Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi köze van a szülőknek a...

Mennyi köze van a szülőknek a pénzemhez?

Figyelt kérdés

A szülőknek egy fiatalkorú elszámolással tartozik a pénzével? Tegyük fel, ami pénzem van, azt vagy kaptam jeles alkalmakkor, vagy dolgoztam érte. Szóval ezt a pénz, ha mondjuk egyik szülőm azt mondja, hogy tegyem rá egy bankkártyára, hogy felügyelni tudja, akkor nekem ez kötelességem? Mert nem szeretném, hogy bármilyen közük legyen hozzá. Vagy a saját pénzemmel azt csinálok amit akarok? Pl. azt veszek amit akarok??

Köszi előre is a válaszokat.


15/L


2012. okt. 24. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkával szerzett keresményed fölött kizárólag te rendelkezel, de ekkor is követelheti a szülő, hogy jövedelemarányosan járulj hozzá a háztartás kiadásaihoz, ha egyébként ő "tart el". De egy része fölött valóban csak te rendelkezel. Az más kérdés, hogy a szüleid valószínűleg nem lenyúlni akarják a pénzedet, hanem jót akarnak, és szeretnék, ha valami hasznosat vennél belőle, ami nem feltétlenül egy csillivilli telefon vagy más egyéb kütyü. Esetleg szeretnék, ha lenne egy kis tartalékod. De nem hibáztatlak, ha 15 évesen ezt még nem érted meg, majd ha szülő leszel, kicsit másabban fogod látni a dolgokat.
2012. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megértem amit mondasz, de nem ismered sajnos a szülői hátteremet..:/

Szóval ami pénzt kaptam más rokonaimtól, és ami pénzt megkerestem, az felett kizárólag én rendelkezem?

Amúgy véletlenül sem szeretném elkölteni, szeretnék gyűjteni.

2012. okt. 24. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, amit ajándékba kapsz és amit munkával megkeresel, az csak a tiéd. De ekkor is köteles vagy a keresményedből a háztartás költségeihez hozzájárulni, ha a szüleiddel élsz.
2012. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb rájössz, hogy egy dolog az elv, egy dolog a jog, egy dolog az alkalmazás, és egy dolog a hatalom. És ezek mindig együtt hatnak, mint valami egyveleg. Ráadásul igen eltérő okból. Azt is meg fogod érteni, hogy minden vitás esetben az egyetlen jó kiút e megegyezés. Ez azért van így, mert ekkor mindkét fél egyetért, fölösleges tehát az ellenőrzéssel törődni, energiát belefektetni. A többi esetben a vita hatalmi úton oldódik meg, és mindkét fél ideje arra megy, hogy ellenőrizze, a másik betartja-e az "egyezséget".

Ezekből következik, hogy kérdésed értelmetlen. Hasznosabb, ha megbeszéled a szüleiddel, megkérdezed az okát annak, amit akarnak, és egyszerűen a szavukat kéred, hogy úgy legyen, ahogy megbeszélitek. Ha megszegik, mindössze csak a hitelüket veszítik el a szemedben - lehet, hogy örökre.

Azt hiszem, van min gondolkodnod. Mert te döntesz.

2012. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!