Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti tudtok késsel-villával...

Ti tudtok késsel-villával "szépen" enni?

Figyelt kérdés

Ma voltam vendégségben, és mindenki olyan gyönyörűen evett velük, én pedig bénáztam. Annyira nem találok fogást a két evőeszközön egyszerre, pedig mindkét kezemmel próbáltam, úgy, hogy megcseréltem, hátha.

Nagyon elszomorodtam, hogy ebben is tök béna vagyok. :(


2012. júl. 7. 17:12
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

"A pörköltre + nokedlire és hasonlókra gondoltam, amikor azt írtam, hogy nem illik beleszúrni a villát."

Tényleg egyre jobban rosszul vagyok magamtól. Mindig beleszúrtam a húsba is. Nem nokedlit eszek hozzá, hanem tésztát, de azt is szúrtam inkább, mint lapátoltam. Most nagyon rosszul érzem magam tényleg. :S

2012. júl. 7. 18:55
 22/47 anonim ***** válasza:

Ja akkor bocsi :) De ha balkezes vagy tényleg próbáld meg fordítva fogni, hidd el úgy menni fog. Először csak gyakorold, hogy a jobb kezedben használod a villát, ha ez már megy utána jöhet a kés. Ha már ez is biztos, csak a karoddal csinálsz úgy mint egy csirke, akkor jönnek a könyvek, vagy üres ásványvizes palackok stb. Ezen a héten próbálj meg csupa olyat enni amit vágni kell!

Sok sikert, és jó gyakorlást! :)

2012. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna, és nem vagy bénább, mint más. Az egy dolog, hogy ha nem étkezel olyan környezetben, ahol ezt akár minimális szinten is szükségesnek éreznéd, akkor az ember könnyen elhanyagolja tudásának ezt a részét.

Kezdd el begyakorolni otthon akármilyen kaján és meglátod, milyen gyorsan belejössz. Lehet az pl. egy db. zsíroskenyér, szalámival, zöldpaprikával stb. Ráteszed a lapostányérra, kés-villa a kézbe! és gyerünk! Menni fog! :))))

2012. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad ilyenek miatt! Senki nem születik úgy, hogy kívülről tudja az etikettet. :D

A lényeg, hogy változtatni akarsz a dolgokon.

2012. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Ja még valami: ha ilyen melegben nincs kedved főzőcskézni, rendelj pizzát, rakd ki tányérra és próbáld meg azt is kés-villával megenni. Ez rajtam is kifogott az elején :D , a sok nyúlós sajt miatt.
2012. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el én is a zsíroskenyéren tanultam, amikor az első munkahelyemen az üzemi étkezdében szembesültem azzal, hogy nem tudom, hogyan is kell.

Tudom mit éreztél akkor ott, de azt is tudom, hogy meg lehet tanulni, hiszen bármilyen kaját veszel elő (ami nem leves, vagy főzelék), lehet rajta gyakorolni!!

2012. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, tanácsokat és válaszaitok.

Hát tényleg nem sok lehetőségem volt eddig gyakorolni. Ahol most dolgozom sem azt látom, hogy tényleg késsel-villával, szépen ennének az emberek, pedig pénzügyi terület.

De mostmár mindent késsel és villával fogok enni, amíg nem sikerül teljesen jól elsajátítani egyszerre a használatuk. Holnap akartam venni lángost, biztos azzal kezdődik a reggelem, hogy tányérra rakom otthon, és nekiesek. Ebédre igaz rakott krumpli lesz, ahol nincs sok lehetőségem a darabolásra, de gyakorolni fogok azzal is.


Tudom az is gond, hogy mindent nagyon drasztikusan fogok fel, és lehet, hogy nem is vagyok annyira reménytelen. De amikor iskolába a táblára is írnom kellett, mindig olyan kifordítottnak éreztem magam, pedig akkor a rendes kezemmel írtam. Biztos másoknak is így tűnt, nem is sok bal kezest ismerek.

Na de gyakorolok, és köszönöm újra.

2012. júl. 7. 19:11
 28/47 anonim ***** válasza:

Gyakoroljad csak a rakott krumplit is!

Attól, hogy azt nem tudod a villára szúrni, no meg nem is illik, hát éppen eléggé meg fogsz vele dolgozni, mire ráülteted a krumplit, tojást, kolbit a villára, és sikerül úgy a szádhoz emelni, hogy nem hullik vissza!!

Tessék azokat a mozdulatokat is gyakorolni!!!

2012. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

A ráültetés tehát olyan, mintha kanalaznám? El nem tudom képzelni.

Szóval alányúlok a villával, és felemelem?

Tudom buta kérdés, de inkább felteszem, minthogy rosszul csináljam.

2012. júl. 7. 19:32
 30/47 anonim ***** válasza:
Ne a villát dugd alá, hanem a villát tedd a tányérba, és egy falat akármit (pl. sült krumplit) a késsel "ráterelgetsz" a villára, és azzal beemeled a szádba.
2012. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!