Elmenjek a temetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy legjobb barátnőm, ovis korunk óta ismerjük egymást. Mindig számíthattunk egymásra és a mai napig is így van. Soha nem hagytuk cserben egymást! A mamája egy hete meghalt, pénteken lesz a temetés és engem is elhívott. Nekem tavaly halt meg a mamám és nagyon félek, hogy feljönne a sok emlék és nem bírnám. Vsizotn nem szerentém cserben hagyni sem! Úgy gondolom, hogy a mamája is megérdemelné, hogy megtiszteljeem azzal, hogy ott vagyok és támogatom az unokáját, a barátnőmet, valamit őt magát is megtisztelném, hogy elbúcsúzom tőle.

Mikor meghalt a néni, a barátnőm ugye azonnal hozzám jött kisírni magát és nagyon megviselt már az is, hogy olyan állapotban "láttam" őt. Próbáltam mamgam tartani, hogy valahogy erőt tudjak neki adni, de én is elgyenültem. Félek, hogy megint ez lenne. Az igaz barátok jóban-rosszban ott vannak egymásnak, mi tartjuk is ehhez magunkat, de félek, hogy nem lesz erőm támogatni, mert megint nem fogom bírni. Sajnos depressziós vagyok évek óta és nagyon könnyen idegösszeomlást kapok (már 2-n túl vagyok), félek, hogy megint ez lenne. Nagyon szeretném támogatni a barátnőmet, de idegileg nem bírom. Nagoyn sokmindenen mentem át és egy roncs vagyok, a teherbírásom már a 0. A betegségem miatt kerülnöm kell a stresszt, a legkisebb mértékben is. Egy temetés viszontnagyon felkavarja az embert.


Ezek tekintetében mi legyen? Elmenjek a temetésre?


Ha van hiba a szövegben, elnézést kérek érte, de látássérült vagyok.


21 éves lány



2012. jún. 27. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz nyugodtan. Nem tiltanak ki onnan. Persze gondolom azért kérded, mert mit fognak gondolni. Nyugodtan elmehetsz, ha te elakarsz menni. Egy temetésre barátok is elmennek, bár te nem a nagyi barátja. Nem kötelező elmenned, de ha a barátnőd elhívott akkor elmehetsz. Nagyon megkomplikáltam a dolgot:P de remélem segített.
2012. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ.

2012. jún. 27. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked kell tudnod a határaidat, ha úgy érzed, rosszul reagálnál, lehet, hogy jobb, ha nem mész, csak előtte-utána a barátnőddel vagy. Ha úgy döntesz, megpróbálsz ott lenni, akkor szerintem maradj valahol hátul, így ha rád törne egy sírógörcs vagy bármi, arrébb tudsz vonulni. Jó látni, hogy vannak még ilyen barátságok. :) Ne érezd úgy, hogy cserben hagyod a barátnődet, ha mégsem bírod ki a temetést, hiszen természetes, hogy téged is felkavar.

2012. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-Te végigolvastad a kérdést!

Ha a legjobb barátnőd,akkor az itt leírtakat ő is tudja rólad. Tehát ha nem érzed hozzá magad elég erősnek, szerintem nyugodtan beszéld ezt meg a barátnőddel,hogy nem tudsz ott lenni,de bármikor mehet hozzád,és ha kell a vendégfogadás előkészítésében is segítesz!

2012. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2. válaszadónak: Igen, sajnos úgy érzem, hogy rosszul reagálnék. Már az is felkavart, mikor itt volt a barátnőm és kiborult. Tartottam magam egy ideig, de aztán kicsit sírni kezdtem. Gyoran összeszedtem magam, dr félek hogy a temetésen nem tudnék ilyen erős lenni. Tremészetsen jöhet majd hozzám mindig, próbálok segítei bármikor, de a temetéstől tényleg félek, mert ismerem az teherbírásomat... nem valami stabil. Az a baj, hogy nem tudok arrébb vonulni, ha elgyengünék, mert nemlátó vagyok (bszélő géppel írok), szóval mindenképp valakinek kísérnie kéne. Köszönöm, sajnos tényleg úgy érzem, hogy cserben hagynám őt, ha nem mennék, ert eddig mindig ott voltunk egymásnak! Félek, hogyah elmegyek és nagoyn felkavar, megint kórházba kerülök. Nem akark önző sem lenni, hogy csak magammal foglakozom, de tényleg nem játszhatok ezzel a depresszióval. Sem a betegésgemmel.


2. válaszadónak: Azóta már beszéltem vele, mióta a kérdés felkreült ide, azt mondta, hogy megérti, ha nem megyek, de én mégis úgy érzem, hogy rosszul esik neki. Azt tudja ő is, hogy bármikor jöhet hozzám.


Köszönöm a válaszaitokat, egy kcist megnyugodtam. Lehet, hogy akkor beszélek még vele erről és lehet, hogy nem megyek el. Szeretnék mellette lenni és a mamája előtt is szeretnék tisztelegni, hszen szeretett és én is őt, de tényleg úgy érzem, hogy nagyon a méylbe taszítana. Tudom, hogy a barátnőmnek nehezbb, hisezn az ő mamája halt meg, de nekem is nehéz emiatt is és más miatt is.

2012. jún. 27. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!