Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet, hogy a munkáltatók...

Hogy lehet, hogy a munkáltatók még email-ben sem képesek válaszolni az önéletrajzra, holott az email ingyen van?!

Figyelt kérdés

Az még csak érthető, hogy amíg nem volt elterjedt a net használat és telefonon, vagy személyesen voltunk egymás számára elérhetők, esetleg levélben, addig hivatkozhattak arra, hogy drága lenne mindenkit telefonon értesíteni,bla-bla-bla...

De most már legtöbb helyre emailben kell jelentkezni és nem kicsit felháborító, hogy még erre sem képesek egy rohadt választ küldeni, pedig csak egy pillanat lenne és ingyen van!Miért kell szándékosan ekkora bunkónak lenni?Mert ez igenis nagyon unintelligens megnyilvánulás.Legalább annyit írhatna, hogy bocs, már betelt, vagy hogy próbálkozz legközelebb.De még ennyit sem képesek megereszteni!Nagyon megvan az ilyenekről a véleményem és gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.

És nem kell őket sajnálni, hogy szegényeknek nincs idejük, nekem ne mondja senki, hogy amíg az irodában tespednek nem lenne idejük röviden válaszolni az emailekre!Mik a tapasztalataitok?Gondolom, nem egyedi eset?


2012. máj. 18. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%

82%-os vagyok


"A jelek szerint a hr-es inkább netezget munkaidőben, gyakori kérdéseinkre válaszolgat. Ennyi idő alatt már meg is írhatott volna egy elutasító köremail szöveget..."


betegszabin vagyok,ezért olvasgatok itt,melóban max ebédidőben


"Beállítják az automatikus válaszolást, és ez minden pályázónak rögtön válaszol. "


Nálunk,és elég sok más cégnél is a közvetlen cimre kapjuk a pályázatokat,amire kapom ugyanarra érkezik a dolgozóktól minden levél,és a cégektől is akikkel kapcsolatban vagyunk.

Beérkező levelek kb 5 %-a állásra jelentkezés.Nem küldhetem el mindenkinek hogy értesitem hogy ha tetszik amit irt :)

2012. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázat mindig van, pofa is... A álláskereső sz@rt se ér, ha nem ő a megfelelő.
2012. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
De pont ez az, hogy elküldheted, csak ez a HR-es munkamorall, hogy nehogy már másnak jó legyen, aki megírta a motivációs levelet, átírta az önéletrajzát, és egy sablon e-mailt se kap.
2012. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
az UFO-k ezt parancsolták!!!!
2012. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"megnézel öt önéletrajzot,amiből négy 2 pillantás után törlődik,mert fénykép/életkor/gyerekek száma/lakhely/etc alapján tudod hogy nem ő a befutó."


..Talán nem fénykép, gyerekszám, életkor szerint kellene válogatni.Elvileg nem is lenne szabad.Normálisabb országokban nem is szabad kérni, hogy fényképes önéletrajzot küldjön valaki, mert diszkriminatív lehet.

A munkamorál és minőség is normálisabb lenne, ha képességek szerint választanának, nem pedig "pofára".

Gyerekek száma...Na ez pedig kifejezetten gyomorforgató hozzáállás!Mivel egy gyermekes családnak nyilván nagyobb szüksége lenne munkára, fizetésre, mint egy egyedülállónak, aki csak saját magáért felelős.Erre persze nem tudnak gondolni az irodában kávézó Hr-es "okosok", meg flancos munkáltatók, csak azt nézni, hogy korra, pofára, családi állapotra beillik-e a birkatársaságba...No comment...

2012. máj. 18. 16:59
 16/25 A kérdező kommentje:

Na tessék, a multik, Tesco, stb..képes válaszolni, pedig hozzájuk is lehet, hogy száz számra érkezik önéletrajz.

