Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a facebookon...

Mi a véleményetek a facebookon történő gyászolásról?

Figyelt kérdés

Szerintem vannak olyan dolgok amik közösségi oldalakra tartozhatnak, és vannak amelyek nem. Én úgy gondolom egy halálesetre az utóbbi vonatkozik. Egy példa: A barátnőmnek egy hónapja halt meg egy hozzátartozója és azóta minden nap kiposztol egy fényképet, egy videót, egy idézetet sírós jelekkel... Ebben a helyzetben nekem kedvem nem lenne még belépni se. Nem azt mondom, hogy be kell fordulni, de szerintem ezeknek a dolgoknak nem a facebookon van a helye, és ami a legrosszabb, hogy vannak akik ezt be is likeolják! Ha pedig részvétet szeretnének nyilvánítani, egyszerűen odapötyögik a kép alá és el van intézve, ahelyett, hogy telefonon vagy személyesen tennék meg. (tisztelet a kivételnek akinek másképp nincs lehetősége)Az utcán pedig elmennek mellette anélkül, hogy megkérdeznék hogy van.. Lehet én vagyok túl maradi 24 évesen?

A másik pedig ami érdekes, ha történik egy tragédia amiből országos hír lesz (pl. Szita Bence tragédiája) mindenki egy emberként "gyászol" a facebookon.... és megjelennek az "egy megosztás egy gyertyagyújtás Bence emlékére " tartalmú posztok. Kíváncsi lennék abból a több ezer megosztóból hányan vannak akik tényleg gyújtottak gyertyát.. Minden ami ezen a közösségi oldalon zajlik egy nagy képmutatás, szerintem...



2012. nov. 6. 12:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, egyet ne felejts el: a kisfiú nem meghalt: MEGGYILKOLTÁK. AGYONVERTÉK egy ásóval. Ha betegségben, balesetben halt volna meg, akkor a család csenben szenvedne otthon. Ha Magyarországon létezne az iszlám büntetés, a megkövezés, akkor sem mentek volna a Frizbibe, hanem bosszút állnak a gyilkosokon. Így viszont csakis ennyit tudnak tenni, hogy egy ország szeme láttára-füle hallatára mutatnak Polcz Erikára és a két társára és kiabálják: GYILKOSOK!
2012. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
64%

Hogy miért kapnak fel egyes eseteket?


Politika az egész, mindent szabályoznak, ahogy a médiát is. Amíg "bedobnak" egy-egy ilyen esetet, addig azzal van elfoglalva a társadalom.

2012. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
70%
Ha nekem valami nem tetszik a facebookon, nem foglalkozok vele. Ennyi.
2012. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
64%

12:49


Nem tudsz vele ne m foglalkozni mert nekem kb 10 ismerősöm osztotta meg,az ember akarva akaratlanul mindhol bel botlik.Én nem irogattam oda,csak bele olvasgattam de szégyen hogy egy gyászoló oldalon miket irogatnak..az nem azért ött létre hogy ott gyalázkodjanak az emberek és ítéletet hírdessenek.Meg vissza ahalálbűntetést meg ilyen szarok..arra nyitni kell egy másik topikot és nem a halott kisfíú képei alá ordenáré bélkiforgatós,megkínzós sztorikat írni...

2012. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
70%
Jujj ki mertem írni, hogy Hajdú Péter műsora egy szenny és le lettem pontozva. Ez a színvonal ma Magyarországon? ez a műsor? Ez az ember az anyját is eladná 5 perc hírnévért! Mondjuk igaz, ha nem nézné senki nem lenne műsoron, minek lepődöm meg ismét...:(
2012. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
68%
Ez a virtuális gyertya is olyan, hogy na mutassuk meg mindenkinek. Na meg két kattintás. Az már, hogy felálljanak a gép elől, kimenjenek gyufáért, meg egy tea mécsesért, az már sok, de így két kattintásból láthatja a világ, hogy ők bezzeg...
2012. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
15. nem állt szándékomban megbántani! Én elhiszem, hogy téged jobban megérintett ez a dolog, mert számomra is megdöbbentő és felfoghatatlan, de nem mindenki ilyen mélyérzésű mint te, csak annak mutatják magukat, erre értem a képmutatást. Ha nem terjedne a facebookon ez a poszt, nem is foglalkoznának már vele. Aki tényleg gyászolja ezt a kisfiút az nem egy kattintással teszi!
2012. nov. 6. 12:58
 28/38 A kérdező kommentje:
26. köszönöm, hogy megértetted mire gondolok! Nekem is ez a véleményem!
2012. nov. 6. 13:00
 29/38 anonim ***** válasza:
72%

A 22-es is le lett pontozva, pedig abszolút igaza van!

Az ilyen híreket mindig felhasználják arra, hogy az emberek ezzel foglalkozzanak egy ideig, elvannak vele...

"panem et circenses"... Tök undorító, aki tényleg sajnálja a kisfiút, nem fog ezen rágódni, és kiposztolni a képét mindenfele...

2012. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
54%
Facebookon nem lehet gyászolni. Induljunk ki abból, hogy mi az igazi gyász? Meghal nagymama, család kimegy a temetőbe eltemetik,gyászolják..Olyan ember tud csak gyászolni,aki ismerte valamennyire a meghalt személyt, legjobban a család,közeli hozzátartozók,de nem zárhatók ki a szomszédok vagy az ismerősök sem. Ha te neked azt mondja egy ismerősöd, hogy meghalt a bárkije jó eggyüttérzel vele,sajnálod,kifejezed a részvétedet, de belül nem érint meg úgy,mint ha a te ismerősöd/rokonod halt volna meg. Akár tetszik akár nem, nem kell álszenteskedni, ha az embert nem ismerted nem fájhat igazán,így nem is igazi a gyász. Egyi ilyen közösségi oldalon mindenből lehet divatot csinálni. A gyászból is. Van egy aktuális téma,ami a média csapjából folyik. Páran elkezdik posztolni meg minden, a többi pedig folytatja. Ez nem gyász,hanem egyszerű pszichológia, ők sem akarnak kimaradni az aktuális pletykából,az éppen aktuális történésekből. És legfőbbképp az vicces, hogy ezek az emberek nem is annyira fájdalmat éreznek,sokkal inkább gyűlöletet a gyilkosok iránt. Szóval itt minden van csak pont nem gyász. Én így látom.
2012. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!