Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet, hogy a munkáltatók...

Hogy lehet, hogy a munkáltatók még email-ben sem képesek válaszolni az önéletrajzra, holott az email ingyen van?!

Figyelt kérdés

Az még csak érthető, hogy amíg nem volt elterjedt a net használat és telefonon, vagy személyesen voltunk egymás számára elérhetők, esetleg levélben, addig hivatkozhattak arra, hogy drága lenne mindenkit telefonon értesíteni,bla-bla-bla...

De most már legtöbb helyre emailben kell jelentkezni és nem kicsit felháborító, hogy még erre sem képesek egy rohadt választ küldeni, pedig csak egy pillanat lenne és ingyen van!Miért kell szándékosan ekkora bunkónak lenni?Mert ez igenis nagyon unintelligens megnyilvánulás.Legalább annyit írhatna, hogy bocs, már betelt, vagy hogy próbálkozz legközelebb.De még ennyit sem képesek megereszteni!Nagyon megvan az ilyenekről a véleményem és gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.

És nem kell őket sajnálni, hogy szegényeknek nincs idejük, nekem ne mondja senki, hogy amíg az irodában tespednek nem lenne idejük röviden válaszolni az emailekre!Mik a tapasztalataitok?Gondolom, nem egyedi eset?


2012. máj. 18. 11:36
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Egyébként EGY jó tapasztalatom is van!Anno jelentkeztem az OBI-ba eladónak, de kissé sajnos megkésve..Ettől függetlenül küldtek választ levélben, megírták, hogy az állás már betelt, de szívesen látják a jelentkezésem újra, ha ismét állást hirdetnek.Nos, ezen a helyen bizonyára embernek nézik a dolgozót...

Így kellene ezt mindegyik munkáltatónak csinálni!

2012. máj. 18. 11:41
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

Egy átlag nem speciális képzettséget igénylő állásra több százan jelentkeznek.

Nálunk múlt hónapban 3 irodai hely is üresedett,2 mérnöki,1 asszisztensi.összesen kb 500 jelentkező volt.

Szerinted a 2 hr-esnek volt arra ideje hogy egyesével válaszolgasson miközben a kornmány szenved a cafeteriával,az adóval,mindenki hozzájuk rohangál?

2012. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Arra gondolom, csak szánt időt, hogy elolvassa az önéletrajzokat, nem hinném, hogy hasára ütött és csak úgy rábökött pár emailre, hogy azokat átnézi, a többi meg kukába...És ha már elolvasta, egy percbe sem telik, hogy írjon egy rövid választ,pl:Köszönjük jelentkezését...vagy stb..És megnyomja a küldés-gombot!

Hogy erre nincs idő, az szimpla kifogás!

2012. máj. 18. 11:57
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem láttál még közelről ilyen munkát,látszik.


Képzeld el hogy beérsz a munkába reggel,iszod a kávéd,kapcsolod a géped,és látod hogy beérkezett 50 email,a főnök sürgősen hivat,négyen már jelezték hogy jönnének kérdéssel,csörög a telefon hogy xy betegszabis papirját a jóska hozná be,de a kajajegyét a pistának adják már oda,stb stb.

És miközben jóska jön a a kajajegyért,gyorsan megnézel öt önéletrajzot,amiből négy 2 pillantás után törlődik,mert fénykép/életkor/gyerekek száma/lakhely/etc alapján tudod hogy nem ő a befutó.

2012. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyenként válaszolgatni, van csoportos e-mail küldés. Kell egy sablonlevél, még név megnevezés se kell, hanem tisztelt pályázó. És elküldeni... Magyarázat mindig van, hogy jaj de elfoglaltak. Én meg 40 percet dolgozok egy normális motivációs levelen és önéletrajz átalakításon, egy sablon e-mailt megérdemlek, hogy ne várjak.
2012. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a magukat nagyra tartó cégek nem írnak vissza. A Lidl, a T-mobile, a Libri meg mindig visszaír! Sőt, még a Tesco is, ők tudnak egyen e-mailt gyártani. És nem fáj nekik pár kattintás.
2012. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Egyrészt sok jelentkező van, rá lehet fogni, hogy nem érnek rá visszaírni. Másrészt munkaerőből túlkínálat van, így leértékelődik. Amíg 3 álláshelyre 500-an jelentkeznek, addig nem kell túlságosan megbecsülni a munkára jelentkezőket, mert van belőlük elég. Ha néhány meg is sértődik, lesznek újabb próbálkozók.
2012. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A jelek szerint a hr-es inkább netezget munkaidőben, gyakori kérdéseinkre válaszolgat. Ennyi idő alatt már meg is írhatott volna egy elutasító köremail szöveget...
2012. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként van egy jó módszer arra, hogy megússzák a válaszolást úgy, hogy a pályázó mégis kapjon választ. Újabban én már megelégszem ezzel is, sőt már-már becsülöm azokat a cégeket, akik legalább ezt megteszik:


Beállítják az automatikus válaszolást, és ez minden pályázónak rögtön válaszol.


"T.Jelentkező!

Köszönjük, hogy pályázatával megtisztelte cégünket. Amennyiben a kiírt elvárásainknak megfelel, munkatársaink 2 héten belül jelentkezni fognak.

üdv. ÚgyseVeszlekFel Zrt."


Ebből legalább már megtudtam, hogy biztosan megérkezett a levelem. megtudtam, hogy tényleg csak akkor jelentkeznek, ha megfelelek a kiírásnak. Azt is megtudtam, hogy mennyi idő amíg reménykedhetek.

Ha ez az idő letelt és nem jelentkeznek, akkor legalább tudom, hogy szerintük nem felelek meg, és tudomásul veszem, vagy pedig írok nekik újra, így-úgy-amúgy...


Ha tehát legalább egy ilyen üzenet jön, az már értékelhető. De ha semmi, az tényleg a cég és a hr-eseinek a szegénységi bizonyítványa.

Sőt már az is kellően irányadó lenne, ha a hirdetésben tüntetnék fel, hogy a megfelelő pályázatokra reagálunk csak és x időn belül...

2012. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb pofátlanság az, ha voltál már állásinterjún, és ezután nem jelentkeznek... legalább annak a néhány tucat embernek mondják már a fülébe vagy emailjébe, hogy köszi, de mást vettünk fel...
2012. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!