Mondjuk, a sablonlevélről sem túl jó a véleményem, mert nagyon"átlátszó".Egyik internetkávézóból jött egy ilyen sablonválasz:"Köszönjük jelentkezését, majd értesítjük."-megszólítás nélkül.Egyből tudtam, hogy tárgytalan...De még így is jobb, mintha napokig feleslegesen várnék, reménykednék, hogy kellek-e vagy sem?

2012. máj. 18. 17:05
 17/25 anonim ***** válasza:
Amikor melót kerestem, naponta vagy 30-40 helyre küldtem az önéletrajzomat. Tisztában voltam vele, hogy kb hány önéletrajz érkezhet egy hirdetésre, az én mostani munkámat 500 fő pályázta meg. Nálunk pl nincs külön hr-es, aki ezzel foglalkozott annak más dolga is volt/van, nem olvasta el mind az 500 levelet. Szúrópróba szerűen nyitogatta, míg nem talált 10 olyan embert, aki szakmailag megfelel az elvárásoknak. Nálunk mondjuk válaszol az automata, de én személy szerint álláskereső hónapjaimban hülyét is kaptam volna, ha a napi 40 jelentkezésemre mind jön egy értékelhetetlen automata válasz. Ha nem olvasták el a levelem, vagy nem hívtak 1-2 héten belül, akkor tudtam mi a helyzet. A kézbesítési és olvasási jelentésekből tudtam mindent. Ezen sosem akadtam ki. Ellenben azon ha interjú után csesztek böfögni valamit. Még úgy is, hogy egyedülálló vagyok, és nincs is akkora szükségem a munkára. Hiszen nekem csak magamról kell gondoskodnom, az meg nyilván megy a semmiből is, mert nincs családom, aki segítsen. Oké, hogy ne diszkrimináljunk azért senkit mert gyereke van, de azért ne essünk át a ló túloldalára. Egyedülállóknak is lehet szükségük munkára ugyanúgy, ha nem akarnak utcára kerülni, pláne ha meg gyereket is akar valaki.
2012. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%

Ha a nagyfönök azt adja ki,hogy gyerektelen 22-24 körüli vagy tizenéves gyerekes 35fölötti legyen a kiválasztott azon túl hogy szakmailag mgfelel,akkor nem fogom veszélyeztetni a munkámat,mert megsajnálok egy gyeses anyukát.

Nekem is van gyerekem,őt is etetni kell,ő az első.


De nem fogom magam kirúgatni,mert nem megfelelő embert választok (kisgyerek=sok betegszabi,távolabbi lakhely=nehezebb bejárás,télen késés,stb)


Két dolog amit figyelembe veszek választáskor: a nagyfőnök kérése (életkor,kinézet-legutóbb az asszisztens fekete hajú dekorativ huszonéves nő kellett hogy legyen-,vagy épp amit kér) és a rátermettség (végzettség,tapasztalat).

2012. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

21:13

Igen...az ilyen hirdetéseknél, amiben a nagyfőnök fiatal, dekoratív hölgyet keres, pláne olyan állásra, amiben nem lenne egyébként szempont a külső(minek legyen pl egy takarító, adminisztrátor vagy eladó modell külsejű?)Egyből megfordul fejemben, hogy a drága cégvezető nem is munkaerőt, hanem szeretőt keres.(Fúj!)

Talán a te nagyfőnököd is erre játszik, különben miért lenne fontos még a hajszín is?


Egyébként pedig nagyon finnyásak lettek a munkáltatók.Persze, sok az álláskereső, ezek meg jó dolgukban azt sem tudják, hogy válogassanak, meg milyen újabb idióta követelményt állítsanak.Elmehetnek ám a jó...


Igen, a begyemben vannak, ez van.Nem azért, mert most épp nincs munkám, hanem a hozzáállásuk miatt, ami nem csak engem érint, sok embert sértenek és diszkriminálnak!

2012. máj. 19. 11:49
 20/25 anonim ***** válasza:
Hát ja, az tény és való, hogy a nem szép lányok sokat szenvednek, mire lesz munkájuk.
2012. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!