Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Osztálytalálkozó. Ti mit...

Osztálytalálkozó. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most lenne a tizenegyéves általános iskolás osztálytalálkozóm. Alig vártam, hogy végre szervezzen valaki egyet, mert nagyon kedveltem az osztályomat, tök jó társaság voltunk, viszont sok emberrel nem találkoztam a ballagás óta, teljesen más városba mentek, stb. A középiskolás osztályom egy nulla volt, így még szívesebben emlékszem vissza az általános iskolás éveimre.

Most viszont van egy kis bökkenő. Az a lány szervezi, aki 8 évig kitűnő volt, mindig mindenféle versenyre küldték és év végén 100-féle jutalmat kapott. A város legjobb gimijébe járt, ott is kitűnő volt végig...

Én annyira nem voltam jó tanuló általánosban, amit szerettem, abból dicséretes ötös voltam, de akadt kettes is a bizimben, a tanárok valamiért nem kedveltek (mondjuk én sem őket..), így természetesen engem nem vettek fel biosz tagozatra az "elit" gimibe, így egy mezei középiskolában végeztem - mezei tagozaton.

A csajjal mindketten orvosira pályáztunk, de érettségi után egyikünket sem vették fel. Viszont én kihagytam egy évet és újrapróbáltam. Igazából addig próbáltam volna, amíg fel nem vesznek, mert középsuliban rájöttem, hogy vagy orvos leszek vagy semmi más. A csaj viszont nem próbálta újra, elment egy másik szakra.

Igazából én azt sem tudtam, hogy lesz osztálytalálkozó, nekem nem szólt ez a lány, mások szóltak nekem, hogy megyek-e...de az időpont sajnos nem jó nekem, mivel elsőéves rezidens vagyok és nem én csinálom a beosztásomat. Írtam a lánynak, hogy nem lehetne-e más időpontban, mert nagyon szeretnék menni. Egyetlen nappal kellett volna előrébb hozni vagy eltolni, de meg sem próbálta, meg sem kérdezte a többiektől, hogy baj lenne-e, ha áttennénk más időpontra. Azt írta vissza, hogy igaz, hogy a fél osztály még nem jelzett vissza, de az az időpont van és kész, de nagyon-nagyon sajnálja, hogy nem tudok menni (közben meg még a helyszín meg semmi más sincs eldöntve).


Most nem nagyképűségből mondom, de tudom, hogy irigy rám, meg neheztel, amiért engem felvettek... általános iskolában nagyon jóban voltunk, aztán középiskolás korunkban ha találkoztunk a városban vagy buszon, akkor beszélgettünk. Viszont amióta felvettek az orvosira, egyszerűen nem akar(t) észrevenni se az utcán, se a buszon, se a boltban, se az egyetemen, sehol. Elfordítja a fejét, hogy még köszönni se kelljen.


Szóval a lényeg, hogy ha nagyon nyalnék a klinikán, lehet, hogy meg tudnám oldani, hogy elmehessek az osztálytalálkozóra, de egyrészt mindig is rühelltem másoknak bájologni, másrészt meg ezek után nincs túl sok kedvem menni, elég rosszul esik a dolog, én soha nem voltam vele undok.


Szerintetek gürcöljek azért, hogy elengedjenek aznap, vagy pedig hagyjam a fenébe az egészet? Végül is ha találkozok egy volt osztálytársammal, mindig jót beszélgetünk, csak az mégis más, amikor úgy együtt van újra a csapat.


2011. júl. 11. 00:24
1 2
 1/11 Vree ***** válasza:
Menj el. Én is sok embert ismerek aki bénán szervez. Esetleg vedd fel te is a kapcsolatot a többiekkel hogy jönnek-e (csak írogatnak Iwiw-en vagy valahol a találkozóról?), ha sokaknak nem jó az időpont még az is lehet hogy összejön valami utótalálkozó is néhányukkal.
2011. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Olyan időpont úgyse lesz, ami egy osztály minden tagjának tökéletes. Próbálj meg elmenni. Neki az lenne az elégtétel, ha nem lennél ott. Ha mégis ott leszel, az neki lesz kellemetlen.
2011. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
84%

Szerintem ezt a találkozót hanyagold, és csinálj te egyet! :D

Na mit szólsz? :)

2011. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld elérni hogy elmehess. csak egy emberről írogattál, most ez róla szól vagy az osztályról?
2011. júl. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Neked sikerült, eléggé gyerekes ezt zokon vennie.
2011. júl. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
hagyd a fenébe az egészet, legalább van egy normális orvos aki egyelőre még itthon van :)
2011. júl. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még egy strigula a menj el-re!:) Meglátod milyen jól fogod magad érezni! Ha nem mennél el megbánnád, tessék szépen kibulizni a kórházba azt az egy napot!
2011. júl. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek semmi köze a sztorihoz. 30 ember igényeihez nem lehet alkalmazkodni. Egy időpont van, és kész - máshol sincs tologatás.

Amúgy szerintem te pontosan annyira túlértékeled a teljesítményedet, mint amekkora irigységet beleképzelsz a volt oszt.társadba. Vegyél vissza kicsit, és egyből elmúlik az üldözési mániád.

2011. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. júl. 11. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi üldözési mánia, se nagyképűség. Tényleg vannak ilyen emberek. Nálam is tök hasonló a sztori, csak itt annyi a különbség, hogy az én osztálytársamat 4 évig istenítették, hogy milyen profin rajzol, biztos, hogy felveszik építésznek és milyen menő ember lesz. Én nem tűntem ki soha a rajzaimmal (mondjuk rajz tagozatos voltam), de tudtam, hogy építész leszek és kész. Elsőre felvettek, míg az osztálytársamat azóta se, pedig "csak" a matek és fizika felvételit szúrta el...ugyanúgy viselkedik velem ez az illető, mint a kérdezővel a volt barátnője (?).


Az időpontkérdést meg igenis meg lehetne próbálni oldani. Az én osztálytalálkozómon alapból 2 időponttal indított a szervezö, végül pedig egy 3. lett, így mindenki el tudott jönni, aki akart.


Egyébként szerintem csak azért is próbálj meg elmenni, ha pedig mégsem tudod megoldani, a tizenötéveset majd szervezd te - ahogy valaki írta is! :)

2011. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!