Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan zajlik egy osztálytalál...

Hogyan zajlik egy osztálytalálkozó?

Figyelt kérdés
Ebben az évben van az első középiskolai osztálytalálkozónk és rám hárult a szervezés nemes feladata. Vacsora keretében fogunk összejönni, csak nem tudom, hogy hogyan zajlik egy ilyen találkozó. Szükséges hozzá az osztálynapló? Az osztályfőnökön kívül mondjon még valaki köszöntőt? Mikor illik odaadni a virágot és az ajándékot az osztályfőnöknek?Előre is köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 2. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
A legfontosabb ilyenkor a szmoking és a spanyol etikett szigorú betartása. Egymást magázni kell mindenképpen.
2009. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában az a szokás,hogy az iskolában találkoznak.Együtt mennek a volt osztályukba,ahol az oszifő órát tart.Mindenki elmondja,hogy mi történt vele az eltelt időben ( nem min dig őszintén ).Azután van egy kis szünet,hogy aki akar átöltözhessen,majd találkozó az étteremben.Kaja,tánc stb.Nálunk legalábbis így volt.
2009. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2009. júl. 2. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő is volt (indultam egy osztállyal, aztán betegség miatt sokat hiányoztam, és lekerültem eggyel), és mindkettő meghívott. Az egyiken pl. már eleve az étterembe mentünk. Ráadásul az oszt.főnöknek elcsúszott a nyaralása, így nem is tudott eljönni. Így a lány, aki szervezte lett az oszt.főnök, ő kérdezgette sorban végig, amíg vártuk a kaját, hogy kivel mi történt. Aztán mindenki beszélgetett mindenkivel. Egyébként megfigyeltük, hogy akivel annak idején nem beszélgettünk a suliban, azzal most se nagyon. Barátnőm mondta, hogy akkor sem tudott semmit az életükről, most akkor minek érdekelje!:) Szóval ugyanúgy meg voltak a klikkek. A második találkozó már jobb volt. Az osztályteremben beszélgettünk egy órát (akkor adtuk oda a virágot a oszt.főnöknek, amikor már mindenki megérkezett). Aztán végigmentünk a sulin, megnéztük a tablót, meg az újításokat. Utána mentünk az étterembe. 2 fajta menü volt, mindenki válaszhatott, hogy melyiket eszi. Dumálgatás, iszogatás, jó volt. Ja és nagyon rendes volt az oszt.főnök, mert kért egy pár üveg pezsgőt, hogy akkor tegeződjünk le, és mindenkivel koccintott. Kb. így volt. A szervezőnek pedig ott adtuk oda a pénzt, de persze, a kalkulációt már illik hamarabb közölni. Tehát nekünk a csaj már kb. egy hónappal megírta, hogy kaja ennyi, csokor ennyi. Ja és illik. mindenkinek visszajelezni, hogy jön-e. Nálunk volt egy-két paraszt, aki nem szólt. Ami azért gáz, mert ugye a kaját meg kell mondani az étteremnek, hogy kb. hány adag legyen, meg költségek is úgy osztódnak.
2009. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

09:51 tökhülyevagy:)))


Osztálynapló? Meg mikor illik odaadni a virágot? Ezt nem is nagyon értem... Ha első osztálytalálkozó, akkor gondolom nem olyan régi ügy, mért vagy ilyen merev?:) Ez csak egy közösen eltöltött vacsora, olyan mint a bankett. Étterem, kaja, beszélgetés. Nem kellenek hozzá szabályok és nem kell rástresszelni. Ha még 50-60 évvel ezelőtt lennénk talán érteném a kérdésed, de így nem. Mért képzeled ilyen megkötöttnek?? Osztályfőnök akar is köszöntőt mondani vagy Ti akarjátok rávenni??:) Mert nekem ilyen soha eszembe sem jutott. Ajándékozni meg szintén ahogy jólesik.. Mondjuk miután nagyjából már megvacsoráztatok és oldódott a hangulat.

2009. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbbi vagyok.

11:00 Hát én ezért vagyok annak a híve, hogy a pénzt jobb előbb behajtani...:)

2009. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Gőzöm nem volt, hogy hogyan néz ki egy ilyen találkozó, de most már értem. Köszi!
2009. júl. 2. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!