Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell általános iskolában...

Miért kell általános iskolában ilyen nyújtva- idegesítően köszönni?

Figyelt kérdés

Ki szoktatja rá erre a gyerekeket, és minek? Miért jobb az, ha úgy elhúzzák a köszönést, hogy már az embert a hányinger kerülgeti? Nem lehet normálisan köszönni? Osztály vigyázz- "Jóóóóóónapoooot kíííííííváááánok." Legszívesebben ilyenkor megszólalnék, hogy Neeeenyeeeenyeeeee...

Olyan fülbántó. Miért nem lehet simán csak Jó napot kívánok, rendes hangsúllyal, és leülni? Vagy mondják akkor azt, hogy Csókolom, ha már a jónapotot csak ilyen dedó módon lehet 12 év alatt kimondani...



2012. jún. 3. 20:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
:D "Neeeenyeeeenyeeeee.." :D Egyszer próbáld ki:D Amúgy gondolom azért mert sokan vannak és nem tudják egyszerre mondani, ezért mondják így nyújtva :)
2012. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
"gondolom azért, mert"*
2012. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is idióta szokás.
2012. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor mondják egyszerre, hogy csókolom. Az rövidebb, és nem igényel ekkora szinkronizálást. Csak a jólneveltség tart vissza a NYeeeenyeeee-től, de már a könyökömön jön ki ez a köszönés. Meg kéne pedig szoknom, mert velük fogok dolgozni...
2012. jún. 3. 20:43
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
:DDD ezen jót nevettem, ahogy elolvastam hosszan a jóóóónapot kíííívánok-ot még hallottam képzeletben is a kicsik hangját. engem is idegesítenek...
2012. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De ha mindenkit idegesít, akkor a pedagógusok miért nyávogtatják őket? Mazochisták?
2012. jún. 3. 21:03
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk alsóban kifejezetten figyeltek rá, hogy ne így mondjuk. Négy év alatt három tanárunk volt, és mindet idegesítette, ha elnyújtottuk (mint a rétestészta - mondták). Gyakorolnunk kellett normálisan.
2012. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
nekünk alsóban volt olyan tanárnőnk aki direkt kérte hogy ne így nyávogva köszönjünk,kérd meg őket te is :)
2012. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jaj, vannak nem mazochista pedagógusok. :) Az biztos, hogy majd megkérem az enyémeket, hogy ne így. Csak most gyakorlaton nem lehetett. A felügyelő tanár rám szólt, mikor megkértem őket, hogy "Ők így szokták meg, ne zavard őket össze!!!" Innen ugrott be, hogy de miért kell őket így szokatni?
2012. jún. 3. 21:35
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Hé, valamivel a diákoknak is vissza kell adni azt a sok dolgozatot és fölösleges tanulással eltöltött időt :D

Egyébként én úgy emlékszem, hogy mi poént csináltunk belőle - persze nem rögtön alsóban - , hogy mennyire tudjuk húzni a jelentést :)

2012. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!