Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell általános iskolában...

Miért kell általános iskolában ilyen nyújtva- idegesítően köszönni?

Figyelt kérdés

Ki szoktatja rá erre a gyerekeket, és minek? Miért jobb az, ha úgy elhúzzák a köszönést, hogy már az embert a hányinger kerülgeti? Nem lehet normálisan köszönni? Osztály vigyázz- "Jóóóóóónapoooot kíííííííváááánok." Legszívesebben ilyenkor megszólalnék, hogy Neeeenyeeeenyeeeee...

Olyan fülbántó. Miért nem lehet simán csak Jó napot kívánok, rendes hangsúllyal, és leülni? Vagy mondják akkor azt, hogy Csókolom, ha már a jónapotot csak ilyen dedó módon lehet 12 év alatt kimondani...



2012. jún. 3. 20:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Én nem hiszem, hogy szándékosan erre tanítják őket. Legalább is, amikor én voltam iskolás, senki nem tanított arra, hogy elnyújtva köszönjek. Egyszerűen arról lehet szó, hogy a gyerekeknek könnyebb így egyszerre kimondani, mintha gyorsabban, normál tempóban köszönnének, ezért nyújtják.
2012. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Kedves kérdező! Te miért így köszöntél nem is olyan régen? Most készülsz pedagógussá válni, de már kritizálod a kollégáidat és hányinger kerülget a gyerekektől. Gratulálok.
2012. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem onnan eredhet a dolog, hogy első osztályban amikor megtanítják nekik, hogy hogyan kell köszöni akkor szépen lassan artikuláltan mondják nekik, mert így könnyebben megjegyzik. Persze ezt később megszokásból elnyújtják. :)


Utolsó! Attól, még szeretheti a gyerekeket és lehet jó pedagógus, hogy nem szereti egy rossz szokásukat. Lehet, hogy régen épp Ő is így köszönt, de itt a lehetőség előtte, hogy a következő generációt megszabadítsa ettől az irritáló köszönésformától. :D

2012. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
Szabadítsa meg. Semmi kifogásom ellene. De ő legalább olyan dedós módon reagálta le ezt, ahogy az alsós gyerekek viselkedtek. És van némi különbség köztük. Remélem. És lehet lepontozni, de én nagyon nem örültem volna, ha a gyerekeimnek olyan "kistanító néni"-je lett volna, akit már a köszönésüktől is a hányinger kerülgeti.
2012. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Először is, én sosem köszöntem így, már akkor is kirázott tőle a hideg. Másodszor: nem a gyerekektől kerülget a hányinger, hanem az ilyen köszönéstől. Harmadszor: talán engedtessék meg nekem így fogalmazni egy anonim oldalon- a gyerekeket szépen kértem, természetesen. És te is dedós módon "visszatámadsz" és személyeskedsz, mikor téged egy szóval sem bántottalak. Na mindegy.

2012. jún. 14. 16:53
 16/18 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Kedves kérdező! Természetesen egy anonim oldalon anoniman úgy fogalmazol, ahogy jólesik. Én meg úgy reagálok rá, ahogy nekem esik jól. Maradjunk ennyiben. Sok sikert a választott pályádon, és sok örömet a gyerekekkel.
2012. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ezek szerint neked jólesik másba belekötni, csak mert nem tetszik, ahogy véleményez egy számára idegesítő dolgot névtelenül? :D Ez inkább a te gyerekességed, mint az enyém. SAzerintem is maradjunk ennyiben.

Köszönöm a szerencsakívánatot.

2012. jún. 14. 20:08
 18/18 kriszti77 ***** válasza:
71%
Mi is ugy mondtuk anno ebédnél kis kööööszööönjüüük szééépeeeen. elég hülye szokás volt ...
2012. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!