Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti tudtok késsel-villával...

Ti tudtok késsel-villával "szépen" enni?

Figyelt kérdés

Ma voltam vendégségben, és mindenki olyan gyönyörűen evett velük, én pedig bénáztam. Annyira nem találok fogást a két evőeszközön egyszerre, pedig mindkét kezemmel próbáltam, úgy, hogy megcseréltem, hátha.

Nagyon elszomorodtam, hogy ebben is tök béna vagyok. :(


2012. júl. 7. 17:12
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Illetve hogy tanulhatnék meg "szépen" enni úgy, hogy mindkettőt használni kell?
2012. júl. 7. 17:13
 2/47 anonim ***** válasza:

Először is ne könyökölj az asztalon.Úgy eszel olyan tartással mintha két könyv lenne a hónaljadhoz szorítva.


A villa bal kézben a kés a jobb kezedben van.


Mindig kis darabokat vágj a húsból amennyi épp rámegy a villára.


Beletanulsz ha gyakorlod.

2012. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Igen, úgy csináltam, ahogy mondod, de egyszerűen a villával nem tudtam bánni a bal kezemben. Majd gyakorlok többet, de siralmasnak érzem ilyenkor magam. Annyi "mindent" nem tudok még. Például a vendégségben volt két fiatal lány is, golfozni, lovagolni járnak én pedig ezekhez sem értek. Nem tudom felmutatni, hogy úgy eszek, mint egy úrinő, tudok a pacikkal bánni, vagy a labdákkal.


Köszönöm a válaszod.

2012. júl. 7. 17:26
 4/47 anonim ***** válasza:
Az egész csak gyakorlás kérdése: otthon is (akkor is, ha egyedül vagy) egyél késsel-villával, amig ez lesz a természetes számodra.
2012. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Nem is kell a bal kézzel operációt végrehajtani. Csak beleszúrod abba az ízébe aztán a szádba teszed. Gyakoroldd a karhajlításokat! Nem nehéz munka hidd el. Íme a szépen evés titka.
2012. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
Ja, és ne felejts el csukot szájjal enni.
2012. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
39%
Igen, tudok. Nekem elég hihetetlen, hogy valaki 10 éves kor fölött nem tud. Téged a szüleid nem tanítottak?
2012. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
ma 17:45 Normálisabban légyszi. És passz, én mindig csak villával ettem, mert így állt rá jobban a kezemre.
2012. júl. 7. 17:50
 9/47 anonim ***** válasza:
Nos én a többiek tanácsain kívül annyit tudok javasolni, hogy tiszteld és szeresd jobban önmagad. Megjön az a tapasztalat az idővel! Miközben gyakorolsz, légy nagyon udvarias és türelmes magaddal. Fogd fel játéknak, űzd el a megfelelési kényszered! Sok sikert kívánok!:)
2012. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
ma 17:55 köszönöm, és mindenkinek a tanácsokat.
2012. júl. 7. 17:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!