Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti tudtok késsel-villával...

Ti tudtok késsel-villával "szépen" enni?

Figyelt kérdés

Ma voltam vendégségben, és mindenki olyan gyönyörűen evett velük, én pedig bénáztam. Annyira nem találok fogást a két evőeszközön egyszerre, pedig mindkét kezemmel próbáltam, úgy, hogy megcseréltem, hátha.

Nagyon elszomorodtam, hogy ebben is tök béna vagyok. :(


2012. júl. 7. 17:12
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok "urinő", de tudtommal nem "illik" a villát beleszúrni a husiba, akármibe, hanem a villára a késsel rá kell húzni a kaját, és a bal kezeddel azt szépen bekormányozod a szádba, miközben a hónod alatt a "könyvet" szorítod.

Az más dolog, hogy sokkal könnyebb, ha rászúrod a villa hegyére a husit.

2012. júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

ma 18:06

Ezt nem egészen értem.

Ahhoz, hogy amit levágok, le tudjam szépen vágni, már a villának érintkeznie kell vele beleszúrás szinten.

Ma például húst ettünk, jó kis omlós volt, de annyira, hogy amikor már vágtam nem maradt egyben. Bár nem tudok szép falatkákat vágni, szóval én voltam béna. De vagy beleszúrom, vagy "kanalazhatom" össze.

2012. júl. 7. 18:16
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj véletlenül, hogy balkezes vagy? Mi balkezesek többnyire "fordítva" eszünk, bal kézben a kés és jobb kézben a villa. Próbáld ki, hátha így megy, vagy egyáltalán, gyakorolj otthon és nem kerülsz "kellemetlen" helyzetbe máskor. A másik verzió, hogy nem is voltál béna, csak te láttad magadat annak :)

27/N

2012. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Tényleg csak gyakorlás kérdése. Mennyi idős vagy egyébként, és eddig akkor hogy vágtad el a húsokat otthon? A szüleid vágták fel? Sok szülő azt hiszi segít az ilyesmivel, közben meg ilyen gondokat okoz. Egyébként én kb. 6 éves korom óta tudok rendesen késsel-villával enni.
2012. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
25%

"ma 17:45 Normálisabban légyszi. És passz, én mindig csak villával ettem, mert így állt rá jobban a kezemre."

Szerintem elég normális voltam. Tekintve, hogy azt kérdezted, mi tudunk-e normális ember módjára étkezni. Ne haragudj, nem tudtam, hogy manapság ez is valami kimagasló eredménynek számít. De azt komolyan kérdeztem, hogy a szüleid nem tanítottak-e meg erre, mivel szerintem ez egy alapvető dolog bármelyik európai országban. Óvodás korban még elmegy, hogy az ember csak villával eszik, mert "az áll rá jobban a kezére". Miért nem a szüleidtől kérdezed meg, hogy ezt hogyan kell csinálni? Egyúttal számon is kérhetnéd, hogy miért nem tanítottak meg erre, mint minden normális szülő a gyerekét.

2012. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Balkezes vagyok. A jobb kezem sosem volt elég ügyes, mert más a domináns kezem. Lehet ezért is szoktam arra rá, hogy a villával "hasítottam" mindent, amit nem tudtam, olyat inkább nem ettem.

Csak most tényleg olyan rosszul érzem magam emiatt. Mert az a két lány olyan, de tényleg olyan szépen evett, ahogy vágták a kis husikájuk, de még ahogy a köretet is a szájukhoz emelték. Komolyan, ahogy még picit turkáltak is benne is szépen nézett ki.

Lehet van egy kis önértékelési problémám, de pont az ilyen helyzetekből fakad. És hozzájuk képest tényleg atombéna voltam, de csak azért se tettem le a kést, mert inkább bénázok, mint egyszerűen egyek.

2012. júl. 7. 18:33
 17/47 A kérdező kommentje:
ma 18:33 leírtam miért nem úgy eszem. És ahogy írsz az inkább megbánt, azért mondtam, amit mondtam.
2012. júl. 7. 18:36
 18/47 anonim ***** válasza:
Miért bánt a 18:33-as? Rád nem mondott egy rossz szót sem, csak megkérdezte, miért nem tanítottak meg a szüleid, mint mindenki mást.
2012. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

18,06 vagyok!

A pörköltre + nokedlire és hasonlókra gondoltam, amikor azt írtam, hogy nem illik beleszúrni a villát. A sültet, rántottat persze, ha már egyszer úgyis ott billeg a villa hegyén.


Kedves Kérdező!

Ha balkezes vagy, ne csodálkozz, hogy bénázol ha úgy akarod fogni az evőeszközöket, mint a jobbkezesek. Ma már szerencsére az etikett is elfogadja ezt tényként, és nem botránkozik meg senki, ha fordítva használod őket.

2012. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Megtanítottak. o.O"

Csak nem ettem úgy, mert ritka béna vagyok.

Mindig mindenben béna voltam.

Miért, szerinted nem tanítottak volna meg?

Nem parasztéknál vagyunk.

2012. júl. 7. 18:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!