A színházban az előadás végén a nézők kezdetben összevissza tapsolnak, majd kis idő múlva egyszerre, ütemesen. Miért váltanak át, vagy miért nem tapsolnak mindjárt egyszerre?
Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 19:57
1/10 anonim válasza:
Mert egyszerre nagyon nehéz együtt tapsolni, aztán nehezen, de összejön a vastaps, ami egyre gyorsul és újra "szétesik". :)
2/10 ava87 válasza:
Mert nincs előre lebeszélve, hogy hogyan fognak tapsolni.
3/10 Tom Benko válasza:
Valamelyik ÉT-ben írtak róla, egy szép pszichológiai tanulmányban. Körülbelül arról van szó, hogy az ember igyekszik igazodni a környezetéhez, ezért a szomszédok tapsolási ritmusát felveszi. Így szépen egy átlagos ritmus alakul ki.
4/10 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy ez a fajta tapsolás (össze-vissza gyors taps, aztán egyszerre lassú, aztán megint össze-vissza gyors, megint egyszerre lassú) csak Európára illetve annak is csak egy részére jellemző. A lassú ütemű tapsolás bizonyos kultúrákban éppenhogy a nemtetszést fejezi ki, úgyhogy az ilyen kultúrájú országokban élő színészek egészen biztosan elkeserednének, ha náluk is így tapsolnának az emberek. :)
5/10 anonim válasza:
Áruld el nekünk, kevésbé tájékozottaknak, milyen kultúrákban van ez az ellentétes tapsolási szokás.
6/10 anonim válasza:
A falka-ösztön velejárója ez is.
7/10 anonim válasza:
Ez egyfajta levezetés, ami gyakorlatilag az előadáshoz tartozik. A tapsnak is van egyfajta pszichológiája. Biztos komolyabb cikkeket is írnak erről, bár én még nem néztem utána. De az, hogy a taps mennyire hangos és mennyi ideig tart, párhuzamos azzal, hogy a darab mennyire nyerte el a közönség tetszését. Azzal, hogy nagyon sokáig tapsolnak egyszerre, relatíve változatlan ritmusban, vagy a ritmus gyorsabbra vált, de továbbra is egyben marad, azt fejezik ki a nézők, hogy mindannyian egyetértően elismerik, hogy a darab nagyszerű volt. Ez egyszerű egyetértés, közös szórakozást, az öröm megosztását vagy együtt egyformán átélését jelenti.
8/10 anonim válasza:
...Sőt, amikor a taps bizonytalanabb és szétesik, az azt jelenti, hogy nem mindenkinek jött le igazán ami a színpadon történt, vagy esetleg nem találták jónak a darabot, de szerintem ez nagyon ritka.
9/10 anonim válasza:
Az ütemes vastaps a nagyon jó produkció jele, illetve arra is használják, hogy az előadókat visszahívják a színpadra. Ha rossz volt a produkció, legtöbbször nincs vastaps, mindenki tapsol, ahogy akar, és ennyi.
10/10 anonim válasza:
az össze-vissza tapssal az előadást tapsolják meg, utána az egyszerre tapsal a színészeket visszatapsolják a színpadra. Minél többször tapsolják őket vissza annál nagyobb volt a darab sikere.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!