászolásról?

Figyelt kérdés

Szerintem vannak olyan dolgok amik közösségi oldalakra tartozhatnak, és vannak amelyek nem. Én úgy gondolom egy halálesetre az utóbbi vonatkozik. Egy példa: A barátnőmnek egy hónapja halt meg egy hozzátartozója és azóta minden nap kiposztol egy fényképet, egy videót, egy idézetet sírós jelekkel... Ebben a helyzetben nekem kedvem nem lenne még belépni se. Nem azt mondom, hogy be kell fordulni, de szerintem ezeknek a dolgoknak nem a facebookon van a helye, és ami a legrosszabb, hogy vannak akik ezt be is likeolják! Ha pedig részvétet szeretnének nyilvánítani, egyszerűen odapötyögik a kép alá és el van intézve, ahelyett, hogy telefonon vagy személyesen tennék meg. (tisztelet a kivételnek akinek másképp nincs lehetősége)Az utcán pedig elmennek mellette anélkül, hogy megkérdeznék hogy van.. Lehet én vagyok túl maradi 24 évesen?

A másik pedig ami érdekes, ha történik egy tragédia amiből országos hír lesz (pl. Szita Bence tragédiája) mindenki egy emberként "gyászol" a facebookon.... és megjelennek az "egy megosztás egy gyertyagyújtás Bence emlékére " tartalmú posztok. Kíváncsi lennék abból a több ezer megosztóból hányan vannak akik tényleg gyújtottak gyertyát.. Minden ami ezen a közösségi oldalon zajlik egy nagy képmutatás, szerintem...



2012. nov. 6. 12:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

12:57

Ne legyél már begyepesedett. Szerinted honnan lássa a család, hogy nincsenek egyedül, hogy -még ha csak tizedannyira is, mint ők- de átérezzük a kisfiú miatti fájdalmukat? Abból, ha én gyertyát gyújtok otthon? Te csak fújod a magadét, te nem érvelsz, hanem minősítgetsz, s ez nem eszmecsere így, hanem felesleges szájtépés.

2012. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
79%
Miért szerinted a család folyamatosan a gép előtt ül és azt nézegeti, hogy épp hány virtuális gyertya ég? Szerintem nagyon nem érdekli őket, van nagyobb bajuk is ennél...
2012. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
27%

"Nem tudsz vele ne m foglalkozni"

Már bocsánat, de hagy döntsem már el én, hogy mi az amivel nem foglalkozok! Nem azt mondtam, hogy nem látom, azt mondtam, nem foglalkozok azzal, ami nem érdekel, Eddig az én fejemhez még senki sem tartott fegyvert, hogy olyat olvassak el vagy nézzek meg fészbukon, amire nem vagyok kíváncsi! Lehet, hogy ez másnál nem így működik, nem tudhatom.


Pl. ideírhatom, hogy miért kell nekem ilyen kérdéseket olvasnom a gyakorin?! Kell?? Nem kell. Én döntöttem úgy, hogy elolvasom, rákattintok, válaszolok. Dönthettem volna úgy is, hogy egyszerűen átsiklok felette, ahogy ugyanezt a döntést meg tudom hozni a fészbuk kapcsán is. Ilyen egyszerű ez.


De hogy továbbmenjek az eredeti témában: felőlem mindenki úgy gyászol, ahogy neki jólesik. Semmi, de semmi közöm nincs hozzá!!

2012. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
75%

Engem kifejezetten zavarna, ha meggyilkolnák a gyerekemet és az egész internet vadidegenek ömlengésével lenne tele. Ugyan már, hol tudják mi érzek? És hol érdekelnek engem ők? Meghalt a gyerekem, és mások posztolgatják a képeit mindenhova és mindenféléket írogatnak alá? meg virtuális gyertya oldalt nyitnak meg ilyenek? Megkérdezi bármikor, bárki a szülőket? De ha meg is kérdeznék, ha kiderül, hogy neki nem tetszik, hogy szenzációt csinálnak a gyereke halálából még ő a hülye.


Hol érdekelne engem, hogy Klárika, az internet előtt átérzi a fájdalmamat? Meg, megmutatja, hogy nem vagyok egyedül? Dehogy is nem egyedül vagyok a fájdalmammal, amiből Hajdó Pétertől elkezdve az együttérző Klárikáig mindenki csak szenzációt, hírt és megosztást csinál, ahelyett, hogy hagynák békében a halottat is meg a családját..

2012. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Elmondjam milyen a média? Egy ismerősöm nagyon közeli hozzátartozóját meggyilkolták. És hogyan tudta meg? Az internet egyik hírportáljáról, mert előbb lehozták a hírt mint a rendőrség tudta volna őket értesíteni. Ez undorító!
2012. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
83%

Ez az egész egy szenzációhajhász dologgá ment át.

Sok otthon unatkozó ember meg kifejezetten örül, hogy van min rágódni megint.

Persze, piszokul "együtt éreznek". Egy fenét. Valami feldobja kicsit az unalmas kis szürke életüket. Ennyi.

2012. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem ebben a kategóriában szerettem volna feltenni a kérdést! Köszönöm mindenkinek aki véleményt ír!
2012. nov. 6. 13:53
 38/38 anonim ***** válasza:
Aki nem teszi ki, hogy meghalt valakije, Akkor nem is gyászol? Ha nem változtatja fekete rozsava a profilkepet, nem gyászol? Hülyeség.
2021. febr. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!