Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen a magyar mentalitás?

Milyen a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés
Aki használja ezt a kifejezést, az mire érti?
2009. júl. 5. 19:15
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
79%

A kifejezést tipikusan negatív gondolkodású emberek szokták használni, akik saját negatív hozzáállásukat próbálják kivetíteni a magyar társadalom egészére (de valamiért nem az egész világra, csak a magyarokra). Nagyjából rájuk igaz is, amit leírnak.

nekik szól a következő cikk (amely szintén kissé negatívan látja a valóságot):

[link]


A többségre azonban inkább a következők igazak:

[link]

2016. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Scalperworm válasza:

Nos nem olvastam el az összes kommentet, de biztos hallottátok már hogy a skótok sóherek , a németek precízek .. stb

Az hogy a magyar milyen?Most a legtöbben épp olyan helyzetben vannak (34 éves vagyok és az ismerettségi körömről , kortársaimról írok) hogy látástól mikulásig dolgoznak a céjaikért , családjukért és a többi.

Enrváltak és kiégettek vagy kimentek külföldre ahol ugyanezt csinálják , csak valamivel eredményesebben.Viszont a közeg nem olyan mint itthon (az én tapasztalatom szerint úgy éreztem némileg lenéznek)

A mentalitás : Ha a körülmények engedik , akkor csak rajtuk múlik hogy negatív értelemben használják a "magyar mentalitást" vagy pozitív értelemben.

Teszem azt ha valaki bunkó , akkor azt kell mondani hogy te nem is vagy magyar.Ha valaki nem segít a másikon , akkor is ... stb

Így működne és szerintem nagyon pozitív hatása lenne a mindennapokra és a mentális állapotokra.Például a köszönöm , kérem , légy szíves ... sem kerülnek semmibe és mégis jólesik bárkinek.(na meg az a rohadt pénz)

2018. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!