Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen a magyar mentalitás?

Milyen a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés
Aki használja ezt a kifejezést, az mire érti?
2009. júl. 5. 19:15
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
91%
nekem is addig volt rossz a velemenyem kicsi hazank lakoinak nagy reszerol, amig ki nem koltoztem Finnorszagba...sokkal nagyobb bunkok, es annak ellenre, h itt is szeretek elni, sokszor visszasirom az otthoni dolgokat, szokasokat...
2009. júl. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
29%

Költöztél volna mediterrán országba!

Akkor tudnád, értenéd miről írnak itt.

Ez a Finn-Magyar búskomorság ez nem nekem való, ha itt valakinek ez bejön, akkor legyen.

De nekik is csak azt kívánom, töltsenek el egy fél évet legalább valami normális országban.

És majd ha látják a különbséget, akkor lehet véleményt alkotni.

2009. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 tomii2 válasza:
53%

A "magyar mentalitás" kifejezést a "proli mentalitás" kifejezés helyett használják elsősorban irigység, rosszindulat, kicsinyesség tulajdonságokra.

Jellemzően a prolik használják ezt a kifejezést.

2011. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
81%
Kik azok a prolik? Okostóni!
2011. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Nézd meg a googleben, ha annyira érdekel :)
2011. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Borzalmas (borúlátás a jellemző - ilyenkor eszembe jut a vonzás törvénye)
2013. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
60%

"Kishitűség, széthúzás, irígység ,kicsinyesség, befelé fordultság, letargia.

Most látom csak igazán, hogy hazajöttem Spanyolországból, hogy milyenek itt az emberek.

Hát nem is szeretnék sokáig ittmaradni."


Mi is nagyon reméljük, hogy nem maradsz itt sokáig. És ezzel az általad sorolt problémák is megszűnnek.

2015. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
73%

"Kik azok a prolik? Okostóni!"


Többek közt te. Meg azok akik akik magyar a mentalitást negatív jelzőként használják.

2015. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
50%

Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról. Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla: NE MÁSSZ KI!

Lucifer kérdésére az ördög így felel:

- Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.

A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.

- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni, az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.

A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:

- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.

- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni, a többi úgyis visszahúzza.

2015. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
16%
Szeretem a hazamat, itt akarok elni de ami itt folyik az emberek koreben az nagyon gaz. A nem torodomseg, a lenezes, a segitsegnyujtas hianya, a rohadt nagy buszkeseg es az ha valami neked nincs akkor masnak se legyen tipus. Egyszeruen nem is ertem. Utalom a nyugati orszagokat, amerika es tarsai, de vannak orszagok ahol megis sokkal turelmesebbek az emberek es sokkal szivelyesebb mindenki. Miert van ez?
2016. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!