Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehet egyszerre ket hazam?

Lehet egyszerre ket hazam?

Figyelt kérdés
10 eves koromban az USAba koltoztunk, es azota itt elek, immaron 8 eve. Gyakorlatilag Magyarorszagrol már nem is tartom senkivel a kapcsolatot, itt vannak barataim, itt van autom, itt van minden. Ha az emberek kerdezik mit mondjak? Amerikai vagyok, vagy magyar? Magyarországgal kb mar csak annyi kapcsolatom van, hogy tudok magyarul, ott szulettem és ott jártam par evet altalanos iskolaba. Itteni barátok azt mondjak, hogy szerintük amerikai vagyok, mert az eletem erdekesebb felet itt eltem meg, es itt mindenki bevandorlok leszarmazottja.
2012. júl. 17. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A realista-pesszimista azt mondja bennem te amerikai vagy igen.

De mivel elsősorban magyar ember vagyok ezért te magyar vagy szerintem.

De ez a te döntésed.

Ez függ családtól nekem is élnek kint rokonaim Ausztráliában de mivel az egész család hazaszerető ezért máig magyarok.

2012. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit is tisztában vagy a magyarok történelmével nem lesz szégyelni valód,és büszkén említheted majd,hogy honnan származol.Ami jelenleg folyik itt jobb ha nem is ártod bele magad..
2012. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ugyan már, amerikai lettél, ott élsz, tanulsz, ott vannak a barátiad...Magyarországon csak születtél és éltél 10 évig, amiből nem túl sokra emlékezhetsz (maradandóan). És miért érdekel amúgy? nem mindegy?
2012. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van akinek nem furcsa érzés lehet igaz?

Személyes példámmal élve elég nehezen jövünk ki a családdal szinte minden hónapban.Ami jelenleg folyik kis hazánkban GYALÁZAT,önmagunk kicsúfolása.DE!Ha megkérdezné valaki,hogy ha újra születhetnék hová születnék hezitálás nélkül rávágnám,hogy Magyarországra magyarnak.Egy érzés amit leírni nem lehet és nem is próbálok,ez csak a legnagyobbaknak ment(Petőfi,Ady,Arany..)

2012. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:

A hazád lehet Amerika, de a nemzeted magyar. Mint lakos, polgár amerikai vagy, de a magyar nemzet tagja. Ezt "amerikaiul" nehéz elmondani, megmagyarázható, csak nehéz, mert ők a nation szóba besűrítik az egészet. Szerintük aki amerikai polgár az az amerikai nemzethez tartozik. Egyébként lehetsz kettős állampolgár is.

(itt ugrik be egy vicc, amit valaki egy más kérdésre írt:

a Kenedi reptéren a bevándorló tiszt kérdezi az utast: Name? - Mordechaj, family? - Goldsmith, nation? - izraelitan, occupation? - no, not occupation, but tourism.)

2012. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lehetek kettos allampolgar, amikor bejottunk szuleim tettek egy eskut, es le kellett adni a magyart.
2012. júl. 17. 23:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Jessica, te vagy az?
2012. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
MAGYAR!!! Itt születtél! Ennyi! Ezen nem tudsz változtatni.
2012. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!