Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elmenjek a temetésre vagy ne?

Elmenjek a temetésre vagy ne?

Figyelt kérdés
Most nagyon hamar kellene a válasz. Egy barátnőmnek (fiú vaok) meghalt a nagypapája és 3/4 óra múlva lesz a temetés. A legjobb bnőjével úgyvolt hogy ketten elmegyünk és mint a "közönség" ott leszünk a hozzátartozók mögött. Ez a lány és én se sose nem láttuk az öreg bácsit, most hívtam fel és azt mondta hogy ő nem megy a temetésre mert hogy a bnőm anyja is mondta h ez nem buli ide nem hivogatjuk a barát/barátnőineket, de én egyedül nem nagyon akarok menni, de a tiszteletet megszeretném adni, de nem is akarom hogy most probléma legyen abból hogy én "buli alapon" elmegyek! GYORSAN VÁLASZT KÉRLEK TITEKET!!
2009. jún. 5. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha nem ismerted és nem volt rokonod akkor ne menj.
2009. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
úgy értve h a bnőm akinek meghalt a nagypapája annak az anyuja mondta h nem buli
2009. jún. 5. 16:22
 3/13 A kérdező kommentje:
ok, ezt is felvettettem csak hát mégis csak mondtam hogy megyek meg hogy az egyik legjobb bnőm rokona volt
2009. jún. 5. 16:24
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell elmenned. A tiszteletet megadhatod azzal, hogy őszinte részvétet mondasz neki és 2 puszi.
2009. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Ez tényleg azon múlik, hogy te hogy érzed, de attól, hogy nem mész el a temetésre, még utólag megadhatod a tiszteletet, ha a lánynak részvétet nyilvánítasz. Értem, hogy nem buli alapon akarsz menni, elég durva, ha valaki ezt így fogja fel. Temetésre elvileg az megy el, aki akar és megtisztelő a gyászoló családnak, ha valaki elmegy, ez nem buli. Én a helyedben utólag nyilvánítanék részvétet, ha tényleg nincs olyan szoros kötelék.
2009. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
jó akkor az utolsó válasz lesz, nem megyek el, csak nem szereteném ha megharagudna a bnőm hogy megigértem és erre nem megyek el
2009. jún. 5. 16:27
 7/13 A kérdező kommentje:
és ma is egyszer véletlen megríkattam, hogy mondtam h menjünk fel órára és megfogtam a kezét és elindultunk és megszólaltam (VÉLETLEN) hogy megyünk lassan de biztosan mint a gyászmenet... és elkezdett szegény sírni :( de annyira véletlen volt
2009. jún. 5. 16:28
 8/13 A kérdező kommentje:
és szívem szerint felhívnám hogy nem megyek és ne haragudjon de ha ez így van akkor én nem megyek oda mint "betolakodó" de ez akkora pofátlanság és bunkóság lenne
2009. jún. 5. 16:30
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy temetésre nem azért megy valaki, mert "buli" (micsoda hülyeség!!!), hanem, hogy az együttérzéseteket a jelenlétetekkel kinyílvánítsátok, esetleg egy kisebb koszorút, vagy virágot vigyetek.

De ilyet, hogy valaki még ebben is a rosszindulatot látja... megáll az eszem!

Én is mindig elmegyek a barátaim, kollegáim hozzátartozóinak a temetésére, akkor is, ha nem ismertem.

Úgyhogy veled semmi baj, a barátnőd anyjával annál inkább!

2009. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
felhívtam édesanyám mert ő is szabolcs mégyebe (míj érekes) temetésen volt, elmondtam neki a dolgot és ő is azt mondja h ne menjek el, majd a bnőm ha érdekli megkérdi hogy miért nem mentem akkor megmondom
2009. jún. 5. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!