Mért vesszük a kötelezők olvasása alóli kibújást másnak, mint más tantárgyak elmulasztását? Mért oylan egyértelmű, hogy "ezt a könyvet senki nem olvasta el"? Mért vágnak fel rá egyesek, hogy nem olvastak el semmit? Mennyire ciki?
Hát nem tudtam, hova írjam a kérdést. Tudom, hogy nem etikett (bár valahol az alapműveltség is az), és hogy inkább a tanulmányokhoz tartozik, de ott csupa konkrétan ilyen kérdés van föltéve, ez meg inkább véleményalkotó. Úgy döntöttem, a kultúra és közösség az, ahova tartozik.
Idéznék egy válaszból egy kérdés alól (nem az én kérdésem, és elnézést, ha az illető látja, hogy Rá hivatkozom):
"4-5 könyv volt rajta,pedig nem is humán tagozatosok vagyunk"
A kötelező olvasmányok számáról és címéről szólt a kérdés.
Számomra meglepő, hogy valaki a 4 könyv/év arányt sokallja. Most biztos megkapom, hogy persze, mert én szeretek olvasni, és így is van, de szerintem ennyit el kéne tudni.
Egy másik kérdésnél azt láttam, hogy valaki érdeklődött, kik olvasták el az összes kötelezőt: talán egyetlen válasz érkezett, ha jól emlékszem, aki mindet elolvasta.
Ismerek igazi könyvmolyokat, akik rengeteget olvasnak, csak épp a kötelezőket nem. Mondhatnánk, hogy azért, mert azok unalmasak, vagy mert nehéz a szövegük, de az egyikük például épp a Szigeti Veszedelmet és a Rokonokat olvasta el, és szerintem (és nagyon sokak szerint) az elsőnek nehéz a nyelvezete, a másodikat pedig sokan tartják rettentően unalmasnak. (Nyilván nem mindenki.) Az illető az Odüsszeiát is elolvasta. Tehát nem a nehézségével van baja.
Mért nem tudják emberek elolvasni a kötelező olvasmányokat? Gimiben esetleg megértem, de általánosban még egész aranyosak vannak.
Természetesen nekem nem lesz jobb attól, hogy mások nem olvassák el, és tulajdonképpen nem is érdekem, engem inkább az zavar, hogy az emberek hangoztatják, és büszkék rá, vagy magától értetődőnek tartják, hogy nem olvasták el. Én ha valamit nem ismerek, inkább nem vágok föl rá, csöndben maradok. Miért oylan egyértelmű, hogy az emberek nem teszik meg ezt a feladatot?
Most biztos lesz, akitől megkapom, hogy én egy könyvmoly lehetek, és valóban szeretem a magyart. De a válaszom - megelőlegezve ezt a vitát - az, hogy nekem meg a matek nem megy, és mégis minden alkalommal megcsináltam a matek házit, ha nem sikerült, próbálkoztam, és eljártam tanárhoz, stb. Egy osztálytársam azt mondta egyszer: "mért nem lehet csak azokat elolvasni, amik tetszenek? " Úgy gondolta, hogy a tanár elmondja a tartalmát, vagy ilyesmi, ő meg elolvassa, HA ÚGY GONDOLJA, ESETLEG. Szerintem ez azért bosszantó, mert ennyi erővel én nem tanulom meg a logaritmusokat. sose értettem hozzájuk igazán. És hiába hosszabb dolog átrágni magad egy könyven, mint megcsinálni egy logaritmikus egyenletet: szívesebben olvasok el egy könyvet, mint hogy megcsináljak egy logaritmikus egyenletet ellenőrzéssel addig, amíg meg nem kapom a jó eredményt. Nem túlzok, szó szerint így van, és nem vagyok egyedül. Akkor mi ne tanuljunk matekot, vagy csak ami tetszik? Igen, igen, nagyon hasznos, sokkal gyakorlatiasabb, de a geometriát és az arányosságot meg az egyenleteket leszámítva a büdös életben nem fogom használni a matek legnagyobb részét. Szóval az sem feltétlen hasznosabb.
Mennyire ciki nem elolvasni a kötelezőket szerintetek, Mit gondoltok róla?
Én sok kötelezőt felnőttként olvastam el,és azt gondolom,hogy nagy részük nem is annak a korosztálynak íródott,akikre ráerőltetik.Főleg középiskolában.
Én azokkal értek egyet,akik meg szeretnék reformálni a kötelező olvasmányok listáját,mert szerintem az olvasóvá nevelés a cél,nem pedig az,hogy valaki egy-két könyvön muszájból átrágja magát.
A kérdésedre válaszolva:nem tartom cikinek,ha valaki nem olvas kötelező olvasmányokat,ha a napi aktualitásokhoz érdemben hozzá tud szólni.
"Nekem az ismeretségi körömben van olyan MAGYARTANÁR, aki összesen 2 db kötelezőt olvasott el. Ő azt vallja, hogy attól nem fog senki jobban olvasni, nem lesz okosabb, hogy kényszerből el kell olvasnia valamilyen könyvet. "
Igen ez jogos, de tudod, hány oylan dolog van a suliban, amitől nem lettem okosabb? Valóban meg kellene ezeket reformálni,d e akkor a többi tantárggyal is tegyék ezt.
"Ha valami kötelező, abban benne van, hogy egyáltalán nem élvezi az ember. "
Persze, de én egég csomót élveztem. Meg azért az alsós olvasmányok még elég regényesek, élvezhetőek, és van, aki azokat se olvassa el.
"gondolj már bele hoyg nevelsz egy kutyát: Jó voltál, jutalomfalat, ott helyben, rossz volt, bünetetés, ott helyben. Nem jegyecskék meg üres fenyegetések, aztán ráhagyja a tanár is a dolgot."
Ha a tanár ráhagyja, az a tanár hibája, ahova én jártam, ott nem hagyták ránk, ez is függ a tanártól. A,úgy a feltevés jogos, de mégis mit adnál egy gyereknek, ami hasonlóan fontos számára, mint a kutyának a jutalomfalat?
És én az exponenciális függvényért mért nem kaptam jutalomfalatot?
A kőszívű ember fiai vagy az Akis herceg, és még rengeteg más kötelező olvasmány nem gyereknek való. Nincs olyan, akkora élettapasztalata egy tininek, hogy megértse a legtöbbjüket.
Persze, hogy nem is fogja lekötni az átlagos diákot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!