Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha állsz a zebránál és látod,...

Ha állsz a zebránál és látod, hogy egy vak ember is van a tömegben kutya nélkül akkor átkiséred az uton? Vagy cikinek érzed?

Figyelt kérdés
Én mindig átkisértem őket,amíg tömegközlekedtem, és nem érdekelt ki bámult meg! Olyan felemelő érzés volt utánna hogy segíthettem! :)
2010. ápr. 20. 12:39
 1/10 anonim válasza:
100%
Én nekem még soha nem kellett egy vak embert sem átkísérni a zebrán. De ha segítségre szórulna akkor én is átkísérném az úton...ez egyáltalán nem ciki, hogy segítesz egy vaknak.
2010. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sőt,tolókocsisnak is szoktam segiteni,zebrán ugye nem mind1 milyen gyorsan megy át,rögtön pirosra vált...
2010. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én először megkérdezem, hogy segíthetek-e. Mert jártam már úgy, hogy szinte fel volt háborodva, hogy azért, mert vak, még menni tud :) elég kínos volt.
2010. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
...mert a vakok tudnak a hang alapján tájékozódni.Ha a tömegben én állnék mellette,persze,hogy segítenék.
2010. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

(úgy hang alapján,hogy hallják,mikor elindul a tömeg)

Ajánlom William Wharton:Búcsú a szerelemtől c.könyvét,ide vág!

2010. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem kellett segítenem, mert akit eddig láttam vakon közlekedni, az mindig elég magabiztosan ment, látszott, hogy ismerős neki a hely.
2010. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én vak mebert eddig még csak vakvezető kutyával láttam. és szerintem neki nem kellett segitség, teljesen ugy ment, mintha normálisan látna.
2010. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a melóhelyem közelében dolgozott egy vak srác. Egyik reggelre feltúrták a környéket valami csőtörés miatt. A szemét melósok nem szóltak neki, vigyorogva figyelték, hogy sétál a gödör felé, utolsó pillanatban sikerült elkapnom szerencsétlent, nehogy beleessen. Szegény meglepődött nagyon, aztán megköszönte. Megmutattam, hogy hol érdemes ezentúl közlekedni, a melósoknak meg bemutattam, persze meg se szólaltak.
2010. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy esik mindig megkérdezem, de csak azok szokták elfogadni a segítséget, akiknek beszédhiányuk van, mert a menéssel semmi gond, inkább csak nincs kivel beszlgetniük eleget. :)

Egyáltalán nem érzem cikinek.

Főleg, hogy elég extrém kinézetem van, raszta-haj, vad stílus, erős smink és nem ezt várják tőlem az emberek, hanem inkább azt, hogy elsuhanok. És látszik rajtuk, hogy meglepődnek egy pillanatra. Hajléktalanokkal is sokat beszélgetek. Meg gyakran megyek haza kollegákkal akik többnyire egy 40-essel idősebbek nálam, és hangosan vitatkozunk erről,arról közéletről filozófiáról. Ilyen helyzetben is elkaptam már pár meglepett, zavart pillantást... Szretem meglepni, megbotránkoztatni az embereket. :)

2010. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem olyan is volt, hogy mondtam neki hogy segítek, megfogtam a karját, erre elrántotta magát és tök mogorván odaszólt hogy nem kell..ráadásul fiatal srác volt. A következő jelenet az, hogy szedik fel a járókelők a sínek közül mert rossz felé indult. /bp. 1-es villamos/
2010. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!