Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen a magyar mentalitás?

Milyen a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés
Aki használja ezt a kifejezést, az mire érti?
2009. júl. 5. 19:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%
19:54-es-nek: én 65 éves vagyok, csúnya, kövér, szívbeteg, gyakran támaszkodom meg bármibe, nehogy elessek eszméletvesztéskor. Soha senki nem kérdezte meg mi bajom van. Ilyen a magyar mentalitás! Ami nem jár haszonnal, azt észre sem veszi!
2009. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
63%
19:54 - es vagyok köszönöm már felnőttem,a beteg úriembernek meg kérem ha teheti ilyen betegen ne induljon el egyedül,ha rosszul van ne szégyeljen segítséget kérni!biztos lesz aki segít.És magatokat,hogy jellemeznétek?Tényleg rosszindulatú,irígy,másokat megkárosítóak,örök pesszimisták vagytok?Vagy csak mások azok és ti vagytok a kivételek?De ha ilyen sok kivétel van akkor hol vannak azok akikről írtok?A magyar semmivel nem rosszabb mint a többi népcsoport.
2009. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%

Tudjátok mire jöttem rá? Hogy akik ide kommenteznek. És azt mondjék,hogy szánalmas meg így meg úgy a magyar mentalitás. Épp ők azok..akik ugyan úgy olyan pesszimisták. Ha te optimista lennél,nem mondanád azt,hogy pesszimisták a magyarok..Meg,hogy MO. egy szar.


Én szeretem Magyarországot ! IGENIS VANNAK EDVES EMBEREK ! IGENIS SEGÍTÜNK,SZERETJÜK EGYMÁST. Az más kérdés hogy ti ezt nem látjátok. Nyissátok ki jobban a szemeteket. És ti is legyetek sokkal közvetlenebbek !

2009. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
61%
Falun biztos kicsit másképp mennek a dolgok, de én is csak az elégedetlenséget és a nyavalygást látom, az irigységet, a kétszínűséget, és az alacsony mértékű toleranciát. Persze biztos máshol is vannak irigy emberek, de én nem örülök neki, hogy magyar vagyok, és amikor tehetem, el is megyek máshová pl. dolgozni, mert otthon szart se lehet keresni, de a kaja, ruha, cipő ugyanannyi, mint nyugaton
2009. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
78%
A magyar mentalitást tökéletesen jellemzi 1848 és 1956.
2009. júl. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az ugrik be róla, hogy "nem baj, ha szar nekem, de neked legyen szarabb és nekem már az megadja a kis örömömet az életben". És pesszimista is: "neked úgysem fog soha semmi sikerülni az életben"... ilyesmik. Meg a bürokráciát is idevenném. Tapintatlan, tuskó emberek ülnek a hivatalokban, akiknek az utolsó dolog, ami számít az a munkájuk.
2009. júl. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
66%

Egy barátom vett egy tanyát. A szomszéd bácsit etették, itatták, kikérték a tanácsait, nagyon büszkék voltak, hogy egy igazi, mokány, bölcs parasztember a szomszédjuk.

Aztán a bácsi följelentette a havert, hogy lopja az áramot. És még csak nem is lopta! :-D

2009. júl. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
72%

Amikor én használom a "tipikus magyar mentalitás" kifejezést, akkor általában az irigységre gondolok, illetve a "ha nekem rossz, akkor másnak is legyen rossz", "ha másnak jó, akkor próbáljuk meg elintézni, hogy ne legyen neki jó", a "bezzeg a régi időkben"-jellegű nosztalgiára, valamint a "na, majd ha ez, meg az történik, akkor"-jellegű, teljesen meddő filozofálgatásra.

