Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti tudtok késsel-villával...

Ti tudtok késsel-villával "szépen" enni?

Figyelt kérdés

Ma voltam vendégségben, és mindenki olyan gyönyörűen evett velük, én pedig bénáztam. Annyira nem találok fogást a két evőeszközön egyszerre, pedig mindkét kezemmel próbáltam, úgy, hogy megcseréltem, hátha.

Nagyon elszomorodtam, hogy ebben is tök béna vagyok. :(


2012. júl. 7. 17:12
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Nekem is az a gondom, hogy a nem domináns kezem nagyon ügyetlen. Pálcikával nem tudok enni, de szerintem azzal még jobban bénáznék.


Orsótésztát hogy eszünk villával? Mert nem szurkálhatom, de akkor?

[link]


A spagettiről is eltérő írásokat találok. valahol azt írják, hogy tévhit, hogy kanállal rá kell segíteni, a felpödréshez, máshol pedig azt írják, hogy igenis kell hozzá a kanál. Ebben mi az igazság?

2012. júl. 9. 15:36
 42/47 anonim ***** válasza:
Spagettivel egyszer vendégségben kínáltak, az az igazi, jó hosszú, feltekerős volt / én otthon mindig kisebb darabokra tördelem, hogy ne kelljen tekergetnem / és kínlódtam, majd szóltak, hogy segítsek rá kanállal, mert az kell hozzá. Könnyebb is volt úgy enni, valamivel...Úgy tűnik, erről megoszlanak a vélemények.
2012. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, nem tehetek róla, de ha "elegánsan" kell ennem, valahogy nem esik olyan jól az étel. Nem tudom, mások hogy vannak ezzel.
2012. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Én amit eddig tapasztaltam, hogy sokkal lassabban ment, mintha csak szurkálom a villára. De amikor a húst ettem a minap, nagyon elégedett voltam magammal. Az olyan ételeknél, mint a rakott krumpli, viszont picit bajban vagyok, tényleg nem olyan, amikor csak "lapátoltam" magamba, és annyira kimért sem tudok lenni, mint a húsnál, ahogy darabolnom kell, és a számhoz emelni. Az ilyen darabos dolgoknál, amik lecsúszhatnak a villáról, félek. Sült krumpli is inkább potyog, minthogy a számhoz emelhetném. :P


De tény, úgy érzem, ha szépen akarok enni, és nem szokványosan, a falat már nem is olyan "jó". De szerintem azért érzem ezt, mert nagyon finomkodnom kell, és nem az ízt élvezem, hanem arra koncentrálok, hogy kifogástalan legyen a testtartásom, hogy jól fogjam az evőeszközöket.

Ezt nem panaszkodásból írom, csak reagálva a hozzászólásodra.

2012. júl. 9. 15:56
 45/47 anonim válasza:
Csináld úgy mint a Robert Downey Jr. a Sherlock Holmes filmje 1. részében. Azt látni kell. Levágja késsel a shirloin steak-je felét, villával felböki és egy oldalas mozdulattal a villa bökő részét felfelé tartva bedörgölte a szájába egyben. Azon behaltam.
2012. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:

Másik tanácsom, ha tényleg nem megy akkor egyél a vendégség előtt. Ott meg csak desszertet egyél.

De szerintem meg egyébként egyél úgy ahogy jólesik.

Magyar ember, paraszt ember, kanállal eszik mindent.

2012. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

De jobb a kicsi lelkemnek, ha megtanulom ezt.

Valaki videót nem tud linkelni a helyes étkezésről? Végül is látva könnyebb is lenne.

2012. júl. 12. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!