Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti is beszóltatok volna a...

Ti is beszóltatok volna a kutya gazdájának?

Figyelt kérdés

Előzmények: a villamoson egy idősebb nő utazott egy spánielféle kutyával. A kutya többször meg akart harapni egy kislányt. A lány az apjával volt és annyit tettek, hogy odébbálltak ( ekkor is a lány után kapott a kutya ). A kutyán nem volt szájkosár és viszonylag hosszú pórázon volt szerintem.


Én ugyanott szálltam le, ahol a kutyás nő és beszóltam neki :D. Ez így nézett ki:

Én: Jó napot, ha már ennyire agresszív a kedvence, akkor rakhatna rá egy szájkosarat.

Nő, értetlenül néz.

Én: Nem a maga kutyája volt, ami többször is utánakapott a kislánynak.

Nő: Törődj a magad dolgával.

Én: Amúgy benne van az utazási feltételekbe is.

Nő: Menj a *cenzúrzáva*

Én: Maga is.


Így váltunk el.

Szerintetek túlreagáltam, vagy ez még belefér a normális együttélés fogalmába? Egyébként kedvem lett volna beszólni a lány apjának is, aki hagyja, hogy a villamoson egy kutya próbálja megharapni a lányát.



2012. szept. 23. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Jól tetted,hátha legközelebb eszébe jut,hogy felrakja a kutyájára a szájkosarat. Tök udvariasan és tisztességesen viselkedtél,ügyes vagy. :D
2012. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Apuci ritka ötketlen lehetett, a nő meg egy bunkó paraszt... Akinek van egy kis vér a pucájában, nem állná meg szó nélkül ezt.
2012. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen igazad volt.
2012. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

apuka dolga megvédeni a kislányát, de ha ennyire ritka szerencsétlen, akkor a villamosvezetőnek is lehet szólni, hogy veszélyben vannak az utasok.

Egyébként jól tetted, hogy szóltál, ne higgye azt a nő, hogy neki mindent szabad.

2012. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából azért tettem fel a kérdést, amire Audrey80 is utalt, hogy igazából ez a hármójuk dolga lett volna. Gondolkoztam is rajta. A furcsa az volt, hogy a beszélgetésünk alatt egészen izgalomba jöttem, de ezek szerint nem volt baj és ha használt is a kis cseszegetés, akkor már meg is érte :D.

Amúgy talán nem vagyok egy extra kötekedős. Legutoljára vagy két éve durrant el hasonlóan az agyam, amikor majdnem lekéstem a vonatom, mert egy sorbanálló maga elé beengedőset játszott, de az már egy másik téma :).

2012. szept. 23. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Igazad volt. Egy más vérmérsékletű ember talán keményebben is beszólt volna a nőnek.
2012. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen helyzetben még a villamoson szóltam volna a hölgynek, hogy egy picit fogja rövidebbre a kutyust, mert egy kisgyerek meg is ijedhet tőle vagy a kisgyereket meg is kaphatja. Ha durcásan vagy arogánsan válaszol a hölgy, röviden lezárom a beszélgetést annyival, hogy nem megbántani szeretném, de a kutyusokat és a gyerekeket is szeretem és jobb a békesség.

Valószínű a villamoson nem reagált volna így a hölgy. Ha pedig továbbra is arogáns, odahívom a villamosvezetőt, akinek le kell szállítani az ebet és gazdáját szájkosár nélkül.

Abból sose csinálnék gondot, ha egy szelíd kutyus utazik BKV-n szájkosár nélkül, de ez más eset.

2012. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!