Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért mondják mindig...

A nők miért mondják mindig hogy ők tudnak egyszerre több dologra figyelni?

Figyelt kérdés

Ezt a fenti "szlogent" ezt még a világ másik felén is hallottam nőtől,ez olyan kollektív női "szlogen" :)) ?

Azért a több dologra figyelés sztem nem annyira helytálló.

Hölgyek?


2012. jún. 1. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez így van. :)Például egy anya főz, vigyáz a kicsire, közben segít a nagyobbnak a háziban stb, szinte egyidőben.

Észben tartja a fontos dátumokat,a vásárlólistát, egyben tartja a háztartást és a családot.


Te miért nem gondolod helytállónak?

2012. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, de nem tudok egyszerre több dologra figyelni, max. zene szól a háttérből munka közben. És nem szeretek egyszerre több mindent csinálni, pl. főzni és közben vasalni is meg takarítani is, mindent csak szépen sorjában.
2012. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra tudok figyelni, ami érdekel. Ez max 3 dolog. De annak nagyon kell érdekelnie.


Egyébként nem igazán megy.

2012. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig ez valóban igaz. Persze nem minden nőre, de nagyobb részt igen. Én is simán tudok egyszerre beszélni és tök más szöveget írni, vagy két különböző beszélgetésre figyelni.
2012. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb nőnél ez valóban így van.

Nálunk a főzésnél látszik ez nagyon. Ha én főzök, minimum három gázrózsán rotyog az étel, közben elmosogatok, bedobok egy mosást, kiteregetek, chatelek a barátnőmmel vagy anyukámmal, hallgatom a híreket. Két óra alatt megvan egy háromfogásos ebéd, plusz az egyebek.

Ha a párom főz, akár egy egyszerű spagettit, az úgy néz ki, hogy felteszi a tésztát, megfőzi, leszűri. Aztán nekiáll szószt csinálni. Ha kérdezek tőle valamit, nem tud válaszolni, végig kell gondolnia. Közben képes abbahagyni az étel keverését, csak mert gondolkodik.


Vannak nyilván kivételek, de a legtöbb nőre valóban igaz, hogy több dologra képesek figyelni párhuzamosan, mint a legtöbb férfi.

2012. jún. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ülök a számítógép előtt, kattogtatom és meredt szemekkel nézem: dolgozom.

Közben figyelem, hogy felfort-e a konyhában a tészta víz, tv-t hallgatok, leginkább a híreket, a gyerek üvölt a másik szobából: "anya, nem láttad a sárga pólómat? De, fiam, ott van a vasalatlanok között", tapasztalom, hogy megint csesződik a Wc tartály, mert sistereg, és azt is hallom, hogy a macska ismét az ablakban ül, mert erősen csárognak a szarkák.

Férjem ül a számítógép előtt, kattogtatja a billentyűket, feszült figyelemmel nézi a monitort: dolgozik.

Bármelyikünk szól hozzá, többször is kell, mire meghallja és a tekintetén is látszik, ahogy átrendezi magát egy másik dimenzióba, mint aki éppen most bukik föl a víz alól, és fürkész pillantásokkal a partot keresi. A szendvicse órák óta szárad a tálca sarkában, mert nem lehet enni és figyelni egyszerre, és este rácsodálkozik a hírekre, azokra, amiket addig legalább ötször hallottunk, vagyis hallottam -én.

2012. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, a nők nagy átlagban több dologra tudnak koncentrálni, a férfiak pedig egyre, de arra sokkal alaposabban. Ezzel magyarázzák, hogy a tudósok, feltalálók nagy része férfi.
2012. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakmabeli tudós, de úgy tudom, hogy az evolúció során alakult még ki ez a képessége a nőknek, mivel a táplálék gyűjtögetését, az utódok gondozását, főzést, stb is el kellett látniuk, míg a férfiak vadászni mentek. Azért természetesen a férfiak közül is vannak jó néhányan, akik tudnak több dologra figyelni egyszerre, pl. úgy tudom, a pilóták is ilyenek, de Napóleonról is feljegyezték életrajzírói, hogy egyszerre 6-7 dologra is tudott koncentrálni, pl több nyelven diktált levelet egyidejűleg.
2012. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon egyszerű. A nőknek mindig kisebbségi komplexusuk volt kis univerzumunkban, hogy ők csak másodrendű állampolgárok és élőlények lehetnek az emberállatok világában.

Hát valamelyik pletykalapban olvasták ezt a hülyeséget, és azóta ezt hangoztatják, örülnek, hogy legalább ez az egy dolog, amiben jobbak.

Holott ez lehetetlen, hiszen egyszerre minden ember csak egy dologra tud gondolni. Az, hogy közel egyidőben főz, takarít, segít a gyereknek, nem jó példa, mert ezek a dolgok csak közel egyidőben történnek.

És mindenki tud úgy egyszerre több dologra figyelni, hogy csak felszínesen koncentrál rájuk. Talán ez az, ami jellemző rájuk, hogy mivel figyelmük felszínes, ezért nem esik nehezükre több irányban is működtetniük. Tehát itt a mennyiség a minőség rovására megy, amivel nem lenne jó dicsekedni.

A nők maradjanak csak nők, ne akarjanak versengeni a férfiakkal.

2014. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!