Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a facebookon...

Mi a véleményetek a facebookon történő gyászolásról?

Figyelt kérdés

Szerintem vannak olyan dolgok amik közösségi oldalakra tartozhatnak, és vannak amelyek nem. Én úgy gondolom egy halálesetre az utóbbi vonatkozik. Egy példa: A barátnőmnek egy hónapja halt meg egy hozzátartozója és azóta minden nap kiposztol egy fényképet, egy videót, egy idézetet sírós jelekkel... Ebben a helyzetben nekem kedvem nem lenne még belépni se. Nem azt mondom, hogy be kell fordulni, de szerintem ezeknek a dolgoknak nem a facebookon van a helye, és ami a legrosszabb, hogy vannak akik ezt be is likeolják! Ha pedig részvétet szeretnének nyilvánítani, egyszerűen odapötyögik a kép alá és el van intézve, ahelyett, hogy telefonon vagy személyesen tennék meg. (tisztelet a kivételnek akinek másképp nincs lehetősége)Az utcán pedig elmennek mellette anélkül, hogy megkérdeznék hogy van.. Lehet én vagyok túl maradi 24 évesen?

A másik pedig ami érdekes, ha történik egy tragédia amiből országos hír lesz (pl. Szita Bence tragédiája) mindenki egy emberként "gyászol" a facebookon.... és megjelennek az "egy megosztás egy gyertyagyújtás Bence emlékére " tartalmú posztok. Kíváncsi lennék abból a több ezer megosztóból hányan vannak akik tényleg gyújtottak gyertyát.. Minden ami ezen a közösségi oldalon zajlik egy nagy képmutatás, szerintem...



2012. nov. 6. 12:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%
A boldog karácsonyt engem sem zavar, de ezek a mindent elárasztó idézetek, kisgyerekes-kisállatos képek, "poénok", stb. annál inkább.
2012. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim válasza:
27%

Értelmetlen dolognak tartom, de hát mindenkinek magánügye mit csinál.

Őszintén szólva én ezt a facebookos megoldást ugyanolyannak tartom, mint mikor telefonon/képeslapon/sms-ben nyilvánítanak részvétet, vagy boldog karácsonyt meg szülinapot és a többit...

Azok is csak külsőségek, csak épp régebbi módszerekkel.


Nekem is küldözgetik a névnapi sms-eket, sőt valaki fel is hívott. Én úgy gondolom, hogy ha valaki az év többi részében nem keres, akkor ne keressen a "kötelező" jókívánságokkal se! Nem attól lesz ünnep az ünnep, vagy együttérzőbb a gyász.

Hanem ha van kivel ünnepelni, gyászolni, beszélgetni...

Sőt még az is gáz, ha valaki személyesen csak akkor keres valakit, ha jókívánsága vagy részvétnyilvánítása adódik...


Gyászoljon és ünnpeljen mindenki a saját körében!

2012. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
22%

Mégis le lettem pontozva...

Biztos itt is ilyen posztolgatós emberek vannak...

2012. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
53%

Én azt gondolom hogy nagy képmutatás az egész és az egész arra jó sokaknak hogy lefyen min csámcsogni..sajnos z a nagy helyzet.Sok ember valóban tragédiként fogta fel,valaki meg hetekig ezen fog csámcsogni,Arról nem is beszélve hogy szegény kisfíúra akik oda posztolnak senki nem fog emlékezni,vagy is egy kevés része.Fel lett kapva a sztori,tény hogy szomorú de ez szépen lecseng majd és keresek a következő csámcsogni valót..a kisfíút békébe kellene hagyni nyugodni a gyilkost meg bezárni egy ablak nélküli világítás nélküli cellába ahol napi fél kg kenyeret kap és fél liter tejet.

Arról nem beszélve hogy sok gyilkosság történik az országban azokkal az áldozatokkal senki nem foglalkozik.

Ok rendben ő egy gyerek volt és elég gáz,de a többi emberrel miért nem foglalkoznak így?

A média sok mindent nem hoz nyílvánosságra..gondolom azt sokan nem tudják hogy pl 2 ehet győrben megőltek egy 24 éves lányt és egy 18 éves fíút...ő rá miért nem emlékezik senki??

2012. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
21%

Alexandra! Nem pénzért mentek a Frizbibe, hanem tehetetlen dühükben, mert a fél ország már őket gyalázta! Csak elmondták, hogy mi történt valójában! És ha láttad volna, most szégyellnéd magadat, mert embert még olyan összetörtnek, megrendültnek nem láttál, mint azt a férfit!!!


A kérdezőnek: ne felejtsd el azért, hogy nagyon sokan őszintén szeretnének segíteni. Itt van ez a Szita Bence, engem nagyon elszomorított a halála, hiába nem ismerem, megsirattam a kisfiút. És akkor itt egy csomó érzés: a szánalom és szomorúság a kisfiú miatt, a düh, a tehetetlenség, a bosszúvágy a gyilkosai iránt, az együttérzés, a tenniakarás a kisfiú családja felé... de mit tehetünk ezzel a rengeteg indulattal? Semmit! Az egyetlen módja, hogy kissé kiadjam magamból, ha gyújtok egy gyertyát és megírom, hogy mennyire átérzem az egèsz dolog súlyát. Ez nem képmutatás.

2012. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
20%
* keresnek egy következő csámcsogni valót
2012. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
23%

"Kíváncsi lennék abból a több ezer megosztóból hányan vannak akik tényleg gyújtottak gyertyát"


Számszerűen megnézheted: [link]

2012. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

8.

én is megnéztem ezt a Frizbi műsort és tényleg érdekes... Fordított helyzetben nekem se lenne kedvem kamera elé állni, valószínűleg egy mondatot nem tudnék végigmondani a sírástól, meg is lepődtem, hogy még ennyire friss a történet és már szerepelnek a műsorban... hát.. nemtudom..

2012. nov. 6. 12:44
 19/38 anonim ***** válasza:
31%

Igen, én sem értem, miért kapnak fel egyes eseteket, másokat meg miért nem. (Nem azt hiányolom, hogy többön csámcsogjanak, hanem jó lenne, ha egyen sem!)

A kisfiút nagyon sajnálom, de másokat is sajnálok, akikkel valami szörnyűség történik.

A családunkban is van épp elég gond most sajnos, nem akarom a facebook-on folyton más kínját nézni. Semmi értelme, hiszen ez nem segítség senkinek! (Ha az lenne, nem szólnék, de NEM AZ!!)

2012. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
79%

"Nem pénzért mentek a Frizbibe, hanem tehetetlen dühükben, mert a fél ország már őket gyalázta! Csak elmondták, hogy mi történt valójában! És ha láttad volna, most szégyellnéd magadat, mert embert még olyan összetörtnek, megrendültnek nem láttál, mint azt a férfit!!! "


Hagyjuk már ezt, ez egy szenny műsor, mások kárából próbál hasznot húzni, a HáPé-be meg annyi empátia szorult mint egy levelibékába. Amúgy ha én olyan rohadt megrendült vagyok, nem mászkálok ilyen műsorba interjút adni, nem tudom neked halt e már meg közeli hozzátartozód, de nem hiszem, hogy olyankor minden vágyad HP pofáját nézegetni. Majd esetleg később, ha le ülepedtek a dolgok, akkor adok valakinek egy interjút, bár az sem a HP lenne...

2012. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!