A magyar ember igazi kiskapu-vadász, mindig igyekszik kibújni a kötelesség alól, de nyavalyog, ha sérülnek a jogai (azaz nem képes belátni, hogy ha van jog, akkor van kötelesség is. A magyarnak kín bármi, ami kötelező, még akkor is, ha az az ő javát szolgálja.). A magyar ember imád búsulni az saját sanyarú sorsán, még mindig siratja a mohácsi csatát és a Rákóczi-szabadságharcot, nem képes túltenni magát Trianonon, hogy aztán valami konstruktív nemzetmentő stratégiát dolgozzon ki, ami alapvetően nem ellenkezik az ENSZ alapokmányával és az emberi jogokkal. A magyar ember mindent a saját szemszögéből néz, és képtelen belátni, hogy másnak is lehet igaza, valamint hogy acsarkodás nélkül, összefogással többre mennénk. Nem, a magyar ember gyűlöl, aztán sír, mert őt is gyűlölik, és ebben az egészben valami karmikus isteni átkot lát (lásd: Himnusz. Csak a magyar nép képes arra, hogy a nemzeti himnusza arról szóljon, hogy minket mindenki utál, és átkozott nép vagyunk, egyébként meg úgyis mindenki meg fog halni, és rajtunk már a Jóisten sem segíthet. Komolyan, ha Kölcsey ma élne, death-metálzenész lenne, erre mérget vennék). A magyar ember ezenkívül szeret még a másik zsírján hízni, bárkit átvág, ha hasznot szimatol, gátlástalanul lop-csal-hazudik, ha az érdeke úgy kívánja (ugyebár az ötmillió adócsaló országában élünk, ne tessék erről megfeledkezni).

Hát, én ezt értem "tipikus magyar mentalitás" alatt.

2009. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
32%
még így gyerek fejjel erről nem tudok nyilatkozni, de amennyit látok, hát nem tom ennél rosszabb már nem lehet. ez van.
2009. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%

Egy értelmes választ olvastam eddig:


"Tudjátok mire jöttem rá? Hogy akik ide kommenteznek. És azt mondjék,hogy szánalmas meg így meg úgy a magyar mentalitás. Épp ők azok..akik ugyan úgy olyan pesszimisták. Ha te optimista lennél,nem mondanád azt,hogy pesszimisták a magyarok..Meg,hogy MO. egy szar."


Úgy van! Ha valaki, aki egyébként magyar, kijelenti, hogy a magyarok irigyek és pesszimisták, akkor ezzel azt is állítja, mármint ha nem hazudik vagy nem illogikus, hogy ő maga is irigy és pesszimista. Viszont mivel egyik ilyen válaszoló sem ismeri az összes magyart, sőt, statisztikai bizonyítékai sincsenek a magyarokról általában, ezért igazából legmeggyőzőbben csak önmagát jellemzi.


A "dögöljön meg a szomszéd kecskéje" szlovák közmondásként is létezik, és van ugyanerről egy orosz népmese (a paraszt fog egy aranyhalat, aki azt mondja, hogy lehet egy kívánsága azzal a feltétellel, hogy a szomszéd a dupláját kapja, mire a muzsik azt kéri, hogy vakuljon meg a fél szemére). Amerikaiaktól és nyugatiaktól hallom, hogy "bezzeg Magyarországon az emberek nem olyan hidegek és udvariatlanok, mint otthon" - ugyanis a külföldiekkel, idegenekkel az emberek mindenütt megpróbálnak udvariasak lenni. Ahogy időnként átvágni is őket, mint a világ minden országában.


Van egy divat: a magyarokat szidni, anélkül, hogy ezek a magyargyűlölők átgondolnák logikusan, hogy mit beszélnek (ld. fentebb), és egyes magyaroknak kedvenc időtöltése más magyarokkal a magyarok önzéséről, irigységéről stb. károgni. Ezek a beszélgetések ún. időtöltések, a világ minden táján előfordulnak. Bezzeg külföldön minden jobb! bezzeg máshol! (Csehov színműveiben: Bezzeg Moszkvában!; Baudelaire-nál: Menjünk innen el! De hova? Bárhova, a világon kívül!)


A deprimált, elégedetlen emberek mindenféle okokat keresnek az elégedetlenségüknek. Most éppen a divatos ok az országot és a népét szidni, mert most rá lehet kenni a gazdasági és politikai válságra a rossz közérzetért a felelősséget. Az ide válaszolók nagy része egyszerűen ezt a divatot követi.

2009. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!