Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ott hogy zajlik a karácsony?...

Ott hogy zajlik a karácsony? Merre mentek? MIt csináltok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Karácsonykor nem megyünk sehova,az a család ünnepe.
2009. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sehova nem megyünk. Úgy zajlik mint minden ünnep, unalmasan, mindenki csinál amit akar, én játszok, többiek tévéznek.
2009. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szenteste nagybátyáméknál lesz vacsora aztán éjféli misére megyünk. Karácsony első napján apukám felőli mamáméknál lesz ebéd. 26-án hozzánk jönnek külföldi rokonok. Mint minden évben. :) L/20
2009. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste itthon vagyunk kis családi körben. Ebédelünk valami kis lazát, közben készül a karácsonyi vacsora. Este 6-fél 7 tájban vacsorázunk, kicsit jobban kiöltözve, mint általában (nem macinaciban ülünk, hanem pl farmer és egy szebb felső), aztán "anya tárgyal a jézuskával", csengő. Szól a zene, világít a karácsonyfa, csodáljuk egy sort, aztán boldog karácsonyt kívánunk egymásnak. Ajándékosztás (idén mondjuk szerény karácsony lesz, mindenki csak egy-két szükséges apróságot kap)azután egy kis desszert (süti, bejgli) és mindenki megy azt nézni a TV-ben, ami érdekli.

Karácsony első napján megyünk a nagymamámhoz ebédre. Evés, beszélgetés, ajándékozás, késő délután jövünk haza.

26odikán vagy nálunk vagy rokonságnál karácsonyozunk még egy sort, általában vacsira megyünk. Kaja, beszélgetés, sok kényszeres mosolygás. Én egy idő után már jobban szeretek kicsit félrevonulni, pihenni vagy csak tvzgetni egy kicsit, hát vendégségben ez nehezen kivitelezhető. Mindegy, szerencsér eidén itthon vagyunk és hozzánk jönnek.

Természetesen 24 és 26-án este még jön a romeltakarítás :D Aztán így kb. ennyi.

2009. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Átlagos karácsony amikor még együtt éltek anyámék:

Reggel felkelni, kaja, fadiszités, evés, ajándékozás, anyámék le aludni én meg nézek ki a fejemből...ez volt 3éve.

Anyámnál a karácsony:

Délben felkelek, anyám már előző nap főzött, tévézik, olyan délután 5fele fadiszités, zabálás, ajándékozás... mindenki megy a maga dolgára.

Apával karácsony:

Apa 7kor felkel, leül, irja a munkáját, felkelek délután 3kor, kaját csinálunk, fát díszitünk, kajálunk, ajádnékozunk, apa lefekszik aludni én meg beülök a gép elé kockulni.

16/L

2009. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Dec. 23. még mindenki dolgozik, átlagos nap.

Dec. 24. feldíszítjük a fát és főzünk ( és idegbajt kapunk estig mert sosem elég egy nap...) este ajándékozunk.

Dec. 25. Megyünk a rokonokhoz, délután tv-zünk.

Dec. 26. otthon eszünk és nézzük a tv-t, pihenünk.

Dec. 27. mivel most vasárnap így továbbra is otthon ülünk és ennyi.


Semmi extra sajnos nem vagyunk a legjobb kapcsolatban nem igen beszélgetünk. Csoda ha nem veszünk össze az asztalnál.


Nekem mindig a karácsony utáni időszak a legszebb amikor más már nem gondol rá de én este gyönyörködhetek egyedül a fában és akkor fogom fel igazán mit kaptam ajándékba és akkor örülök neki ténylegesen. Néha meg szoktam ölelgetni a fát, engem az olyan boldoggá tesz :D


Általában így zajlik, és vannak még olyan ételek amiket minden évben fogyasztunk: kocsonya, bejgli, töltött káposzta, kaszinótojás, francia saláta, sajtos pogácsa stb.

A házat most nem díszítjük fel mert anyagilag nem állunk jól de az ablakba teszünk világító díszt és az udvaron is feltettünk egy fenyőre égősort. Ez olyan kis aranyos így, és pont a kutyaól előtt világítja meg a havas területet a fenyőfa és látom az ablakból. Nekem ez a legszebb :)

2009. dec. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
24.-én délelőtt fa díszítés. 5 körül vacsi anyuéknál, 8 körül vacsi anyóséknál, éjfél körül haza. 25.punnyadás otthon ill. szülőknél (rokonság messze lakik, tehát ilyenkor nem találkozunk). 26.-án anyuék, anyósomék jönnek hozzánk ebédre. 27.-én barátokkal karácsonyozás. Két ünnep között punnyadás. Én imádom a karácsonyt.
2009. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szenteste otthon, 25-én anyósomékhoz, 26-án anyámékhoz. Közben meg otthon vagyunk, főzőcskézünk, sütünk, pihenjük 2009-et, tévézünk, no meg...18+ dolgokat csinálunk. :)
2009. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

23.-án kitakarítjuk a házat és aznap este anya a sütik alapjait elkészíti.Lajcsi szelet, krémes.Na meg a saláták.

24.-én , apu délelőtt a fát belebarkácsolja a tartójába :D

délután behozza és én, míg anyu főz, apu a tv-t nézi és valamikor kijön szaloncukorért, addig a fát díszítem.

Ha készen vagyok a fával, megterítjük anyával az asztalt.

Én általában átöltözök kis ünnepélyesebb cuccba.

Megjönnek a vendégek, ez esetben a nővéremék és családja.De most a bátyámat is várjuk haza, mert az ország másik oldalán van.:) Még az apukám felőli mamámat is lehozzuk vacsorára.

Mikor itt van mindenki, anyukám már a fa alá tette az ajándékot,majd mindenki oda adja a másiknak szánt ajándékot, ha ez megtörtént asztalhoz ül mindenki.Eszünk.

Ennek vége, megyünk az anyukám felőli mamámhoz összejövünk ott is.Sütizünk beszélgetünk stb.

Miután elvoltunk, mennénk haza pihenni,de még felmegyünk a város központjához a nagy karácsonyfa alá, ahol betlehemes játékokat játszanak 22.00-tól éjfélig és ott vagyunk.Mire annak vége, jövünk haza és pihenünk.

25-26-27.Ünnepeljük az István,János napokat.Mert a családba 3 van olyan :D Szilveszterkor nem megyünk sehova, van pogácsa, kaszinótojás , szendvicsek és elvagyunk.Majd éjfélkor pezsgőt bontunk , meghallgatjuk a himnuszt és kimegyünk az útra nézni, hogy milyen szép a tüzijáték.:)


Eltellenek az ünnepek és megint kezdődik a suli :(

2009. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 dóriyyi ***** válasza:
100%

Nagyon várjuk már! Készülődünk. Ilyenkor nem megyünk sehova hisz ez a szeretet család ünnepe! Ebédre átlag lesz. Majd 4 óra felé elkezdünk fát díszíteni, ajándékok majd vacsi. Finom illatok, zene, TV, beszélgetés. Jaaj már annyira várom! Most sütjük a sütiket amik elállnak! Hmmm nyami!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!!

2009. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!