Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a facebookon...

Mi a véleményetek a facebookon történő gyászolásról?

Figyelt kérdés

Szerintem vannak olyan dolgok amik közösségi oldalakra tartozhatnak, és vannak amelyek nem. Én úgy gondolom egy halálesetre az utóbbi vonatkozik. Egy példa: A barátnőmnek egy hónapja halt meg egy hozzátartozója és azóta minden nap kiposztol egy fényképet, egy videót, egy idézetet sírós jelekkel... Ebben a helyzetben nekem kedvem nem lenne még belépni se. Nem azt mondom, hogy be kell fordulni, de szerintem ezeknek a dolgoknak nem a facebookon van a helye, és ami a legrosszabb, hogy vannak akik ezt be is likeolják! Ha pedig részvétet szeretnének nyilvánítani, egyszerűen odapötyögik a kép alá és el van intézve, ahelyett, hogy telefonon vagy személyesen tennék meg. (tisztelet a kivételnek akinek másképp nincs lehetősége)Az utcán pedig elmennek mellette anélkül, hogy megkérdeznék hogy van.. Lehet én vagyok túl maradi 24 évesen?

A másik pedig ami érdekes, ha történik egy tragédia amiből országos hír lesz (pl. Szita Bence tragédiája) mindenki egy emberként "gyászol" a facebookon.... és megjelennek az "egy megosztás egy gyertyagyújtás Bence emlékére " tartalmú posztok. Kíváncsi lennék abból a több ezer megosztóból hányan vannak akik tényleg gyújtottak gyertyát.. Minden ami ezen a közösségi oldalon zajlik egy nagy képmutatás, szerintem...



2012. nov. 6. 12:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%

1. Azt hiszem kategóriát tévesztettél.

2.Igen sok igazság van abban amit mondasz. De mit tehetnénk??? Az emberek ilyenek... Mindent ki posztolnak.

Ezen sajnos nem tudunk változtatni... túl kell rajta lépni.

3.Ha ennyire aggaszt, jobb ha nem jársz fel.

2012. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
38%
Nem szimpatizálok ezzel. Tényleg képmutatás. Engem az is irritál, mikor karácsonykor tömkelegével írják ki, hogy "Boldog karácsonyt kívánok minden kedves ismerősömnek!" Közönséges.
2012. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Bocsi, majd legközelebb figyelek! Nem aggaszt annyira, csak kíváncsi vagyok mások véleményére, elvégre ez egy ilyen oldal. Csak az érthetőség miatt fejtettem ki ennyire, nem azért mert jobb dolgom sincs, mint ezzel foglalkozni...
2012. nov. 6. 12:22
 4/38 anonim ***** válasza:
77%

A facebook arra jó, hogy kifelé éljenek az emberek, szinte mindenki szerepet játszik, próbálja a (szerinte) legjobb oldalát mutatni. Hadd lássa mindenki milyen népszerű, milyen mély érzésű, milyen izgalmas, milyen változatos programjai vannak, milyen sok barátja, milyen érdeklődő, milyen szuper, milyen akármi.


Régebben már írtam, engem mindig rendszeresen köszöntöttek facebookon, SEMMI nem változott, csak az, hogy letiltottam a falamra írogatást, tehát senki nem tud oda írni, csak privátban. Az addig száz helyett, KETTEN köszöntöttek fel. A többi is látta, más ugyanakkor ünneplőt köszöntött is, a viszonyunk sem változott semerre, egyszerűen, ha nem tudja nyilvánosan odaböfögni a kis kommentjét, hogy mindenki más is lássa, akkor nem is érdekes.


Szóval szinte az egész facebook ilyen. Cukormáz, de üreges, alatta nincs semmi tartalom. A tartalom a facebookon kívül játszódik.

2012. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
86%

Múltkor olvastam pont egy cikket, hogy hogyan gyászoljunk közösségi oldalakon.


Abban volt egy jó ötlet, hogy aki gyászol, létrehoz egy csoportot, amibe beszállhatnak az ismerősök, és csoporton belül megosztják egymással a gondolataikat. Az hogy agyba-főbe a világ elé tárja azt hülyeségnek tartom, mindazonáltal, nem muszáj elolvasni őket.

2012. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
63%

Alapvetően idegesít, ha valaki a facebook-on éli az életét, és mindent kiposztol.

Főleg idegesít:

- az általad említett gyász-képek is. Én tiszteletben tartom más gyászát, de ne kelljen már nekem is depresszióba esnem minden alkalommal, mikor fellépek az oldalra

- megkínzott kutyák, kisgyerekek képei. Ld. fenti magyarázat

- csöpögő idézetek

- "vicces" képek

2012. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
4. köszönöm, hogy megfogalmaztad amire én is gondolok.. Itt az a lényeg, hogy mindenki lássa, és nem az ami mögötte van (vagy inkább nincs) Egyetértek!!!
2012. nov. 6. 12:29
 8/38 anonim ***** válasza:
70%

Én belül gyászolok és nem mutatom kifele, néha ha meglátok egy szép idézetet, ami eszembe juttatja nagymamámat, vagy megérint, akkor kirakom, de az ismerőseim javarészt nem is tudják, hogy meghalt a nagymamám (lassan már 1 éve).

Ez rám tartozik és bennem visszatetszést kelt, ha valaki fb-on mutogatja, hogy ez neki mennyire fáj.


Szita Bence gyászáról annyit, hogy a saját családja sem gyászol tisztességesen. Nem láttam ugyan, csak mások mesélték, h a Frizbiben ült a testvére és talán az apja/nevelőapja, nem tudom pontosan. A gyerekem/testvérem halála után vajon bemennék interjút adni? Nem, de úgy látszik, náluk volt az a pénz, amiért elvállalták. Undorító. Legalább a temetést várták volna meg.

2012. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem zavar, az életemet nem befolyásolja és legalább Boldog Karácsonyt kívánt, bár lehet nem tartozom a kedves ismerősök közé...
2012. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
6. igazad van! De erre az a magyarázat, hogy "tudja meg az egész világ , milyen kegyetlen emberek vannak" Mintha változtatna a helyzeten valamit is...
2012. nov. 6. 12:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!